35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Zaadoptuj szczurka z laboratorium, z wszelkich interwencji! Dostęp do działu mają wszyscy, ograniczenia dotyczące tworzenia nowych tematów.

Moderator: Junior Moderator

Zablokowany
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Agusta »

Nie będę tu zaśmiecać tematu. Wysyłam Ci Wiadomość ;)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Starsza Pani »

xxx pisze:Dellin tylko co z wizytą przed adopcyjną ;/ ?

Maluszki były dziś u weta.
Starsza Pani, popraw mnie proszę, jak coś źle zapamiętałam ::)
Wszystkie mają problem z układem pokarmowym, w mniejszym lub ciut większym stopniu. Muszą dostawać probiotyk 3 razy dziennie,mieć masowane brzuszki plus te co bardziej wzdęty brzuszek- espumisan/esputicon itp.
Będą miały badany kał pod kątem lamblii.
Maluszka z ropniami nadal zostaje w szpitaliku. Maluszka z większym problemem z ukł. pokarmowym nadal walczy.( ma DT u znajomej Starszej Pani)
Jedna ze szczurzynek ma zamkniętą pochwę, do obserwacji, być może będzie konieczność sterylki.
( mam wrażenie, że o czymś zapomniałam) ::)
Wzdęte brzuszki miało kilka szczurów (wzór wzdętego brzuszka ma zaznaczony ogon na czerwono - chłopiec) i tym należy podawać Espumisan dla dzieci (3 x dziennie po jednej kropli) i masować brzuszki.
Reszta na wszelki wypadek dostaje probiotyk 3 x dziennie w mokrym jedzeniu (najlepiej Sinlac).
Wyniki badania kału w poniedziałek / wtorek.
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: pariscope »

Oglądam zdjęcia dzieciaczków, nie mogąc się zdecydować które z nich wybrać. Przyszedł mi do głowy szatański pomysł: Wy, Starsza Pani i xxx, macie szczuraski na codzień, obserwujecie je, więc trochę je już znacie. Może więc zauważyłyście już jakieś zawiązane przyjaźnie między dziewczętami. Może już widać, które jakoś szczególnie do siebie lgną. Szkoda by było je rozdzielać. Może więc znalazłyby się dwie zaprzyjaźnione dziewuszki różniące się ubarwieniem? Co Wy na to, by zaproponować gotowe "zestawy"? :D Najgorzej by było, kierując się tylko wyglądem, zabrać przypadkiem dwie nie lubiące się szczurki, a przecież w stadach to się zdarza.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
rudziak
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 15, 2010 1:16 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: rudziak »

Widziałam wczoraj maluszki, są cudne :) Zasługują na dobre domki!
Komu maluszka, komu? ;)
Awatar użytkownika
martini.crash
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 13, 2012 11:18 pm
Lokalizacja: Toruń / Ostróda

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: martini.crash »

Ja wysłałam na maila kilka dni temu wypełnioną ankietę i czekam na jakąś odpowiedź bo jestem zdecydowana. W tym momencie czekam już tylko na odpowiedź co i jak, jakąkolwiek ;)
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: xxx »

pariscope miałam u siebie maluszki tylko przez pierszą dobę i głównie robiłam im zdjęcia przez noc, nie mam pojęcia czy są jakieś przyjaźnie u nich szczególne, Starsza Pani widzi je co parę dni, nie sądzę aby to dało się zauważyć w takim czasie. Maluchy rzadko mają jakieś szczególne relacje, one lubią każdego, dopiero wraz z dorastaniem to się zmienia.


martini.crash
mam kompletnie zawaloną skrzynke e-mail, lepiej pisać tutaj ( tu też co rusz muszę kasować bo się zapycha, ale trudniej skasowac hurtem to co nie trzeba)w piątek jadę przez Toruń( z Wawy) wyślij mi jeszcze raz ankietę.
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: pariscope »

Xxx - nie wiedziałam, myślałam, że szczurki są u jednej z Was. W takim razie, jeśli nie są jeszcze zajęte, to prosiłabym o 6 i 18. Chyba, że ze względów zdrowotnych nie mogą być jeszcze oddane.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Starsza Pani »

pariscope pisze:Xxx - nie wiedziałam, myślałam, że szczurki są u jednej z Was. W takim razie, jeśli nie są jeszcze zajęte, to prosiłabym o 6 i 18. Chyba, że ze względów zdrowotnych nie mogą być jeszcze oddane.
Szczurki są u Ani z pierwszego posta (ja dowoziłam klatki + inne rzeczy i zawiozłam do weta)- dogadaj się z xxx w sprawie adopcji i z Anią żeby dostarczyła szczurasy do Medicavetu Izabeli. Jeśli się godzisz na szczury niekoniecznie zdrowe (wynik badania kału w poniedziałek / wtorek) i z wszołami (po dwóch dawkach iver, trzeba dać trzecią) to możesz brać.
Beżowy (rudy) szczuras idzie do nowej właścicielki w sobotę i będzie dalsze leczenie przechodził u niej. W tym wątku będą podawane info dot stanu zdrowia i leków, które szczurasy powinny brać, więc podawać można już w domu.
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Izabela »

Tylko Izabela musi o wszystkim wiedzieć wcześniej, żeby wziąć dodatkowy transporter i przygotować klatkę w domu ;) Bo jak do tej pory nikt się do niej nie odezwał, więc myślała, że temat nieaktualny ;)
Oczywiście, nie ma problemu, Pariscope, bym przetrzymała dla Ciebie szczurki do czasu odbioru, zajmę się nimi jak własnymi. Zresztą już to raz przerabiałyśmy :)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Izabela »

A leczenie też mi niestraszne, od lat raz lub 2 razy dziennie coś komuś daję ::)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: xxx »

Niestety główny problem jest taki, że osoba która ma ciury na DT, zupełnie nie patrzy do tego wątku... dziś Ania miała mi podać które szczurki mają sie gorzej etc. niestety nie dostałam tych info. więc ciężko mi powiedzieć czy np 6 i 18 mogą jechać :/
ja szczurów nie widzę, a załatwiam ich adopcję i to jest masakra :/ zawsze miałam je u siebie i na bierząco mogłam odp. co i jak, a teraz nawet cieżko określić który szczur jest który. Więc proszę o odrobinę cierpliwości i ciut więcej inwencji na PM ;) :P niż w wątku.
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: xxx »

na bieżąco :-X
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Izabela »

xxx pisze: i ciut więcej inwencji na PM ;) :P niż w wątku.[/size]
No i wykopali nas stąd, ha ha ha ;D Dobra, przestaję ;)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: xxx »

maluszki które mają nieco większy problem z brzuszkiem:
samiczki : 10 lub 12 ::) 7, 5 , 2 , 13, 9
samczyki: 14, 8 , 15


samiczki 16, 17, 14 dziś poszły do innego DT ( pewnie będą z sobą bardziej zżyte potem ::) )

samiczki 15,17,11,3 są u jazgottt ( ankiety w ich sprawie i tak do mnie słać )
Awatar użytkownika
Yunn
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 10:53 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Yunn »

Hej, to ja mam u siebie szczury na tymczasie.

Myślę, że wszystkim nam ułatwi życie, jeżeli pytania dotyczące szczurków (charakteru, relacji między nimi czy czegokolwiek, co wymaga bezpośredniej obserwacji) oraz ich odbioru (po konsultacji z xxx) będziecie kierować do mnie. :)

Najlepiej w formie maila (szybciej odczytam niż pm): anavrine (małpka) gmail.com

Pozdrawiam. :)
Zablokowany

Wróć do „Ratuj szczury!”