BUJANIE GŁÓWKĄ NA BOKI CO ROBIĆ?!?!?!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
wikczi
Posty: 127
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:10 pm

BUJANIE GŁÓWKĄ NA BOKI CO ROBIĆ?!?!?!

Post autor: wikczi »

Witam. Mój szczurek zachowuje się przeciwnie od krótkiego czasu, właściwie jest to ok 10 min. Starałam się znaleźć coś podobnego na forum, ale nic nie znalazłam, a uważam że szkoda czasu.
Fus sstoi w rogu klatki i buja główką na boki . Kiedy wzięłam go na ręce na moment przestał, wzdrygnął się, odłożyłam go do klatki i buja głową dalej, tyle że w innym kącie. Pozostałe dwa chłopaki są bardzo żywe jak zwykle. Dodam, iż Fus jak się podchodzi do niego bliżej lub bierze go na ręce zwykle ucieka lub okazuje objawy strachu, a w tym momencie kiedy przykładam do niego rękę lub delikatnie dotykam główką w zupełności nie reaguje. Jakby był "zwieszony". Ma ok. 7-8 tygodni i jest ślepym szczurkiem fuzzy.

Proszę o radę, co mam w tej sytuacji zrobić? Nie zauważyłam żadnych guzków, przekrwień ani innych objawów. "Tylko" to bujanie. No i zaczęło się to teraz.
Timon, Pumba[*], Toffi :)
Obrazek
By wikczi


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: BUJANIE GŁÓWKĄ NA BOKI CO ROBIĆ?!?!?!

Post autor: anka28 »

dużo szczurów czerwonookich buja się na boki jak łapie ostrość,więc może on coś tam ledwo widzi i próbuje to "złapać"
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
wikczi
Posty: 127
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:10 pm

Re: BUJANIE GŁÓWKĄ NA BOKI CO ROBIĆ?!?!?!

Post autor: wikczi »

anka28 pisze:dużo szczurów czerwonookich buja się na boki jak łapie ostrość,więc może on coś tam ledwo widzi i próbuje to "złapać"

Tyle że on buja główką na boki cały czas, nie przestaje, nie rusza się z miejsca i na nic nie reaguje.
Timon, Pumba[*], Toffi :)
Obrazek
By wikczi


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: BUJANIE GŁÓWKĄ NA BOKI CO ROBIĆ?!?!?!

Post autor: anka28 »

a długo go masz? łączysz go teraz ze stadem?
ostatnio miałam na tymczasie samczyka,też ledwo widzący łapał ostrość w ten sposób a przy łączeniu czuł się zagrożony to robił tak często i długo żeby wiedzieć co się dzieje
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
wikczi
Posty: 127
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:10 pm

Re: BUJANIE GŁÓWKĄ NA BOKI CO ROBIĆ?!?!?!

Post autor: wikczi »

Mam wszystkie razem od początku, mniej więcej 3 tyg.
Timon, Pumba[*], Toffi :)
Obrazek
By wikczi


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
wikczi
Posty: 127
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:10 pm

Re: BUJANIE GŁÓWKĄ NA BOKI CO ROBIĆ?!?!?!

Post autor: wikczi »

Zupełnie się nie rusza z tego rogu i robi coraz większy łuk...
Timon, Pumba[*], Toffi :)
Obrazek
By wikczi


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUJANIE GŁÓWKĄ NA BOKI CO ROBIĆ?!?!?!

Post autor: Hanka&Medyk »

Moja brązowooka samica też czasem staje w bezruchu i potrafi przez parę minut "radarować", nie reagując na wołania. Czasem jest to komiczne, a czasem przerażające, trzeba się po prostu przyzwyczaić.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”