Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Delicja
Posty: 21
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 5:44 pm

Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: Delicja »

Witajcie!

w październiku stałam się szczęśliwą posiadaczką szczura z zoologicznego. Chciałam kupić 2 samiczki ale pan powiedział, że jak będą 2 szczury to będą zajmować się same sobą i oleją człowieka. No więc kupiliśmy jedną. I całe szczęście, bo kto wie czy bym dziś nie niańczyła jakiegoś hurtowego przychówku.
Jest to miła panienka o imieniu Florecja (bądź też Angelina Natalia) wieku nieznanego i koloru białego.
Flo zaczęła mieć coraz większy apetyt. Jadła i jadła a w końcu zaczęła żreć i jak nam się wydawało tyć. Ja byłam święcie przekonana, że to ze stresu, bo nowe miejsce, nowe człowieki... 4 listopada o godzinie 15 okazało się, że tycie to było 6 maluszków.
W panice zaczełam czesać internet w poszukiwaniu informacji o wychowaniu maluchów. Na szczęście Flo daje radę. Dałam jej porwaną ligninę a ona zrobiła gniazdo.
Po 3 dniach od porodu zrobiłam porządek w klatce (śmierdziało jak nigdy) zostawiając gniazdo. Wczoraj kolejny raz zrobiłam porządek ale tym razem zrobiłam sama nowe gniazdo a jej dałam kilka kawałków aby sobie urządziła po swojemu.

Tak więc jestem szczęśliwą posiadaczką 7 szczurów.
Flo wiadomo zostaje. Zostawiam też jedną z jej córek aby miała towarzystwo a pozostałej piątce będę szukała nowego domu.

Oto maluchy 3 dni po urodzeniu:
Obrazek

A to moje maleństwa wczoraj:
Obrazek

Obrazek

pozdrawiam

Agnieszka
Delicja
Posty: 21
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 5:44 pm

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: Delicja »

Jeszcze mam jedno pytanko...
daję jej jajko, gotowanego kurczaka, słoiczki gerbera ale ciekawi mnie kaszka dla dzieci. Często czytam o podawaniu kaszki ale nie wiem czy mleczno ryżową, mleczno pszenną, mleczno kukurydzianą, czy bezmleczne, smakowe czy bezsmakowe... i o jakiej konsystencji?

Dzięki z góry
Awatar użytkownika
Gemmei
Posty: 142
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 9:03 pm
Lokalizacja: Żnin/Bydgoszcz/Wągrowiec/Poznań

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: Gemmei »

A gdzie szczesliwa mamusia?:) ja moim chlopakom podaje kaszki mleczno ryżowe dla dzieci bananowe/truskawkowe:)
Obrazek
sisi
Posty: 49
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 8:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: sisi »

A skąd jesteś??

Zakochałam się w czarnuszku ::)
SisiObrazek Luna[*]Obrazek Trix, LiziObrazek
Delicja
Posty: 21
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 5:44 pm

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: Delicja »

Podkowa Leśna pod Warszawą...

czarne są 3 sztuki, jedna to na 100% samiczka którą zostawiamy jako towarzystwo dla pani matki...
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: Marzka95 »

Wklej zdjęcia mamusi :) . A mama to albinosek czy może inny białasek?
Wydaje mi się czy DUMBO są? Jakie mama ma uszka i sierść? Czy wszystkie jasne mają czerwone oczy?
Pamiętaj, że jak maluchy będą mieć 4 tygodnie musisz je oddzielić ;D
Tzn samce od samic i bardzo dobrze, że zostawiasz mamie małą.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: devlish »

O jakie cudne małe żelki :-*
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Delicja
Posty: 21
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 5:44 pm

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: Delicja »

Dziś wstawię zdjęcia bo wieczorem kolejne sprzątanie klatki (co nie posprzątam to wygląda jakby tydzień nie ruszane było a śmierdzi jakby ze 2 miesiące nikt nic nie robił).

Mama jest biała i ma takie różowo czerwone oczka. Uszy ma dumbo. Ojca dzieci nie znam. W zoologu była z samymi białymi dumbo więc te czarne są dla mnie zaskoczeniem choć pojawiły się jak na zamówienie, bo młodszy syn marzył o czarnym "ściuzie" i mimo, że pan w zoologu odradzał 2 sztuki to mieliśmy dokupić czarną samiczkę.
Nie wiem jakie maluszki mają oczy, to 11 dzień i chyba nadal mają zamknięte (pani matka pilnuje ich strasznie) no ale dziś się zobaczy.
Zrobię też zdjęcia podwozi to pomożecie mi może i podpowiecie czy dobrze odgaduję płeć.
O oddzieleniu chłopców czytałam i zaznaczam już sobie w kalendarzu, żeby nic nie przeoczyć. Kupuję większą klatkę co by mi się pani matka z córą pomieściły więc chłopców wrzucę do tej starej.
Powiem szczerze, że żal mi je oddawać i najchętniej zostawiłabym wszystkie ale zdrowy rozsądek jeszcze ma siłę przebicia...
Awatar użytkownika
Gemmei
Posty: 142
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 9:03 pm
Lokalizacja: Żnin/Bydgoszcz/Wągrowiec/Poznań

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: Gemmei »

Po twoich wypowiedziach widać ze bardzo kochasz zwierzeta, masz na wydanie 5 klusek wiec nie jest tak zle:) Teraz tylko postawić sobie za zadanie znalesc jak najlepszy i najbezpieczniejszy dom. Mysle ze nie bedziesz miala problemu bo mieszkasz wkoncu kolo Warszawy. Moja rada im wiecej zdejc tym wiecej rozkochanych przyszłych potencjalnych właścicieli:) Powodzenia!
Obrazek
sisi
Posty: 49
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 8:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: sisi »

Delicja pisze:mimo, że pan w zoologu odradzał 2 sztuki to mieliśmy dokupić czarną samiczkę.
Pana z zoologa powinni zwolnić, bo szczurów nie wolno! trzymać w pojedynkę. To są zwierzęta stadne, poza tym człowiek nie zastąpi jednemu szczurowi drugiego.

P.S Chyba, że odradzał dlatego, że wiedział, że ta jest w ciąży ::)
SisiObrazek Luna[*]Obrazek Trix, LiziObrazek
Delicja
Posty: 21
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 5:44 pm

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: Delicja »

Odradzał, bo wiedział, że syn chciał miec przyjaciela co to go będzie na ramieniu nosił itp więc powiedział, że nie mając towarzystwa szybciej zaprzyjaźni się z człowiekiem i że ponoć mając towarzystwo zajmie się koleżanką a nie budowaniem relacji z człowiekiem.
Ja takiego szczura kiedyś miałam, ojciec dzieci moich takiego miał i tez były bez towarzystwa. No ale to było ze 20 lat temu...

Ogólnie mieliśmy inną samicę z tego sklepu ale u nas od samego początku byla agresywna, gryzła, wręcz rzucała się na człowieka z zębami. Wstyd się przyznać ale pojechaliśmy ją wymienić, bo nie sposób się takim szczurem opiekować nawet kiedy człowiek wsadzając jedzenie do klatki musi przytrzymywać takiego osobnika linijką bo rzuca się przy kratach jak wściekły pitbull.
Teraz wiem, że miała depresję na okoliczność samotności i jak pojechaliśmy ją wymienić to tak mi jej szkoda było, że poprosiliśmy o drugą samicę do towarzystwa, że może przy koleżance się wyluzuje ale nadal twierdzono, że to beznadziejny pomysł, że nie dość, że sama będzie wściekła to jeszcze koleżankę tego nauczy i że szczury najlepiej w pojedynkę...
W dniu w którym urodziły się maluchy i w którym przeczesałam internet w poszukiwaniu info dotyczącego wychowania małych szczurków pojechaliśmy do tego sklepu żeby kupić większy domek i... tamtą szczurzycę. Niestety jej już nie było. Mam nadzieję, że w nowym domu ma towarzystwo...
Delicja
Posty: 21
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 5:44 pm

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: Delicja »

No dobra... jedziem z tym koksem!

Najpierw Pani Matka czyli Flo...
Zdjęcia nie są najciekawsze, bo ona ma adhd. Część zdjęć z wielkiej białej szuflady dokąd ją czasem wkładam gdy sprzątam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Delicja
Posty: 21
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 5:44 pm

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: Delicja »

Matki ciąg dalszy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Delicja
Posty: 21
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 5:44 pm

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: Delicja »

Teraz dzieciaki!
Problem mam z czarnymi bo one się chyba niczym nie różnią. Białe są różne. Jeden jest śnieżnobiały, drugi bardziej beżowy a trzeci ma znaczenie na głowie i karku...
Jak dla mnie to każdy wygląda jak chłopak.

nr 1

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nr 2

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nr 3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nr 4

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nr 5 (ruchliwy strasznie)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nr 6

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Florecja i 6 jej maluszków (5 do oddania) witają!

Post autor: akzi »

a nr 4 to nie dziewczynka ?
tak jakby na zdjęciu podwozia by wychodziło
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”