Jak oswoić strachulca

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

bagsiks
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 19, 2004 5:09 pm

Jak oswoi? strachulca

Post autor: bagsiks »

Mam pewein problem mam szczurka ktory ma gdzies z 3 miesiace nieweim jak go oswoic zeby dal sie poglaskac i zeby wychodzil na reke. nireaz daje sie go poglaskac ale durzo razy on obkreca glowe i chce mnie ugysc.NIEWEIM CO MAM ZROBIC POMOZCIE!!!!! :cry:
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

Jak oswoić strachulca

Post autor: Kacha »

Najpierw wkładaj rękę do klatki, niech ją obwącha i niech zobaczy, że nie jest ona zagrożeniem. Staraj się spędzać z nim dużo czasu. Wystarczy dużo cierpliwości. Powodzenia :)
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Jak oswoić strachulca

Post autor: Meggy »

temat oswjania szczura pojawiał się już mnóstwo razy... użyj opcji "szukaj" albo po prostu przejżyj dział "oswajanie"
mogę też polecić materiały na stronie krwiopijki (strasznie mi się podobają) http://www.wsmib.edu.pl/~ogoniaste/artykul01.htm i http://www.wsmib.edu.pl/~ogoniaste/artykul02.htm
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Jak oswoić strachulca

Post autor: lajla »

ee basik... zgadzam sie z meggy... na stronie krwiopijki jest wiele pozytecznych artykolow...



ps. eee przezylam maly szok... tak wchodze na ten temat i widzie moj awatarek... i tak sobie mysle boze przeciez ja tu nic nie pisalam... ale potem patrze sie na ksywke, sygnaturke i post nic mi sie nie zgadza ;) :roll:
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Jak oswoić strachulca

Post autor: Eruntale »

lajla, ja przezylam to samo :shock: i zastanawialam sie cos ty z flojdzina zrobila :lol:
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Jak oswoić strachulca

Post autor: lajla »

hehe wiesz ze ja tez sie zastanawialm gdzie moja sygnaturka zniknela :lol:
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Jak oswoić strachulca

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Nom,to juz drugi taki przypadek,to samo bylo z Dona (mnie to chyba raczej nikt nie zdubluje ^^)
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Jak oswoić strachulca

Post autor: lajla »

to sie ciesz :lol: jelczu no tak ciekawy masz ten avatorek epwnie sama robilas :> (ja tez... :roll: dobra przyznaje mala sugestia ;) ) ham ze mnie naprawde hehe.. buf -__- "
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Jak oswoić strachulca

Post autor: pomarańczowy jelcz »

No coz... *uwaga,osobiste wyznania* KLANIAM CI SIE KUBO,ZA ZROBIENIE BOSKIEGO JELCZA,WPRAWDZIE NIE NA MOJE POTRZEBY,ALE GO SOBIE WZIELAM ^^ *juz*
a twoj,lajla mi sie zawsze szalenie podobal-khem SAMA GO ROBILAS ? :D (ugh,ja tez nie jestem lepsza, \"buf\" ;)
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Jak oswoić strachulca

Post autor: lajla »

hehe no tak... wycielam, zmiejszylam, zmienilam na szary i wkleilam ;) hehe no tak tysiace ludzi moglo zorbic to samo... dobra przeprazam Cie bagsisk rozumiem ze avatarek CI sie mogl podobac i nic mi do tego czy goo masz czy nie... w kocnu nie nadalam mu praw autorskich ;)
sorry...


ps.
czy ja nie jestem slaba??? -__-
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Jak oswoić strachulca

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="lajla"]ps.
czy ja nie jestem slaba??? -__-[/quote]
tak jestes ;P
ps.jak zrobilas takie male literki???
edit minute pozniej: o! mi tez sie udalo!!! :D
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Jak oswoić strachulca

Post autor: pomarańczowy jelcz »

A co do takich samych avatarow (u kogokolwiek) to jednak musze powiedziec cos od siebie: zyjemy jakby nie bylo w kulturze tzw."obrazkowej", z samej nazwy wynika,ze to,co do nas trafia najlepiej to...OBRAZKI,tak wiec szczerze mowiac,to czytajac posty nie patrzymy dokladnie kto je napisal,bo nasze oko rejestruje avatar i kojarzy je z konkretna osoba,jesli dwie osoby maja podobny avatar,to robi sie pewien zamet
tak wiec lajla,nie masz wyjscia,musisz zmienic avatar ^________^\"
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Jak oswoić strachulca

Post autor: sauatka »

dokladnie... ja np. ciebie jelczynko poznaje po avatarze, tak samo Lajle, Myche, Aś i prawie wszystkich :)
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Jak oswoić strachulca

Post autor: Eruntale »

tak, ale problem jest jak ktos postanowi zmienic avatar =.= jakis czas temu niemal wszyscy na forum pozmieniali...bylam lekko zagubiona =.=
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Jak oswoić strachulca

Post autor: krwiopij »

bagsiks, przede wszystim badz cierpliwy i nie poddawaj sie... czasami oswojenie szczurka jest trudne (szczegolnie, jesli ogonek jest starszy i po przejsciach), ale trzeba dac mu szanse... regularna praca z takim szczurkiem naprawde daje efekty... wierz w poprawe, a ona na pewno nadejdzie... :) trzymam za was kciuki... pisz, jak jest miedzy wami...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”