Nabiał = biegunka?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ivory
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 2:13 pm

Nabiał = biegunka?

Post autor: Ivory »

Duzo piszecie o podawaniu szczurkom jogurtów, serków i mleka. Rozmawiałam ostatnio z kobietą ktora hoduje szczurki od ok.20 lat i powiedziala ona ze niec nalezy im podawac nabialow bo powoduja one biegunke. Jakie Wy macie z tym doswiadczenia?Pozdrawiam.
Jestem dziewczynką:)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

nabiał = biegunka

Post autor: lajla »

hmmm widocznie podawala za duzo... albo gdzies na samym poczatku to przeczytala i nidgy nie podawala albo miala takiego szczura ktory tak na nabial reagowal, ja podawalam to i dalej podaje i nigdy moj szczur nie mial biegunki... a szczury mam od 6 lat... hmmm
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

nabiał = biegunka

Post autor: PALATINA »

Ja perwszego szczurka kupiłam jakieś 15 lat temu, potem przerwa i znów 6-7 lat trzymania szczurkow.
Powiem, że raz tylko zdarzyła mi się biegunka u jednej z samiczek po naprawdę dużej ilości mleka.
Regularnie podaję jogurciki, smietanke, mleczko... i nic się nie dzieje! :lol:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

nabiał = biegunka

Post autor: moni »

Ja swoim nie daję mleka.Właśnie na możliwość wystąpienia biegunki.Mój poprzedni szczur miał taką reakcję na mleko.
Dlatego teraz nie daję.Ale jogurcik jest cały czas w użyciu.Moje ogony chyba by nie przeżyły bez jogurtu.
Serkiem białym natomiast je od czasu do czasu podkarmia moja babcia.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

nabiał = biegunka

Post autor: Dixi »

Moja Dixi szaleje za serkiem waniliowym, jogurty mniej ją interesują :D Myślę, że należy zachowac umiar, moja ogonka dostaje łyżeczkę serka w ciągu dnia.
Pozdrawiam,
Aguśka
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

nabiał = biegunka

Post autor: myszka »

Właśnie, umiar jest najważniejszy. Myślę, że nabiał nie szkodzi, ale jeśli faktycznie przeginamy, to oczywiście może zaszkodzić [jak wszystko zresztą ;) ]
Ja swoim podaję, i jakoś biegunki nie mają, a co do mleka, to zawsze podaję rozcieńczone z wodą :)
Iras
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 26, 2004 6:26 pm

nabiał = biegunka

Post autor: Iras »

Moja Eshinka dostawała co i raz mleko i twaróg, uwielbiała je... i biegunki nigdy nie miała...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”