RTG - nie mogę utrzymać szczura

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zwierzak40
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 8:24 pm

RTG - nie mogę utrzymać szczura

Post autor: zwierzak40 »

Mam szczurka, któremu z dnia na dzień wyskoczyła taka gulka:
http://arekz.pl/szczurek.jpg

Byłem w klinice małych zwierząt przy SGGW i próbowaliśmy zrobić RTG, jednak szczur strasznie się kręci..
Ledwo co temperaturę udało się zmierzyć... I to też skończyło się zarówno dla mnie jak i szczura wielkim stresem.. Strasznie się wierciła, kręciła..

W piątek będziemy próbować jeszcze raz. Myślę jak tu przygotować szczurka na kolejną próbę... Próbuję łapać ją w domu w sposób taki, jak do RTG, ale nie chce dawać się unieruchomić. Od razu się tak wywija, skręca i układa, że się wydostaje...

Weterynarz kazała robić okłady z sody, ale też się od razu łapami zapiera, wyrywa, wykręca...

Macie sposoby jak uspokoić szczurka?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RTG - nie mogę utrzymać szczura

Post autor: Paul_Julian »

Powinieneś chwycić szczurka za karczek i drugą ręką za tylnie łapki. Jesli się uda, zakryj dłonią szczurkowi oczka. Najlepiej by bylo gdyby wet chwycil za karczek, bo zwierzaki sie od razu uspokajają.
http://ratballs.com/RatTails/Tails082.html Tu zobacz na obrazki i tekst nad 2gim obrazkiem. ( co do zastrzyku - nie podajemy zastrzyku w karczek, to tak na zaś)

A po co rtg ? Nie łatwiej by było pójsć do sprawdzonego weta na zabieg ?
Okłady z sody sa dobre na guz mlekowy - możesz szczurka dac na dloń i pod spód dać kompres, a szczurkowi do dzioba dac dropsik.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
zwierzak40
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 8:24 pm

Re: RTG - nie mogę utrzymać szczura

Post autor: zwierzak40 »

Dzięki, zaraz będę próbował.

Byłem umówiony w klinice małych zwierząt u dr Wojciecha Bieleckiego. Gdy przyjechałem okazało się jednak, że tego dnia nie przyjmuje i mojego szczurka obsłużyła inna weterynarz.

Weterynarzem nie jestem, więc ciężko mi stwierdzić po co RTG.

W piątek jestem umówiony na ponowną wizytę i ma być dr Bielecki, więc jeżeli się okaże, że RTG jest zbędne, to pewnie nie będzie na nie kierował.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”