Łyse plamki i inne problemy.

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Łyse plamki i inne problemy.

Post autor: devlish »

Piszę ponieważ bardzo bardzo martwi mnie kilka dolegliwości, które ma moja najstarsza szczurzyca (ma prawie rok). Otóż po pierwsze ostatnio zauważyłam spore łyse placki na jej pyszczku, mam podejrzenie, że być może zrobiła jej to druga szczurzyca, bo ta potrafi ją bez opamiętania iskać (sama doświadczyłam jak mocno, gdy iskała mi głowę) i możliwe, że przez to porobiła jej takie łyse placki na mordce. Ale nie wykluczam też jakiejś choroby-grzybicy czy innego świństwa. Niby to tylko łyse placki, bez żadnych przebarwień itd. Jak myślicie co to?
Po drugie Czikunia ostatnio sporo kicha, może nie non stop, ale sporo. Na początku myślałam, że to od żwirku bo mam już końcówkę i dużo pyli, ale też nie wiem.
Po trzecie gdy mocno węszy, intensywnie wciągając powietrze świszczy noskiem. Ale przy normalnym oddychaniu nie wydaje takich dźwięków. Generalnie zachowuje się jak zwykle, ma apetyt itd. Czy myślicie, że może mieć coś z płuckami?
Martwię się bardzo. Generalnie staram się skołować pieniądze (bo z tym krucho ostatnio u mnie :( ) i pójść z nią jutro do MedicaVetu, ale nie wiem czy uda mi się wcisnąć...
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Awatar użytkownika
Eskaaaa1
Posty: 73
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 1:40 pm

Re: Łyse plamki i inne problemy.

Post autor: Eskaaaa1 »

Kichanie może być od żwirku najlepiej sprawdz scieląc klatkę ręcznikiem papierowym (bez zapachowym). Co do kichanie kiedy węszy to może być od kurzu ,moje szczurki często tak podkichują kiedy wejdą za szafę gdzie jest dużo kurzu.
Jeśli chodzi o łyse plamki to może ma pasożyty , miałam kiedyś podobny problem ze swoim szczurkiem na starość dopadły go wszoły nawet nie wiem jak , zauważyłam,że szczurkowi zaczyna wypadać sierść okazało się ,że to własnie od tego.
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łyse plamki i inne problemy.

Post autor: devlish »

Zapomniałam uaktualnić. Czikusia jest zupełnie zdrowa, czasem kichnie od kurzu. A łysa plamka na policzku to efekt wygryzania przez Pałkę. Jak tylko się wygoi, ta znów wygryza. Nie ma na to rady, może bawią się w fryzjera? ;D
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Łyse plamki i inne problemy.

Post autor: akzi »

bylaś w medi ?
łysienie może być od przebiałczenia
moja Kleo łysieje jak dam zbyt dużo białka
co do kichania
czasem kichanie towrzyszy pasożytom
warto wybrać się do weta o ile jeszcze nie byłaś bo nie napisałaś :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łyse plamki i inne problemy.

Post autor: devlish »

Byłam u weta. Wszystko ok.
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”