Dziwne zgrubienie na plecach

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Żana
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Katowice

Dziwne zgrubienie na plecach

Post autor: Żana »

Witam, wiem,że jest już podobny temat.. ale nie wiem co robić. Kupiłam małą Nusie prawie miesiąc temu, w tym czasie przeszła leczenie batyrylilem. Od zawsze miała' nie równe futerko' dzisiaj zaczełam ja bardziej głaskać i wyczułam zgrubienie... latarka i widzę... chropowate zgrubienie ok pół cm a na nim gąszcz futra ??? między tym a pleckami milimetrowa dziurka... wet tego nie wyczuł 31.12.2012 r na kontroli. Co robić.. reagować czy obserwować ??
Proszę pomóżcie:(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwne zgrubienie na plecach

Post autor: noovaa »

Poczytaj o martwicy . Porównaj sobie, być może to Ci pomoże :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Żana
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Dziwne zgrubienie na plecach

Post autor: Żana »

Czytałam..to tak nie wygląda.. to jestzgrubienie ale z tak gesta sierscią że można ją zauważyć tylko przez to ze ukladasie inaczej niż pozostała...jak to leczyć czym ??
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zgrubienie na plecach

Post autor: Paul_Julian »

To najlepiej ją weż do weta. Po baytrilu nie powinno byc dużych martwic ( raczej strupek). Martwica to czarny strup z futerkiem (najpierw taki krwiak/siniec) , więc może to wlaśnie to, ale jesli nie jesteś pewna, to zabierz ją na wizytę do weta i zapytaj.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Żana
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Dziwne zgrubienie na plecach

Post autor: Żana »

no jest to beżowe i chropowate ..nic więcej... bede obserwowac a czy to grozne?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zgrubienie na plecach

Post autor: Paul_Julian »

Martwica nie jest grozna. Najczesciej ladnie się goi, chociaz zostawia bliznę. Bardzo rzadko , jesli szczurek jest osłabiony/chory, może po prostu sie nie goić lub glęboko drązyć .
Tu masz temat :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=172& ... ca#p908938
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Żana
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Dziwne zgrubienie na plecach

Post autor: Żana »

Czesc mam pytanie.. jesli martwica nie leczona u młodej szczurzycy może zrobić jej krzywde? tzn nie kupiłam maści i nie smaruje maleńkiej plamki
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zgrubienie na plecach

Post autor: Paul_Julian »

Jesli stan się nie pogarsza, to wszystko jest ok. Czasem nie trzeba niczym smarować, tylko dbać o czystość.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Żana
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Dziwne zgrubienie na plecach

Post autor: Żana »

Właśnie jest ok i nie umiem tej 'plamki' na plecach znaleźć.. dziwne troche.. martwi mnie to tylko ze czesto ma zatwardzenia i jak juz trzyma caly dzien kupe to jak zrobi to chuda jest i znowu tyje i znowu chuda. ogolnie moje kochane maleństwo jest takim.. niedorozwojem.. ponieważ kupiłam ją w czasie kiedy miała być z matką..;/ ale to niestety zoologi..;/

Będę się przyglądać .. mam nadzieje że bd dobrze. Dziękuję Ci :-*
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne zgrubienie na plecach

Post autor: unipaks »

Żana, dawaj jej płatki owsiane gotowane na wodzie, możesz posłodzić lekko miodem (woda z odrobiną miodu w ogóle dobrze tu robi). Niech je też zarodki pszenne (do kupienia w marketach), zalewa się wodą albo jakimś mlekiem roślinnym.
Możesz dawać kawałeczek suszonej śliwki, którą wcześniej namocz w wodzie. Niech mała ma w menu dużo warzywek - dawaj jej surową marchewkę, sok z surowej marchwi z miodem. Może uda ci się przemycać do jedzonka otręby żytnie, pszenne - byłoby dobrze.
Bardzo pomaga podawany do picia wywar z siemienia lnianego - przyrządzony posłodź miodem, niech pije - pić musi dużo i jeść dużo wilgotnego jedzenia, a nie tylko suche ziarno. Dbaj o to, by chciała pić więcej, podsuwaj sok z jabłuszka albo zetrzyj trochę buraka na tarce i wyciśnij sok.
bardzo ważne, by miała codziennie zapewnioną dużą ilość ruchu - to poprawia perystaltykę jelit, brak aktywności ruchowej zwiększa kłopoty z wypróżnianiem. Baw się z nią, dawaj ping - pongową piłeczkę, niech pogania za piórkiem itp
Miejmy nadzieję, że w jamie brzusznej nic nie uciska ścian jelit i są one drożne, nie zajęte i nie zbliznowacone.
Trzymam kciuki za poprawę u małej :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zgrubienie na plecach

Post autor: Paul_Julian »

Tą suszoną sliwkę to trzeba namoczyć wieczorem w ciepłej wodzie i rano taką sliwkę zjeść. Pomaga jak potrzebujemy próbki do badania kupy ( ludziom tez oczywiście :) )

A może zrobić jej usg brzuszka ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”