Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
goldog
Posty: 43
Rejestracja: śr sty 09, 2013 6:46 pm

Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: goldog »

Witam,
w najbliższą niedzielę mam odebrać moje dwa pierwsze szczury w życiu (wcześniej posiadałam myszy, więc co nieco o gryzoniach wiem, ale zdaję sobie sprawę, że pomiędzy myszami a szczurami jest spooora różnica ;)). Moją główną pasją życiową jest szkolenie psów :) Zastanawiam się jak to by było ze szczurami i klikerem? Czy ktoś posiada szczurka, którego uczył przychodzenia na zawołanie, sztuczek itp. z klikerem? A jak u Was BEZ klikera?
Jestem początkującym szczuromaniakiem, jeśli taki temat już był to przepraszam!
Pozdrawiam, Goldog. :D
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: Sky »

Szczurki można nauczyć prostych sztuczek, ale to zależy już od samego szczura i jego zdolności ;) Nie potrzeba do tego klikera, wystarczy komenda lub gest. Na youtube były kiedyś filmiki, gdzie dziewczyna uczyła dwa szczury całkiem zaawansowanych sztuczek.
Ja swoje nauczyłam jedynie robienia obrotu dla smakołyka. Jak będzie z klikerem? Nie wiem, chyba nikt się nie podejmował.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: smeg »

Kilka osób na drugim forum zajmowało się szkoleniem z klikerem, możesz popytać np. AngelsDream ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: Imbira »

O!! Kolejny psiomaniak co się na szczurki przerzucił ;D

Zajmuję się szkoleniem psów, szczury w domu pojawiły się m. in żebym mogła doskonalić warsztat klikerowy. Problemy, które napotkałam na samym początku i dalej walczę, żeby je pokonać to :
-sam dźwięk klikera, Trixie odpada, iClic też, mam softy i dla szczura też są za głośne, używam jak za starych dobrych czasów klikera z nakrętki od Frugo ( jak dobrze, że wróciły !)
- skupienie szczura na pracy. Warunki muszą być niezwykle sprzyjające a szczury oswojone i chętne do pracy. Ja po zabawie na wybiegu, zamiast do klatki, wkładam szczurcię do dużego kartonu i tam ćwiczę obecnie pokonywanie kładki do agility ;)
- nagroda. Jedyna opcja, która jako tako się sprawdza to zlizywanie jogurtu z palca.


Muszę się zmobilizować do większej pracy ze szczurami. Ah jak dobrze, że mam sesję i teraz jak nigdy czasu na takie aktywności, skoro mieszkanie już posprzątałam ;)
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
goldog
Posty: 43
Rejestracja: śr sty 09, 2013 6:46 pm

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: goldog »

Imbira pisze:O!! Kolejny psiomaniak co się na szczurki przerzucił ;D

Zajmuję się szkoleniem psów, szczury w domu pojawiły się m. in żebym mogła doskonalić warsztat klikerowy. Problemy, które napotkałam na samym początku i dalej walczę, żeby je pokonać to :
-sam dźwięk klikera, Trixie odpada, iClic też, mam softy i dla szczura też są za głośne, używam jak za starych dobrych czasów klikera z nakrętki od Frugo ( jak dobrze, że wróciły !)
- skupienie szczura na pracy. Warunki muszą być niezwykle sprzyjające a szczury oswojone i chętne do pracy. Ja po zabawie na wybiegu, zamiast do klatki, wkładam szczurcię do dużego kartonu i tam ćwiczę obecnie pokonywanie kładki do agility ;)
- nagroda. Jedyna opcja, która jako tako się sprawdza to zlizywanie jogurtu z palca.


Muszę się zmobilizować do większej pracy ze szczurami. Ah jak dobrze, że mam sesję i teraz jak nigdy czasu na takie aktywności, skoro mieszkanie już posprzątałam ;)


Wielkie dzięki za rady, właśnie bałam się, że dźwięk klikera będzie zbyt głośny dla takich małych stworzonek, bo dla mojego psa mam wyjątkowo głośne klikery, tożto bydle takie :D Z ciekawości, z czego robiłaś przeszkody? Ja mam zamiar zrobić z patyczków kreatywnych. :D

Też zamierzam mieć szczury, między innymi po to, żeby nauczyć się mieć większą cierpliwość - co mi pomoże również w pracy z psem :)

Dziękuje za odpowiedzi, spróbuję! :3
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: Imbira »

Huśtawkę mam zrobioną tak : deseczkę przypiętą do rolki od papieru toaletowego, zdjęcia jak chcesz mogę wrzucić pod koniec tygodnia. Hopeczki są ze zwykłych patyków z ogrodu. Tunel siostra uszyła z polaru, z kołami z druciku wszytymi w środku, żeby był sztywny, ale na miękkim już też ćwiczymy. Mamy też porobione zabaweczki z pudełek po butach. Tu jest fajny filmik
http://www.youtube.com/watch?v=IY1N4ssz ... re=related

Generalnie to zobaczysz, że to zupełnie inna para kaloszy niż praca z psem i takie komendy jak " stój, stój stój" nie działają ;D
Jak moja siostra oglądała nasz pierwszy szczurzy trening to kulała się po ziemi ze śmiechu jak to mi inteligencji nagle odjęło, bo z psem to jakoś porządnie wygląda a z Tośką jakbym nic nie umiała ;)
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: EratoTiaTuatha »

Psiarze! <3 O jak ja was kocham za to, że tu jesteście :3

Ja też od zawsze zajmowałam się pracą z psami (no no, nie mówmy na wyrost "pracą" bo hobbystycznie ze swoimi sukami i psami znajomych i znajomych tych znajomych... niemniej jakoś ponad dekadę w tym siedzę) a teraz proszę, trafiły do mnie pierwsze szczurasy i zastanawiam się mocno nad uczeniem sztuczek ^^

Liczę na jako takie powodzenie ze swoimi dziewczynami bo energii mają sporo a biegać tak dla samego rozglądania się po kątach im się zwyczajnie nie chce, obejrzą pobieżnie wszystkie kąty i wracają spać... za to dla smakołyka zrobią wiele więc liczę na to że tak im zapewnię trochę brakującej rozrywki.

I teraz tak, z psami w życiu nie używałam klikera (metody na szybką reakcję a'la kliker oczywiście tak, ale tylko głosem), jednak przy szczurach postanowiłam spróbować, szczególnie że lepiej reagują na wszelkie klikające dźwięki (np. jak się do nich cmoka i inne odgłosy tego typu wydaje ;) ) niż na głos. Jeśli pójdzie jako tako, to i z młodszą suką tak powalczę bo biedaczka ma jakieś ADHD i pół sekundy opóźnienia w mojej reakcji już ją rozprasza. Do tematu: prawdziwego klikera nawet nie mam, ale mam taki mały pstryczek elektryczek... nawet nie za bardzo umiem wam wytłumaczyć, co to jest, ale taka kostka z metalowym klikającym dzyndzlem która kiedyś była częścią włącznika światła O.o Jest sporo cichszy od klikerów więc mam nadzieję że panny nie będą się płoszyć. Jeszcze nie próbowałam bo mam je w sumie niedługo i daję im czas na aklimatyzację, ale będę się dzielić rezultatami i wy też się dzielcie, powymieniamy doświadczenia i motywacja do dalszej pracy ze swoimi futrzakami będzie lepsza ;)
Awatar użytkownika
goldog
Posty: 43
Rejestracja: śr sty 09, 2013 6:46 pm

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: goldog »

To hej :)
Zaczęliśmy już naukę sztuczek i na tę chwilę znamy dobrze proś, a douczamy się obrotów i wchodzenia po nodze na ręce. :D Praca ze szczurami jest świetna. Niestety ja moje szkolę tylko za pomocą dropsów. Gardzą ziarenkami, ziemniaczkami, jabłkami itp. podczas sztuczek. xd Tak na obiadek, to oczywiście - marcheweczka, jabłuszko, ale sztuczki za takie "nic" wykonywać? Co to to nie :D
Ostatnio mi zdziczały co można przeczytac w moim innym poście, ale mam nadzieję, że się ogarną... :(

Klikerowo szkolimy się :) Kszałtowanie niestety nie wchodzi w grę, mam za słabą cierpliwość, ale naprowadzanie jak najbardziej. Jednak nie trzeba zapominać, że kliker jest do NAUKI sztuczek -w momencie, gdy zwierzak takową sztuczkę potrafi, kliker już nie jest potrzebny, ale warto sobie czasem doszlifować itp. :)
<W temacie psów: Czy to jest normalne, żeby o 23 iść na dwór popracować nad ciasnymi skrętami i wysyłaniem (agility)? :D Mam nadzieję, że nie obudziłam sąsiadów :D>
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: ann. »

goldog, obejrzałam Twoje filmiki na yt.
super, ekstra, cud, miód i orzeszki.
jesteście ekstra!
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
amallord
Posty: 9
Rejestracja: czw maja 02, 2013 11:08 am

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: amallord »

Filmik super! :) I nie nie jest to normalne - ja o 23 nie pale ciasnych skrętów :D
Awatar użytkownika
goldog
Posty: 43
Rejestracja: śr sty 09, 2013 6:46 pm

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: goldog »

Dzięki za miłe słowa! Pracujemy dalej ze szczurciami :D <3 aktualnie klikamy sobie obrót w drugą stronę, mamy lepsze turlanie się i zaczeniemy robić wysyłanie do jakiegoś punktu i targetowanie może, jeśli się uda :D
asia6096
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 02, 2014 6:58 pm

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: asia6096 »

odświeżam temat :) jeśli ktoś może to bardzo proszę o instrukcję krok po kroku jak nauczać konkretnych sztuczek ;) moje szczuraski umieją obrót i gdy tylko podchodzę to kręcą się z nadzieją że coś dobrego dostaną jak tak patrze na nie to nie mogę się powstrzymac.. :D
Awatar użytkownika
ema0505
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 31, 2013 4:16 pm
Numer GG: 9018453

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: ema0505 »

hahaha, u mnie tak samo :P Ja nauczyłam ostatnio wskoku na rękę. Najpierw rękę trzymałam nisko. Nad nią smakołyk i szczura kierowałam tak, aby wszedł wszystkimi łapkami na rękę wymawiając komendę "ręka". I tak coraz wyżej. Jak zapominali, to zniżałam rękę. A tutaj efekty :)
http://www.youtube.com/watch?v=RvwQeYvQ1II

I nie używam klikera, zabrakłoby mi rąk :D Robię "kliknięcie" językiem, na filmiku słychać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: Saaa »

ema podziwiam :) ja jakos nie potrafie sie zebrac, zeby chlopcow czegos nauczyc :) i tak najlepszy twoj filmik to klotnia o pilniczek ;D
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
ema0505
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 31, 2013 4:16 pm
Numer GG: 9018453

Re: Klikerowe szkolenie szczura, możliwe?

Post autor: ema0505 »

hahaa, tu mnie chłopacy rozwalili na łopatki z tym pilniczkiem :D dzięki ;p

A co do ćwiczeń, to powiem Ci, że filmik został nagrany po 10 minutach ćwiczeń i jednego i drugiego. Dużo "scen" nie wyszło. Ale od tego dnia codziennie po parę minut ćwiczeń i się utrwala :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”