Towarzysz dla Filipa

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
monikaa
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 18, 2012 9:07 am

Towarzysz dla Filipa

Post autor: monikaa »

Witajcie, dostałam Filipa w prezencie i jest on moim pierwszym szczurkiem. Ma około 4-5 miesięcy. Proszę o poradę w sprawie drugiego szczurka. Chciałabym sprawić Filipkowi towarzysza, ale nie wiem jak mam to zrobić. Wiele osób mówi mi, że to będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami, problemami w zachowaniu itp. Nie wiem również jak zareaguje Filip. Jest on troszeczkę rozpieszczony, dużo je i śpi, zwłaszcza w ciągu dnia (nie wiem własnie czy to dobrze). Piszczy i gryzie jak chce mu zabrać smakołyk. Ale lubi głaskanie i drapanie, zwłaszcza za uszkiem:) Chciałabym go uszczęśliwić, ale nie chce zrobić mu krzywdy. Drugi problem to mój pies. Mam dość dużego owczarka niemieckiego, który jest bardzo ciekawski w stosunku do Filipa. Ciągle go wącha i nawet kilka razy chciał tak jakby go "chapnąć". Proszę o pomoc.

P.S. Przepraszam za ewentualne błędy ortograficzne.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Towarzysz dla Filipa

Post autor: Eve »

Jeżeli przeprowadzisz łączenie według zasad sprawdzonych przez wielu hodowców to jest mała szansa że coś pójdzie nie tak. Poczytaj najpierw o tym w działach "stadko". Tam ciągle jakieś Uszka czekają na dobry dom. Koszty przy jednym szczurze a dwóch to w ogóle się nie różnią ale trzeba brać pod uwagę leczenie, choroby i zabiegi - to kosztuje niestety.
Na forum jest wiele ogonów do adopcji w dziale "adopcje" - poszukaj może będzie blisko Twojego miejsca zamieszkania a jeśli nie to zawsze możliwy jest transport - trzeba szukać. To w dziale " transportowym".
Szczury nie są stworzeniami samotnymi i bardzo dobrze że myślisz o kumplu. Samotność na nich bardzo źle wpływa, czasem może przyspieszyć choroby ale przede wszystkim taki szczur będzie osowiały z nudów, coś jakby deprecha :)

Innym problemem jest pies - ja nie posiadam i nie mam takiego kłopotu, więc niech może ktoś z takim doświadczeniem się wypowie.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”