Pytania ogólnie o szczurach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: saszenka »

Ja mam chyba klatkę nr 4, ale połączoną z jakąś chomiczówką (w której oczywiście spędzają najwięcej czasu ::) ). Ogólnie spoko, tyle że trzeba się trochę nagimnastykować, żeby ją złożyć, bo nie wszędzie pręty do siebie przystają. Jeśli chodzi o hamaczki to zachęcam Cię do zakupu tychże na forum (dziewczyny szyją super komplety, choć jeszcze osobiście nie korzystałam). Transporter przy dwóch szczurach na siłę może być - ot tak na krótką podróż do lekarza. Ja kupiłam fartem używany (ale jak nowy) za pół ceny całkiem spory, wychodząc z założenia że lepiej większy niż mniejszy ;)
Pytań oczywiście będziesz miała coraz więcej, a im więcej będziesz wiedziała tym więcej będziesz chciała jeszcze wiedzieć :D Z doświadczenia wiem, że nie wszystko da się ogarnąć od początku i zawsze zdarzy się coś tak absurdalnie nietypowego, że człowiek głupieje :P Tym bardziej warto mieć pod ręką kogoś znajomego, kto w razie czego poratuje czy to w sprawie weta, czy karmy, czy czegokolwiek... :)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: saszenka »

OK, dopiero dojrzałam wymiary transportera. Myslałam, że to ta większa wersja. Ale ten, fakt, za mały jak już szczurasy podrosną. Możesz używać jako domek w klatce :P
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
pyśkaa.
Posty: 40
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 6:41 pm

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: pyśkaa. »

Aha, okey. To najwyżej kupie ten większy, bo jest fajny a hamaków poszukam tutaj i dam zarobić komuś z forum, bo podejrzewam że kase przekaże na ogony, a jak nie to trudno.. ;)
Chciałam jeszcze się dowiedzieć, bo tak:
Mam chomika, który wiadomo jak to chomik w nocy daje czadu (chociaż zdarzają się ciche noce). Chciałabym aby moje szczurki nauczyły się, że w nocy się śpi a w dzień bawi. Czy nie będzie im przeszkadzać, że w nocy chomik czasami chałasuje? Czy utrudni to tą naukę ?
Na razie szczurnięta, ale jeszcze nie właścicielka ogonów ;P
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: madziastan »

Szczurków nie nauczysz . Szczury same zdecydują czy w nocy pójdą spać czy zrobią balangę w klatce :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: saszenka »

To wszystko zależy od szczura. Szczur jak człowiek, ma swój własny charakter i upodobania :) Niektóre idą grzecznie spać jak człowiek, innych za Chiny nie przekabacisz :D Dźwięki otaczające, o ile nie są to młoty pneumatyczne, raczej nie robią na nich wrażenia (przynajmniej u mnie). Ogólnie jak je wymęczysz na wybiegu, wybawisz i wyszalejesz, to będą uparcie spały nocami. Z tym, że młode szczurzątka jak dzieci: pobawią się pół godziny i pójdą spać zmęczone, odeśpią dwie godziny i od nowa, więc z nimi może być trudniej :D
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
pyśkaa.
Posty: 40
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 6:41 pm

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: pyśkaa. »

Ahh.. to szkoda. Bo w książce czytałam, że przyzwyczajają się jak właściciel robi. Dlatego bałam się, że uznają że chomik jest ich właścicielem xD
A szczur jest w stanie mocno przywiązać się do właściciela?
Na razie szczurnięta, ale jeszcze nie właścicielka ogonów ;P
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: madziastan »

W książkach często są głupoty :)

To zależy od szczura. Moje 3 są uparte, chodzą własnymi ścieżkami jak koty, nie lubią być trzymane na rękach. Z tego co widzę, tylko Mamusia jest przywiązana do mnie :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: saszenka »

Niekoniecznie przyzwyczajają się do Twojego trybu życia. One żyją swoim życiem, które tylko niekiedy zazębia się z Twoim - musisz być tego świadoma :D Z chomikiem raczej niewiele będą miały wspólnego (raczej odradzam zapoznawanie ich ze sobą), więc nie potraktują go jako członka stada (bo sory, o pozycję alfy to będziesz musiała zabiegać i raczej na nią nie licz :P )
A przywiązują się, i to jak :D Pędzą do człowieka, wdrapują się się na głowę, tęsknią jak go nie ma, niektóre dają buzi, domagają się głaskania i miziania, itd... ale też potrafią strzelić focha, gdy np wybieg był krótszy niż powinien czy coś. Oczywiście to wymaga czasu, tak jak u ludzi - nie każdemu od początku rzuca się człowiek na szyję ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: xiao-he »

Och przywiązują się i to bardzo :) Moje kobiety jak tylko się klatkę otworzy to od razu hop! na mnie wskakują i ręce wylizują (Izzi i Mocca, Nesca to taka panna niezależna ::) ). Oczywiście, to też zależy jaki szczur ma charakter, jedne przywiązują się bardziej a inne mniej, ale możesz być pewna że będziesz mieć bardzo wiernych towarzyszy ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
pyśkaa.
Posty: 40
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 6:41 pm

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: pyśkaa. »

Mam nadzieję.
Chciałam też poinformować was, że jakiś czas temu dowiedziałam się o śmierci mojego chomika :(
jestem załamana, nie wiem jak się pozbieram ;(
Na razie szczurnięta, ale jeszcze nie właścicielka ogonów ;P
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: xiao-he »

Ojoj :( Leć maleńki [*]
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: saszenka »

Ojej, przykro mi :(
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
pyśkaa.
Posty: 40
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 6:41 pm

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: pyśkaa. »

A szczury mogą mieć trociny?n ???
Na razie szczurnięta, ale jeszcze nie właścicielka ogonów ;P
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: emi2410 »

Mogą uczulić, albo szczury złapią od nich świerzb lub wszoły. Lepiej żwir drewniany lub bentonitowy.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
pyśkaa.
Posty: 40
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 6:41 pm

Re: Pytania ogólnie o szczurach?

Post autor: pyśkaa. »

Aha. No dobra. A powiedzcie mi jeszcze co do oswajania, czy łatwo się oswaja dwa szczury naraz. Bo mam stracha troszkę, że nie ogarne dwóch naraz. Jednak to moje pierwsze ogony. Może macie jakieś fajne wskazówki? A ja pójde poczytać wątek o oswajaniu :D
Na razie szczurnięta, ale jeszcze nie właścicielka ogonów ;P
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”