szczurek i królik

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nikka
Posty: 83
Rejestracja: sob sty 12, 2013 6:26 pm

szczurek i królik

Post autor: nikka »

Witam, witam :)

Po milionie postów, które umieściłam na forum wiadomo już Wam, że mam szczurkę, obecnie 6tygodniową (tak, wiem, dwa szczurki to podstawa, lada dzień kompan dotrze ;p). Z kolei moja współlokatorka (nie decydujcie się nigdy na mieszkanie z koleżanką! :D) ma samicę królika, obecnie dwuletnią. Jako, że panna ma manię na punkcie tego, żeby jej królik biegał po całym mieszkaniu, to zdarzyło mu się zawędrować już pare razy do mojego pokoju i wpatrywać w klatkę z Myszą. Moja mała cała zadowolona z takich spotkań usiłuje się wydostać i zbadać niesłychane zjawisko z dużymi uszami, za to królik ucieka. Dało by się jakoś je ze sobą zapoznać? Może jeśli szczurek jest jeszcze mały i się przyzwyczai do drugiego zwierza to nie zamorduje go jak podrośnie? Jeśli jest sposób na zaprzyjaźnienie ich to wolałabym to zrobić zanim przyjdzie drugi ogonek, bo wtedy Mysza pokaże mu, że królika nie trzeba się bać i nie trzeba go mordować ;p
za TM: Myszka, Fretka [*]
ze mną: Krówka, Świnka, Pcheła, Mewka
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: szczurek i królik

Post autor: noovaa »

Próba takiego zapoznania to ogromne ryzyko i zagrożenie ... zarówno dla szczura, jak i samego królika. Lepiej nie próbować wg mnie. Bywały przypadki że szczur zjadł chomikowi głowę ( a tak się kochali ) odgryzł nogę papudze czy zabił świnkę morską.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: szczurek i królik

Post autor: Kameliowa »

Jak napisała Nova, lepiej nie.
Najbezpieczniej będzie jak mimo wszytko porozmawiasz z koleżanką, żeby królika pilnowała i lepiej będzie gdyby do Twojego pokoju nie wchodził.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: szczurek i królik

Post autor: Nietoperrr... »

A ja znam z autopsji przypadek zagryzienia około 20 chomików,dwóch świnek morskich i królika przez jednego,niepozornego,kochanego szczurka,w przeciągu jednej tylko nocki...
Pracowałam kiedyś w zoologicznym,a szczurzy niuniek się wydostał z klatki...Taki był kochany,a to,co zrobił,to horror.
W życiu bym nie zaryzykowała takiego połączenia.Mam dwa koty,które czasem się zaplączą w szczurzym pokoju i przeważnie kończy się to wielkim "miauuu!!!",bo od jakiegoś ogona któryś oberwie do krwi ::)
Koty są duże i sprytne,królisie małe i nieporadne :-\
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Olga88i
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 20, 2012 7:20 pm
Numer GG: 10727919
Lokalizacja: LUBLIN

Re: szczurek i królik

Post autor: Olga88i »

Moje szczurki tylko czasami zaczepiają królika i wykradają mu jedzenie, ale nigdy nie było żadnego problemu:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”