Jogurty

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Jacob-Dumbo Lana
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 07, 2013 7:58 pm

Jogurty

Post autor: Jacob-Dumbo Lana »

Witam,

Jestem właścicielem szczurka Dumbo (samica) no i takie pytanie często czytam o jogurtach, ale nie ma podanych dokładnie jakich :) Czy mógłby ktoś mnie oświecić? :) No może jakieś rady dla początkującego, żeby nie skrzywdzić mojej ślicznotki :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jogurty

Post autor: Malachit »

Najlepiej takie niesłodzone, ja moim podaje naturalne (czyli nie te owocowe).

I uprzedzając atak całej reszty forumowiczów - jeśli nie chcesz krzywdzić swojej szczurzycy, to adoptuj jej towarzyszkę, bo szczury samotne nie są szczęśliwe - szczur jest zwierzakiem silnie stadnym, a człowiek mu stada nie zastąpi, chociażby dlatego, że nie spędza z nim czasu kiedy śpi, jest w pracy/szkole, poza tym nie porozumiewa się z gryzoniem w ultradźwiękach... Szczur mający innego szczura jest dużo szczęśliwszy i tak samo przywiązany do właściciela jak wtedy, gdy jest sam ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Jogurty

Post autor: emi2410 »

Ja daję moim ogonkom różne jogurty, ale trzeba uważać żeby nie dawać za często. ;)

A szczurki są silnie stadne, jeśli chcesz by Twoja szczurcia była szczęśliwa koniecznie musisz adoptować jej koleżankę, przeglądaj dział oddam/sprzedam i adoptuj jakąś panienkę do towarzystwa swojej. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Jacob-Dumbo Lana
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 07, 2013 7:58 pm

Re: Jogurty

Post autor: Jacob-Dumbo Lana »

Ogólnie to mnie zaskakuje odkąd wróciliśmy do domu to cały czas ze mną siedzi. W sumie najwięcej u mnie w rękawie. A w czym śpią takie szczurki ?? Bo domek odpada xd
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Jogurty

Post autor: emi2410 »

Najczęściej szczurasom dajemy do klatek koszyki, hamaki, tunele, domki, różne rzeczy. ;)

Mam nadzieję, że adoptujesz jej koleżankę? :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Jacob-Dumbo Lana
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 07, 2013 7:58 pm

Re: Jogurty

Post autor: Jacob-Dumbo Lana »

Ogólnie to martwi mnie rozmiar mojej klatki 60 szer. i 50 wys. ;/ teraz wiem, że jest za mała.. No ale póki jest mała to bd w tej a później pomyślimy najwyżej rozbudujemy xD
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Jogurty

Post autor: emi2410 »

Minimalne wymiary na dwa szczurki to mniej więcej 60x40x70, taka klatka nie jest droga, a dwie panny przy fajnym urządzeniu będą miały super mieszkanko. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Jacob-Dumbo Lana
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 07, 2013 7:58 pm

Re: Jogurty

Post autor: Jacob-Dumbo Lana »

Póki co zostanę przy jednym szczurku xd Musze nauczyć się wiele rzeczy więc zacznę na spokojnie :) ale już kocham te zwierzaki ^^ Takie pytanie co można jej dawać do jedzenia takiego, żeby chciała jeść bo w sumie też teraz wyczytałem, że vipol to zła karma (nawet nie chce jej jeść) no ale nie wiedziałem i taką mi dali w zoologicznym. Jutro jadę po inną no ale co można teraz jej dać ? :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Jogurty

Post autor: emi2410 »

Jeśli nie jesteś w stanie jej zapewnić towarzystwa, to nie powinieneś mieć szczurów wcale. Szczury są silnie stadne, brak towarzystwa, to cierpienie dla szczura. Dwa się sobą zajmują, iskają się, przytulają, bawią gdy Ciebie nie ma, rozmawiają po swojemu. Człowiek tego nie może zapewnić, dwa albo wcale, taka jest zasada.

Co do jedzenia, poczytaj w dziale "Karmienie", znajdziesz tam temat o karmach polecanych. Vitapol to świństwo i sama chemia. A tak to dużo warzyw, owoców, można dawać jakieś gerberki na przykład.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”