świerzb, uczelenie, robaki???

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
smack_my666
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 08, 2013 5:04 pm

świerzb, uczelenie, robaki???

Post autor: smack_my666 »

hej Kochani!
mam do Was pytanie, u mojego szczurka zaobserwowałam strupy :/ ma jeszcze na brzuchu taki jeden mały. poczekam z wetem jeszcze z tydz. bo slyszalam ze to moze byc tzw skaza białkowa. a Wam na co to wyglada?? dodam ze drugi szczurek nie ma na sobie zadnych strupów.
załączam zdjeciem. prosze o info czy jakies sugestie.
pozdrawiam!
smack_my666
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 08, 2013 5:04 pm

Re: świerzb, uczelenie, robaki???

Post autor: smack_my666 »

Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: świerzb, uczelenie, robaki???

Post autor: madziastan »

A czy na karku i pod uszkami nie ma strupków?
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
smack_my666
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 08, 2013 5:04 pm

Re: świerzb, uczelenie, robaki???

Post autor: smack_my666 »

nie ma nic na karku, ani koło uszu. Tylko te co ma na boku, i jeden maly strupek na brzuchu. :/
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: świerzb, uczelenie, robaki???

Post autor: madziastan »

Raczej to nie wygląda na świerzba, może to przebiałczenie, ale nie jestem pewna. Czy dajesz szczurom często nabiał? Bo jak nie to raczej ot tak jakieś zdrapanie.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
smack_my666
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 08, 2013 5:04 pm

Re: świerzb, uczelenie, robaki???

Post autor: smack_my666 »

z dwa razy pozwoliłam moim szczurom na łyka mleka :) i dostały po malutkim kawałeczku sera. ale to z tydz moze z 2 tyg temu. nie wiem czy jechac do weta bo czesto panikuje i z byle "czym" nie chce znowu jechac bo juz wet sie ze mnie smieje. O.o To bylo tak ,ze mial na boku jeden strupek ze 3 tyg temu, a teraz zrobil sie nastepny.
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: świerzb, uczelenie, robaki???

Post autor: madziastan »

Mleko i ser jest niezdrowe. A że dostali po trochu, nie zaszkodzi ale zawsze warto nie podawać nigdy. A czy chodzisz do polecanego weterynarza?
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
smack_my666
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 08, 2013 5:04 pm

Re: świerzb, uczelenie, robaki???

Post autor: smack_my666 »

wiem ,ze do zdorwych te produkty nie naleza ... (glupota ludzka nie zna granic) Nie wiem czy wet polecany, ale ja go polecam. zna sie dobrze na szczurkach i posiada odpowiednie sprzety do badan itd. Lekarz wet. Dariusz Torc (katowice). gosciu jest niesamowity i milo traktuje gryzonie. jednego mojego szczurka nazywa narkomanem :D bo niestety kiedys sie zdarzylo ,ze jednego dnia byl podawany 2 razy narkozie. :/ no to poczekam jeszcze tydz. i ponownie pojade do weta. Ale dziekuje Ci bardzo za info :)
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”