Łączenie samiczek z innych hodowli - proszę o pomoc

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kate-dzii
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 13, 2013 4:56 pm
Lokalizacja: Szczecin

Łączenie samiczek z innych hodowli - proszę o pomoc

Post autor: kate-dzii »

Witam,
to mój pierwszy post na forum. zapoznałam się z nim, a także z innymi forami, ale i tak mam pytanko:p
planuję adoptować dwa szczurki - samiczki, ale z innych hodowli. wydaje mi się, że najlepiej byłoby to zrobić tego samego dnia. czy mam rację? jedna ma ok 6tyg, druga 12tyg. aktualnie obie przebywają w stadkach z innymi szczurkami i nie wykazują agresji. obie są bardzo ciekawskie, młodsza jest standard, a starsza dumbo. proszę o poradę, czy od razu z jedną szczurzyczka w transporterku jechać po drugą, czy może najpierw wziąć jedną, dać jej dzień na zapoznanie się ze mną i z otoczeniem a potem dołączyć drugą? dodam, iż to będą moje pierwsze szczurki. i jeszcze jedno pytanie - czy zamiast 12tyg samiczki szukać młodszej? Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Łączenie samiczek z innych hodowli - proszę o pomoc

Post autor: 5zczurzyca »

Dwunastotygodniowe szczurki raczej nie pochodzą ze zrzeszonej hodowli? Wydaje mi się, że normalnie hodowca prowadzi zapisy na nienarodzone ogonki jeszcze przed rozmnożeniem rodziców by nie doprowadzić do sytuacji, w której młode będą szukały domów, bo powinny je mieć "zaklepane" jeszcze przed narodzeniem (czy jakoś tak).
Poza tym ze zrzeszonej hodowli chyba się kupuje, a nie adoptuje...? O.o W ogóle możesz podać nazwy tych hodowli? Na 100% są zarejestrowane?
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Łączenie samiczek z innych hodowli - proszę o pomoc

Post autor: emi2410 »

Szczurków nie adoptuje się z hodowli, mam nadzieję, że nie będziesz brała szczurów, które były celowo rozmnożone. Hodowle prawdziwe, to tylko te zrzeszone z SHSRP. Wątpię żeby hodowle, z których chcesz wziąć szczury były zrzeszone, polecam adopcję tu na forum. ;)
Najlepiej by było gdybyś adoptowała szczurki, które już się znają (np. rodzeństwo), wtedy unikniesz łączenia. Jeżeli brałabyś je tego samego dnia, to lepiej w oddzielnych transporterkach, a potem zapoznawać na neutralnym terenie. Młode szczurki szybko się łączą, ale lepiej uważać.
A to czy szczur jest standard czy dumbo nie ma absolutnie znaczenia przy łączeniu. ;)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
kate-dzii
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 13, 2013 4:56 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łączenie samiczek z innych hodowli - proszę o pomoc

Post autor: kate-dzii »

przepraszam, źle się wyraziłam. to nie tyle hodowle, co po prostu "wpadka", dziewczyna kupiła samiczke i nadbagażem:P a nie miała możliwości trzymania wszystkich szczurków w domu, i wszystkim udało jej się znaleźć nowe domy, została jej samiczka.
jeśli na forum jest ktoś ze Szczecina i ma do oddania/sprzedania samiczki to w przyszłym tygodniu będę miała już urządzone dla nich mieszkanko i z chęcią przygarnę
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Łączenie samiczek z innych hodowli - proszę o pomoc

Post autor: emi2410 »

Proponuję Ci założyć temat w zaadoptuję/kupię, napisz tam, że chętnie przygarniesz szczurki, opisz warunki jakie możesz im zapewnić (np. nazwa karmy jaką zamierzasz karmić, wymiary klatki). I stale przeglądaj dział oddam/sprzedam. ;) Szczurki nie muszą być koniecznie z Twojego miasta, można poszukać transportu tu na forum. :) Ja dzięki uprzejmości forumowiczów mam u siebie szczurki z dosyć daleka, także transport to nie problem. ;)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Łączenie samiczek z innych hodowli - proszę o pomoc

Post autor: 5zczurzyca »

Tutaj został ze Szczecina jeden chłopczyk do oddania:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=39190

Samiczki można tak jak napisała emi sprowadzić z innego miasta :)
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Łączenie samiczek z innych hodowli - proszę o pomoc

Post autor: IHime »

Takie maluchy można łączyć od razu, powinno przebiegać bezboleśnie. Najłatwiej jest z rodzeństwem, ale tak młode ogonki nie mają jeszcze za silnego instynktu dominacji. Najpewniej będą się chciały bawić. :)

Jeśli 12-tygodniowa dziewczynka przebywała w towarzystwie braci lub innych samców, to całkiem prawdopodobne, że już jest w ciąży. Upewnij się, że osoba oddająca szczurka zadbała o oddzielenie samczyków w odpowiednim czasie. Jeśli nie zapłacisz za szczurki wpadkowe, to spoko, ale jeśli ktoś zażąda od Ciebie pieniędzy, to wiedz, że traktuje szczurki jak towar, a Twoje pieniądze przyczynią się do krzywdy całego gatunku (po co płacić za nieodpowiedzialne rozmnażanie i "psucie" genów tych i tak schorowanych zwierzaczków). Za to biorąc za darmo spełniasz dobry uczynek. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”