Czy mam się czym martwić?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Irtehe
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 10, 2012 5:47 pm

Czy mam się czym martwić?

Post autor: Irtehe »

Witam

Dzisiaj do mojej 4-5 miesięcznej Lulu dołączył mały bobasek, jeszcze bez imienia :)
Więc tak, problem polega na tym, że kiedy mała podchodzi do Lulu ta ucieka i zaczyna "drgać". Nie wiem jak to opisać, po prostu cała głowa jej dra, szczególnie uszy. Może to ruja? Pomijając fakt że mała jest młodziutka, niedawno zabrana od mamy, więc pakuje się jej pod brzuch w poszukiwaniu schronienia i jedzonka :)

Martwie się też tym, że Lulu przyciska małą do ziemi, przegania, a ta biednie popiskuje, nie wiem jak to będzie w nocy :-[
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy mam się czym martwić?

Post autor: Megi_82 »

Ech... no i jak było?
Możliwe, że Lulu po prostu pokazuje małej, kto rządzi? U mnie było to samo, kiedy przyniosłam do domu 2 5-tygodniowe szkraby - moja Kluszon uciekała przed nimi, nie pozwalała się przytulić, co chwilę przewracała na plecy, maluchy piszczały, a w nocy usiłowała uciec z klatki przed upierdliwymi smarkatymi :) Z czasem , jak młode rosną, jest lepiej :)
Jeśli nie ma gryzienia, zostaw je w spokoju, muszą sobie ułożyć stosunki :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy mam się czym martwić?

Post autor: akzi »

bedzie dobrze nie panikuj :)
maluchy się boją a starsza chce je poznac ale robi to mało delikatnie, daj im się poznac, maluchą tez daj się poznać ty, wszyscy się oswoicie i bedzie gitara :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Irtehe
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 10, 2012 5:47 pm

Re: Czy mam się czym martwić?

Post autor: Irtehe »

Megi_82 pisze:Ech... no i jak było?
Możliwe, że Lulu po prostu pokazuje małej, kto rządzi? U mnie było to samo, kiedy przyniosłam do domu 2 5-tygodniowe szkraby - moja Kluszon uciekała przed nimi, nie pozwalała się przytulić, co chwilę przewracała na plecy, maluchy piszczały, a w nocy usiłowała uciec z klatki przed upierdliwymi smarkatymi :) Z czasem , jak młode rosną, jest lepiej :)
Jeśli nie ma gryzienia, zostaw je w spokoju, muszą sobie ułożyć stosunki :)

Lulu robi to samo, ucieka przed młodą w najdalsze zakątki klatki :P
Pierwszego dnia była wojna o domek w którym było sianko, z racji że mała jest zwinniejsza wbiegła i uwaliła się tam pierwsza, więc Lulu z zazdrości pod osłoną nocy wykopała jej całe sianko na zewnątrz :D
Ale źle nie jest, przytulają się i śpią razem :)
Awatar użytkownika
Irtehe
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 10, 2012 5:47 pm

Re: Czy mam się czym martwić?

Post autor: Irtehe »

akzi pisze:bedzie dobrze nie panikuj :)
maluchy się boją a starsza chce je poznac ale robi to mało delikatnie, daj im się poznac, maluchą tez daj się poznać ty, wszyscy się oswoicie i bedzie gitara :)
Jak na razie jest DOBRZE :D
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy mam się czym martwić?

Post autor: akzi »

no i git :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”