5 młodych z dorosłym samcem

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
tadzikowa
Posty: 14
Rejestracja: śr lut 27, 2013 10:05 pm

5 młodych z dorosłym samcem

Post autor: tadzikowa »

W sobotę moje szczurki skończą 4 tygodnie. Powoli przymierzam się do rozdzielenia płciowo. I w związku z tym chcę połączyć 5 samczyków z tatą, który siedzi sam w klatce. Jak go wzięłam do siebie 2,5 miesiąca temu, był bardzo przestraszonym, zdziczałym szczurkiem. Nie jest agresywny, ale boję się, że może być problem z akceptacją młodych na swoim terenie. Poza klatką już się zapoznawały, tylko je obwąchiwał, nie było agresywnych zachowań.
Jak myślicie? Poczekać, aż szczurki podrosną i spróbować je połączyć, czy lepiej za młodu wrzucić ich na głęboką wodę?
I czy jeśli poczekam z rozdzielaniem do wieku 5 tygodni to na 100 % się nie rozmnożą?
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: 5 młodych z dorosłym samcem

Post autor: Wilczek777 »

Samców oddziela się w wieku 4 tygodni i powinny bez problemu dołączyć do ojca na neutralnym terenie i zgodnie z zaleceniami podanymi w tematach o łączeniu. Samiczki powinny być z matką do 5 tygodnia.
Widziałam zdjęcia maluchów - śliczne kluseczki. To miot z wpadki czy celowy?
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
tadzikowa
Posty: 14
Rejestracja: śr lut 27, 2013 10:05 pm

Re: 5 młodych z dorosłym samcem

Post autor: tadzikowa »

W tym przypadku celowe rozmnożenie. I od razu podkreślam, że więcej nie będzie :)
Btw. Forum i ogłoszenia dot. adopcji znalazłam dopiero po zapłodnieniu. Gdybym wiedziała, że jest tyle szczurków do adopcji to z chęcią bym przygarnęła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”