szczurek dumbo

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

szczurek dumbo

Post autor: kaatherina »

witam ,mam pol rocznego szczurka Dumbo. Chcę mu sprawić towarzystwo. Czy mogę go zaprzyjaźnić z samcem ? nie chce samiczki ze wzgledu na male a kastracja pewnie jest droga a chce aby mial kogos do towarzystwa
Awatar użytkownika
Nullama
Posty: 116
Rejestracja: sob mar 02, 2013 10:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: szczurek dumbo

Post autor: Nullama »

Wszystko zależy od charakteru szczurka, ale łączenie nie powinno być trudne. Może zająć od paru minut do paru tygodni ale na pewno warto. Znacznie lepszym pomysłem jest samiec po co bezpodstawnie kastrować szczurka? Upewnij się tylko czy masz wystarczająco dużą klatkę żeby się nie męczyły.
Domowe przedszkole:
MALUCHY: Flea Brandy
ŚREDNIAKI: Spunk Shame Rokoko
STARSZAKI: Lili

Bimber ...pierwszej miłości się nie zapomina...
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: szczurek dumbo

Post autor: xkuubi »

Towarzysz to dla niego podstawa! Szczurki to zwierzęta stadne i MUSZĄ mieć towarzysza. Więc nawet się nie zastanawiaj i adoptuj mu kolegę. Tylko przeczytaj koniecznie temat o łączeniu szczurków ;)
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: szczurek dumbo

Post autor: kaatherina »

Najpierw chce je trzymac osobno i stopniowo je zapoznawac na jakims uniwersalnym gruncie np na łózku ;)) Klatka jest wystarczajaco duza ale itak ja bede powiekszac bo chce dodac 2 pietra i wiecej atrakcji ;)) Moj szczurek jest spokojny tylko czasem nie lubi jak ktos obcy go dotyka, dla mnie jest kochany, zobaczymy jak to bedzie :) Nie chce aby byl sam bo mi go szkoda
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: szczurek dumbo

Post autor: kaatherina »

Dziś przyniosłam nowego szczurka do domu ;) dałam oba na łóżko żeby sie powąchały, starszy zaczął wąchać małego pod ogonkiem i wszędzie, ale nie był agresywny, później już nie zwracał na niego uwagi, jedyne co niepokojące to po chwili zaczął stawać na dwóch łapkach i nerwowo wąchać otoczenie ( ten mój starszy ) czy wszystko ok ? oczywiście odczekam aż maluszek urośnie bo jest za mały do klatki
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: szczurek dumbo

Post autor: Megi_82 »

Nie wydaje mi się, żeby to było coś niepokojącego - dla starszego to nowa sytuacja, to i węszy nowe zapachy :)
A czemu maluch za mały do klatki?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: szczurek dumbo

Post autor: kaatherina »

bo tam są półeczki, drabinki i nie wiem czy go dac do klatki bo nie wiem jak starszy zareaguje, chce im zrobic dobodowke 2 pieter i mysle zeby wtedy go dodac bo wtedy moj starszy szczurek tez bedzie myslal ze to nowe miejsce. Myslisz zeby go dodac juz? do dyspozycji by mial tylko parter klatki ale jest duzy, tylko boje sie zeby sobie krzywdy nie zrobil albo zeby ten duzy mu krzywdy nie zrobil bo dumbo sa wieksze zazwyczaj niz zwykle
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: szczurek dumbo

Post autor: ssylvusia »

To, że szczury dumbo są większe, to kompletna nieprawda :) Nie ma znaczenia, czy szczur jest dumbo, czy zwykły. Wielkość szczura zależy od predyspozycji konkretnego osobnika, a nie rodzaju uszu.

Przeczytaj pierwszy post w tym dziale -> http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149 i postępuj zgodnie z zawartymi w nim wskazówkami. Nie martw się tym, że maluch sobie nie poradzi w klatce. Młode szczurki doskonale wspinają się po prętach i żaden zakamarek nie jest im straszny. Dla bezpieczeństwa możesz zamocować w klatce hamaki - łapacze. Dzięki nim, nawet jeśli któryś z chłopców straci przyczepność ( :P ) to będzie miał miękkie lądowanie.
ObrazekObrazek
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: szczurek dumbo

Post autor: kaatherina »

tak tylko ja wyjezdzam na dwa dni teraz i nie chce ich samych zostawiac bo nie wiem jeszcze jak sie zachowaja w klatce a moja mama ich nie rozdzieli wiec jak tylko wroce to je polącze. Chcę powiekszyc jeszcze klatkę. Oto moj projekt, jesli byscie mieli wskazowki lub co dodac to piszcie :)) nie wiem czy te rury mi sie udadza bo spory koszt, na gorze chce jeszcze im zrobic zakatek z trawa, - zasadzic trawkę zeby mialy troche natury czy to dobry pomysl ? a oto moj projekt http://img854.imageshack.us/img854/4529/klatkar.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”