Pchły, wszoły?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
xxdorotiiixx
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 13, 2013 2:37 pm

Pchły, wszoły?

Post autor: xxdorotiiixx »

Witajcie. Zacznę może od tego że mam 2 szczurasy. Jeden- 1.5 roku, drugi nieco młodszy rok . Ostatnio zauważyłam u starszego, jakieś małe (pomarańczowe lub czerwone ) żyjątka w sierci. . Właśnioe wróciłam od lekarza, wydawało mi się, że Pani w ogóle nie miała pojęcia o czym mówi, na początku rozmowy zapytała czy szcur waży 0.5 kg...-.-
Dała mi vetamectin. Czy może mi ktoś powiedzieć, jak trzeba dawkować ten lek? I czy po zabiegu szczury będzie trzeba odizolować, aby jeden nie zlizał drugiemu leku?
Z góry dziękuję za odpowiedź . Pozdrawiam ;)
Ja, szczur bezbarwny, szczur neutralny, ani biały ani czarny, także niesmaczny jestem dla większości ludzi.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pchły, wszoły?

Post autor: ol. »

Wet dała Ci lek i nie powiedziała jak go stosować ? :-\
Podaje się kropelkę na kark, po dziesięciu dniach zabieg trzeba powtórzyć, jeśli zarobaczenie jest b. duże może być konieczny i trzeci raz.
Następnego dnia po aplikacji wymyj dokładnie detergentem całą klatkę, elementy wyposażenia i wypierz hamaczki. Zwróć też uwagę i w miarę możliwości postaraj się oczyścić te miejsca, w których szczury korzystają z wybiegu/mają swoje legowiska.

Lek musisz podać wszystkim szczurom w stadzie - na wszytskich etapach kuracji, inaczej nie wytępisz pasożytów.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pchły, wszoły?

Post autor: ol. »

na przyszłość - lista wetów polecanych i odradzanych http://szczury.org/viewforum.php?f=13
Awatar użytkownika
xxdorotiiixx
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 13, 2013 2:37 pm

Re: Pchły, wszoły?

Post autor: xxdorotiiixx »

ol. pisze:Wet dała Ci lek i nie powiedziała jak go stosować ? :-\
Podaje się kropelkę na kark, po dziesięciu dniach zabieg trzeba powtórzyć, jeśli zarobaczenie jest b. duże może być konieczny i trzeci raz.
Następnego dnia po aplikacji wymyj dokładnie detergentem całą klatkę, elementy wyposażenia i wypierz hamaczki. Zwróć też uwagę i w miarę możliwości postaraj się oczyścić te miejsca, w których szczury korzystają z wybiegu/mają swoje legowiska.

Lek musisz podać wszystkim szczurom w stadzie - na wszytskich etapach kuracji, inaczej nie wytępisz pasożytów.

Tak jak pisałam ta babka była dość dziwna, nie wiedziała nawet jak wygląda żwirek dla szczurów, gdy o to zapytałam... Wydaje mi się, że to jakaś stażystka była... A wolę się zapytać na farum, osób które już stosowały ten preparat ....:)
Dziękuję za odpowiedź :)
Ja, szczur bezbarwny, szczur neutralny, ani biały ani czarny, także niesmaczny jestem dla większości ludzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”