2+2

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

2+2

Post autor: Imbira »

Nasze stadko to 4 dziewuszki.
Dwie siostry 9 mies i dwie siostry 2 mies. Maluchy są z nami już miesiąc a my dalej boimy się je połączyć.
Stare kiedy były puszczane po pokoju na początku tylko obwąchiwały klatkę zaciekawione, ale bez jakiś ekscesów.
Z czasem zaczęło się robić gorzej, teraz wskakują na klatkę maluchów i przez pręty jest prawdziwa awantura, prychają na młode, jeżą się. Odseparowujemy babskie grupy na czas wybiegu,żeby nie stresować młodych.

Próbowałyśmy łączyć według rad z forum, przy wypuszczeniu na łóżko po wytarciu małych itp itd. jedna z dorosłych szczurzyc je olewa. Ni to ją ziębi, ni grzeje. Obwąchała na zasadzie, że są i poszła w długą. Ale druga, Tosia jest na maluchy niesamowicie cięta, ona w ogóle jest " ostrzejsza", przewodzi Laurze, która jak nie śpi to je :P
Raz spróbowałyśmy z Tośką i maluchami ale zaczęło się robić gorąco i maluchy uciekły do transportera.

Cała sytuacja jest trudna bo nagle zdałyśmy sobie sprawę, że nasze kochane szczurzynki mogą być agresywne :-[
Ja się zwyczajnie boję łączyć Tośkę z maluchami...

Nie wiem ja podejść do tematu, wyczerpały mi się pomysły...
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2+2

Post autor: Malachit »

Czy stosowałaś się do wszystkich rad zawartych w tym poście? http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149
Próbowałyście metodą transportera? Wanny/brodzika?
Moim zdaniem starsze nie powinny mieć dojścia do klatki młodych, bo widok przez pręty tak właśnie może działać.
Co to znaczy, że zaczęło się robić gorąco?
Z tego co napisałaś na razie wynika, że niepotrzebnie to przedłużasz bo ty boisz się najbardziej ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: 2+2

Post autor: akzi »

łączenia są dość specyficzne wyglądają groxnie i nie ciekawo ale wcale takie nie są
jezeli je tylko gania a maluchy się boją to nic, przeciez nic złego się nie dzieje , pobją się i przestaną a starsza szczurka wkońcu się przekona.
teraz chce pokazac kto tu żądzi jak każdy silniejszy osobnik a te słabsze się boją. nie ma co panikowac tylko musisz uzbroic sie w cierpliwość i poprostu łączyć do skutku nie litować się nad bojącymi szczurkami bo to jest pewien etap który muszą przejść
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: 2+2

Post autor: Imbira »

Nie wiem jak łączyć logistycznie, czyli co dwie młode równo z dwoma starymi, dwie młode jedna stara, jedna młoda itp...

z Tośką to ja się zwyczajnie boje je puścić żeby czegoś im nie zrobiła.

łączyłyśmy tak jak w wątku. Z łazienką nie wypaliło bo wszystkie za bardzo się stresowały, a Tośka po prostu ruszyła z ryjem i zębami na maluchy....
Druga próba była na łóżku z Laurą i młodymi. Wszystkie szczurzyce, żeby nie pachniały wytarłam chusteczką dla niemowląt, koc zmieniony itp. Usiadłyśmy z siostrą na złożonym łóżku, nogami odgrodziłyśmy zejście maluchowi. Szczurki puściłyśmy żeby się poznały i... nic. Laura wąchnęła młodą i ... sobie poszła , no to złapałyśmy Elwirkę i się skończyło łączenie.
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: 2+2

Post autor: Svefn »

Nie wiem jak twoje szczurki reagują na chustki dla niemowląt, ale u mnie Krecia leci na nie z zębami (widać nie odpowiada jej zapach).

Jeżeli masz jakieś szmatki, hamaczki itp zasikane przez starsze szczurzyce, to możesz to wszystko zebrać, wrzucić do transportera i dodać młodziaki. Niech trochę przejdą swojskich aromatem (2h się w tym posiedzą i będą pachnieć jak swój :) ).
W wannie chodzi o to, by był stresik (nic tak nie łączy, jak wspólna niedola). Jeżeli Tośka sprawia problem, to możesz ją odstawić i w pierwszej kolejności zapoznaj 2 nowe z Laurą i jak już jakoś się dogadają, to dopiero wtedy dodaj Tośkę.
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: 2+2

Post autor: missia »

Trzymam kciuki mocnoo za Tosię i Laurę oraz młode Lune i Elwirke, które mają pozdrowienia od swojej mamy i siostry :)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: 2+2

Post autor: Imbira »

Sytuacja się znacząco zmieniła. Laura dzisiaj została uśpiona i depresyjna Tośka bardzo zmieniła woje podejście do młodych.
Nie leci już z zębami,umiarkowanie się interesuje, dzisiaj razem biegały po stole 2 razy i było bez ekscesów. Później w klatce duuużej, nowej, czystej itp. chciałyśmy żeby pobiegały, ale Tośka terroryzowała młode, żeby wisiały na ścianach.

Tutaj pojawiają się następne pytania, jak często jeszcze je poszczać razem na stole itp. żeby się poznawały, bo teraz są sobą średnio zainteresowane.... Czyli to już jest ten moment na wspólną małą chorobówkę czy duża klatkę ale bez żaadnych wygód ?
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: 2+2

Post autor: Imbira »

Coś nam chyba nie idzie. Kilka razy puszczałyśmy dziewczyny na stole i było... chyba ok. wąchnęły się może kilka razy i przez resztę czasu wszystkie 3 kombinowały jak zleźć.

Dzisiaj spróbowałyśmy z wybiegiem i... katastrofa. Luna się Tośce poddała i teraz się kilka razy tylko powąchały czy po przepychały ale bez bólu. Natomiast z Elwirką jest dramat. Ona się chyba Tosi stawia i dzisiaj została dość dotkliwie pogryziona. Tośka ją goniła i żarła a pisków co niemiara, no ale ślady po zębiskach na dupce są.

Co teraz? Przerwa, znowu stół i dopiero wybieg? Wszystkie 3 razem na wybiegu??
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: 2+2

Post autor: IHime »

Neutral + transporter.
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: 2+2

Post autor: missia »

I jak lepiej u dziewczyn? ;)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: 2+2

Post autor: Imbira »

Ah dziewczyny juz od tygodnia mieszkaja razem ;-) nie ma zadnych walk ani klotni jesli juz to.miedzy maluchami bo pozycja Tosi jest niezachwiana. Troche sie balysmy czy sie zaprzyjaznia ale Toska bardzo mocno przezyla odejscie Laury i w ktoryms momencie widac ze odpuscila mlodym. Bardzo sie ciesze bo kobitka bardzo zmarniala i schudlaw samotnosci ale teraz w stadku znowu.je i juz utyla;-)
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”