Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Szoguneeek
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 08, 2013 12:28 pm
Kontakt:

Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: Szoguneeek »

Cześć Wszstkim. Czy Wasze szczurki mają totalną manię na jakąś rzecz?Mój Lucek ostatnio wybrał sobie za cel małą,pomarańczową miseczkę w której zwykłam jeść lody.Kiedy tylko widzi tą miskę to dostaje totalnego ADHD większego niż zazwyczaj i poyrafi nawet skoczyć z kanapy na stolik po to by się do niej dostać,a śmieszy mnie to tym bardziej że do tej pory unikał stolika jak ognia a to dlatego że ma on ślizką powierzchnię których On unika jak tylko może.Uwielbia również mój telefon .Piszcie więc jakie Wasze Ogonki mają obsesje ;D
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: akzi »

moja kleo ma manie szafy , chce ją zjeść do końca....
mela ma manie wspinania się na lampę z której muszę ją zdejmować średnio 30 razy dziennie
gucio jest grzecznym małym chłopcem.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: Imbira »

Laura namiętnie kopała w kwiatach i to nie ważne na jakiej wysokości się znajdowały.

Tosia uwielbia się wspinać zapierając się ciałem w szczelinie między ściana a szafą i leci tak po nic do góry gdzieś na 1,50m i nie ważne jak bardzo to miejsce zabezpieczamy... Komandoska normalnie ;D
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: IHime »

W prawdziwe fiksacje szczury wpadają najczęściej z nudy, samotności, to zwierzęta silnie stadne.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: Sky »

U mnie zdarzyły się przypadki, w sumie dwa razy, jak szczury mi zafiksowały na punkcie jakiejś rzeczy, za każdym razem żyły w stadzie :P
Pierwszy raz, jak przyniosłam do domu piłkę z gąbki na sznurku. Jakie były gonitwy! Szczury marzyły o tym, żeby się w tą piłkę wgryźć zębiszczami i nie puścić (jakąś straszną przyjemność musiały z tego mieć). Potrafiły latać za nią godzinę.

Drugi przedmiot to nawilżane chusteczki, ale to dość częste z tego co wiem. Nie mam pojęcia dlaczego, ale moje jak tylko czują zapach tej chusteczki, to łapią ją zębiskami. Najgorzej, jak przemywałam nią klatkę, gdy były w środku - już więcej nie popełnię tego błędu. Najbardziej dziki robił się Muffin, wpadał wręcz w furię, jak tylko czuł jej zapach :P
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
RastaMari
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 12:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: RastaMari »

u mnie tylko jedna Szczurka miała obsesję- na punkcie breloczka cebuli z gum orbit. Gdy kładłam się na łóżko, nie było siły by ją od niego odciągnąć, musiałam odczepiać go za każdym razem. Do teraz pamiętam ten łakomy wzrok wpatrzony w dyndającą przy telefonie cebulę :P
Awatar użytkownika
przypadkowa
Posty: 142
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 3:38 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: przypadkowa »

Jeden z moich ogonów lata jak wariat gdy ma pod łapką piłeczkę ping-pongową. Chce ją ugryźć, a ta wciąż mu się wyślizguje i obkręca. Przezabawny widok.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: IHime »

Miałam na myśli takie prawdziwe fiksacje, zaburzenie psychiczne, typu gryzienie własnego ogona.
Awatar użytkownika
Tunix
Posty: 44
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 2:22 pm

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: Tunix »

Filip przez jakiś czas miał obsesję na punkcie mojej torebki ;D gdy go wypuszczałam od razu wchodził do środka i gryzł co popadnie ;) Potrafił tam nawet spać i przesiadywać godzinami. Natomiast Mańka wystarczy wypuścić na wybieg, a dostaje źle w głowę,. Można powiedzieć, że fiksuje, gdy ma za dużo miejsca na zabawę ;D
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: whisky »

Radar musi wciągnąć do klatki każdą chusteczkę i ręcznik papierowy jaki znajdzie :D
A Krawat upodobał sobie kartonik z ikei, który stoi na podłodze. Koniecznie musi do niego wejść, więc uporczywie wygryza sobie w nim dziurę. :D Może potrzebny mu młotek?...

(Takie patologiczne fiksacje to stereotypie i wszystkie zwierzęta mogą coś takiego dostać, jak się nie spełnia ich potrzeb socjalnych albo żywieniowych ;) )
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: sciurus vulgaris »

Twitch ma obsesję na punkcie wszystkiego do... do palenia ??? poczynając od papierosów, przez gilzy, bletki, filtry aż po szklane czy drewniane lufki. szarpiemy się o to jak z psem po prostu. Jak zgubię fajki czy lufkę to mąż mówi tylko "sprawdź u twitcha". I zawsze ma rację . :(
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: Megi_82 »

Moja Kluska ma fioła na punkcie chusteczek do niemowlęcych pup ;) Używam ich do przecierania plastików w klatce tudzież do mojej własnej facjaty, zawsze leżą gdzieś na wierzchu i Kluszon nie przepuści okazji, żeby się do nich nie dorwać, aby tylko niedomknięte opakowanie...:) Rzuca się na nie i szarpie wściekle, próbując je dostać, ze dwa razy nawet dziabnęła mnie lekko niechcący, kiedy coś ścierałam, próbując mi zabrać :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
psychodelka
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 12, 2013 3:23 pm

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: psychodelka »

Moja Jadźka upatrzyła sobie narożnik ( w którym mieszkała 3 miesiące, jednak z powodu adopcji kolejnego szczura, niestety trafiła z powrotem do klatki)
Z tym, że całkowicie go wyobgryzała. Musiał jej strasznie smakować... Tunele wygryzła, dziurki, w których spała. Dobrze, że z tyłu i po rogach- to ich tak nie widać :D
Najgorsze były te kawałeczki gąbek z narożnika- idealnie posiekane w małe kosteczki :D
Rano wstaje- zbieram gąbki, przychodzę po południu- zbieram gąbki... tak to wyglądało, nie wiem jak jej się chciało je wciąż na nowo wygryzać :P

A ś.p Gosia miała hopla na punkcie CIEŃKICH kabli :P I ziemi w doniczkach :)
nikka
Posty: 83
Rejestracja: sob sty 12, 2013 6:26 pm

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: nikka »

moje dziewuchy obie mają obsesję na punkcie kolczyków. kiedy mam je w uszach to nie zwracają uwagi, ale jak na noc kładę je na szafce nocnej to wymyśliły sobie zabawę w chowanie ich. nim się człowiek zorientuje mają już po jednym w pyszczku i dawaj! włażą w poszewkę i tam je zostawiają albo gdzieś pod poduszką. a potem skaczą gnidy wesoło i patrzą jak się wkurzam szukając.
za TM: Myszka, Fretka [*]
ze mną: Krówka, Świnka, Pcheła, Mewka
Awatar użytkownika
szczurolap
Posty: 153
Rejestracja: czw maja 08, 2008 2:34 pm
Lokalizacja: Mulhouse

Re: Szczurza obsesja na punkcie jakiegoś przedmiotu.

Post autor: szczurolap »

Cassius ma obsesję na punkcie stóp i skarpetek :D
A Coco rzuca się na wszystko co szeleści, bo to straszny żarłok, który wszędzie się doszukuje dropsów :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”