łączenie niepełnosprawnego szczurka

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

łączenie niepełnosprawnego szczurka

Post autor: saszenka »

Nie mogłam nic znaleźć na ten temat, ale może już coś było?
Jak część z Was wie, przygarnęłam dwie bidy w stanie niemal krytycznym. Sytuacja jest już opanowana, ale szczurcie nadal mają niesprawne nóżki (jest czucie, krążenie, delikatny ruch stópkami, ale jeszcze nie chodzą na nich ani nawet nie stoją). Dziewczyny mają ok rok i 8 miesięcy. Początkowo planowałam dołączyć je do swojego stada (jak zostaną odkarmione i pozbędziemy się ostatecznie wszołów, czyli nie wcześniej niż za 3-4 tygodnie), ale teraz zaczęłam się wahać. Jeśli nie odzyskają w miarę sprawności, czy jest sens łączyć je z 4 obcymi szczurkami? Czy poradzą sobie, nie będzie problemów z akceptacją przez pełnosprawne szczury? Wetka odradzała łączenie. Ja z jednej strony uważam, że obecność stada rozrusza dziewczyny i może jakoś pozytywnie wpłynie na ich nastawienie do świata, ale z drugiej obawiam się właśnie, czy sobie poradzą, czy nie zostaną odrzucone czy nawet skrzywdzone...? Macie jakieś doświadczenie z takim przypadkiem, sugestie, cokolwiek? :)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: łączenie niepełnosprawnego szczurka

Post autor: Paul_Julian »

Wg mnie warto podjąc próbę łączenia, jak pełzaki zyskają trochę masy i zaufania :D Mozesz łączyć najpierw np. z 1dnym najbardziej przyjaznym szczurkiem i np. niech sobie mieszka z pelzakami przez kilka tygodni. One się przyzwyczają do tego jednego, nasłuchają, ze jest fajne stadko. Mozna wtedy taką 3jkę zapoznać na wybiegu z pozostałymi. Musi się udać :)
No i ja tam mam nadzieję, że te łapki to tylko skutek zagłodzenia/małego ruchu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: łączenie niepełnosprawnego szczurka

Post autor: saszenka »

Dziewczyny mają jeszcze 3 tygodnie minimum, aż pozbędziemy się całkowicie robactwa. Przez ten czas pasiemy się i ćwiczymy i liczę, że nóżki zaczną współpracować. Podejmują próby drapania się nogami, ale niezbyt wychodzi i zamiast siebie, oklepują podłogę. Jestem wciąż dobrej myśli, bo stopy różowe, ciepłe i reagują na łaskotki :) Ostateczną decyzję podejmę mniej więcej za miesiąc, ale już bym się chciała przygotować na to. Zapewne w stadzie łatwiej będzie nawet o pełną rehabilitację.
Tylko mam wątpliwości co do tego łączenia najpierw z jednym szczurkiem. Moje stado wpada w depresję za każdym razem, gdy kogoś w nim nie ma a i odosobniony szczur bardzo to przeżywa. Może lepiej organizować im początkowo niezbyt długie wspólne wybiegi, całą szóstką, pod baczną kontrolą?
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: łączenie niepełnosprawnego szczurka

Post autor: Paul_Julian »

A to spróbuj. Ja moje malce trzymałem w rękach i pozwalałem stadku obwąchiwać. Oczywiscie, jak maluch był w swojej klatce zamkniety to się jeżył i fukał na starszaki :D
Znasz swoje stadko, a pełzaki za miesiąc na pewno zyskają na sprawności i animuszu :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: łączenie niepełnosprawnego szczurka

Post autor: saszenka »

No ok, ale czy jest ryzyko tego, że pełnosprawny szczurek zrobi krzywdę niepełnosprawnemu. Takie ryzyko ponad to, że czasem szczurki się tłuką i gryzą. W sensie, czy nie potraktują je z góry i z założenia, jako słabsze jednostki do "wyeliminowania" i nieprzyjęcia do stada?
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”