Warszawa - dwóch samców szuka domu

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Nymeria
Posty: 57
Rejestracja: pn lut 18, 2013 10:29 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Warszawa - dwóch samców szuka domu

Post autor: Nymeria »

2013 rok od samego początku jest dla mnie strasznie pechowy (jak i dla moich rodziców) i to pod każdym względem. Tym razem chodzi o pracę i już miało być tak pięknie, a okazało się że pracy już nie mam. Nie pierwszy raz straciłam robotę i za każdym razem znalezienie nowej zajmowało mi po kilka miesięcy więc decyduje się za oddanie szczurków. Proszę mi tu tylko nie mówić o jakiś bazarkach itp. bo gdybym miała co sprzedawać to tak bym zrobiła, a nie mam.


Puchatek (imię od poprzedniej właścicielki to - Nikita, za to mój chłopak nazywa go Emil) jest dosyć dużym samcem który ma 7 miesięcy. Jest bardzo spokojny i leniwy. Dogaduje się z innymi szczurami, nie gryzie. Czasem zdarzy mu się przyjść na cmokanie, nie wiem jak oswajała go poprzednia właścicielka ale ja nie doszłam jeszcze do etapu żeby przychodził żeby go pogłaskać... Ja jak na razie jestem mu obojętna ;) Chętnie wcina różne smakołyki i jestem pewna że jeśli poświęci mu się odpowiednio dużo uwagi to będzie z niego fajny pieszczoch :)
Obrazek

Gacek - przypuszczam że jest w wieku Puchatego ale musiała bym się jeszcze dowiedzieć od poprzedniej właścicielki ;) Przychodzi do mnie bez strachu ale nie lubi być głaskany i brany na ręce. Śpi najczęściej w hamaczku i pierwszy raz widziałam żeby szczurek tak mocno spał ;) Trzeba mu dopiero pomachać jedzeniem przed noskiem to się szybko obudzi ;) Nie lubi za bardzo siedzieć w klatce i zauważyłam że jako jedyny obgryza oparcia od fotela i plastiki w klatce. Z moim trzecim szczurem ma trochę konfliktów i nie potrafi się z nim dogadać, często gania go po całej klatce. Przez te konflikty jest troszkę podrapany na pyszczku...
Obrazek

Jest jeszcze Cookie ale do niego jestem najbardziej przywiązana bo jest ze mną od początku i oddaje znajomej. Będę mogła go odwiedzać, a jeśli moja sytuacja się poprawi to wezmę go spowrotem do siebie :)

Szczurki mogę oddać z taką klatką (bez domku, drabinek bo zostały zjedzone):
Obrazek

Proszę o wypełnienie poniższej ankiety ponieważ chcę oddać szczurki do dobrego domu :)
1. Czy masz już szczury?
2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary.
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków?
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście.
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?
9. Jak będą wyglądały wybiegi?
10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną?
11. Jesteś zainteresowana/y adopcją jednego szczura czy obydwóch?
Numi
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 20, 2013 4:41 pm

Re: Warszawa - dwóch samców szuka domu

Post autor: Numi »

Witam , jestem zainteresowana adopcją szczurków gdyż szukam już od jakiegoś czasu towarzysza dla mojego Serka, wcześniej był on z seniorkiem Tobi'm ale niestety zmarł 2 miesiące temu. Serek jest towarzyski lubi inne szczury, gdy przebywał z Tobim nie było żadnych problemów z jego strony. Oto odpowiedzi :
1. Czy masz już szczury?
Tak
2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary.
Tak, 60x50x35 .
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?
Do doktora Łukasza Krysy.
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
Głownie kupuje Prestige Premium Rat Nature Karma dla szczurów plus, kolby, dropsy, biały serek oraz owoce i warzywa.
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
Nie
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków?
Tak
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście.
Mam psiaka o imieniu Żaba, jest to pies mojej siostry więc do mojego pokoju nie wchodzi, nie przez fakt że nie może ale jest kundelkiem przygarniętym z ulicy i niestety boi się . Jednak wcześniej miała styczność z Tobim i nie okazywała żądnej reakcji agresywnej czy też zaczepnej.
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?
Mieszkam z siostrą i ojcem którzy kochają zwierzęta, ale gdyby był i z tym problem moja przyjaciółka zawsze ma wolne miejsce i czas na zajęcie się zwierzakami. Patrząc na fakt że pracuje jako trener pozytywnego szkolenia bez obaw wiem, że byłyby w dobrych rękach.
9. Jak będą wyglądały wybiegi?
Staram się każdego dnia zapewniać Serkowi ruch jednak moja praca czasem wymaga ode mnie powrotu do domu po 23. Więc może i nie na długo ale chociaż na chwile staram się zapewnić mu zabawę i ruch. Miejsce wybiegu to moje biurko i łóżko.
10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną?
Oczywiście! Tylko bym musiała trochę posprzątać w pokoju :P
11. Jesteś zainteresowana/y adopcją jednego szczura czy obydwóch?
Nastawiałam się głównie na adopcję jednego ale nie widzę problemu aby adoptować dwójkę jeśli są ze sobą związane lub nie będzie miał się gdzie podziać.
Awatar użytkownika
Nymeria
Posty: 57
Rejestracja: pn lut 18, 2013 10:29 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa - dwóch samców szuka domu

Post autor: Nymeria »

Puchaty zarezerwowany :) musimy się tylko dogadać kiedy podwiozę go do nowego domku :)


Nowego domku wciąż szuka sympatyczny łysolek ;) Jutro albo po weekendzie może wrzucę jeszcze jakieś fotki Gacusia :)
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Warszawa - dwóch samców szuka domu

Post autor: paula14s »

Ja jestem zainteresowana Łysolkiem ale wiadomość wysłałam na PW , powinna dojść za jakiś czas , wysłałam na PW bo to trochę bardziej skomplikowane
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
Nymeria
Posty: 57
Rejestracja: pn lut 18, 2013 10:29 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa - dwóch samców szuka domu

Post autor: Nymeria »

Kilka fotek Gacusia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
nff
Posty: 254
Rejestracja: śr mar 13, 2013 3:29 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Warszawa - dwóch samców szuka domu

Post autor: nff »

i co z Gackiem?
moi ukochani: Misiu, Najmniejszy, Mały, Gruby, Czarny & Puchaty
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Warszawa - dwóch samców szuka domu

Post autor: paula14s »

Jak tylko będzie transport to po 18 lipca Gacek idzie do mnie ;)
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Warszawa - dwóch samców szuka domu

Post autor: paula14s »

(sorki za post pod postem) ;) Czeka już na niego spokojny wykastrowany kolega ;) Dogadają się ;) Są w podobnym wieku ;)
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Warszawa - dwóch samców szuka domu

Post autor: paula14s »

Gacek już u mnie ;) Jutro trafi do nowego domku ;) sukces z transportem wkońcu ;)
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”