Oskar

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Oskar

Post autor: Morgana551 »

Z ciężkim bólem muszę oddać mojego szczurka Oskarka (dumbo szaro-biały). Ma 5 miesięcy. Oddaję go ponieważ pogryzł mojego innego szczurka, który ma już za sobą parę bolesnych zastrzyków. Musiało dojść do jednorazowej bójki. Oskar nigdy nie ugryzł człowieka. Uwielbia głaskanie i mizianie (sam przychodzi i kładzie się pod ręką). Jest trochę drobny jak na swój wiek. Zaszokowało mnie gdy zobaczyłam rany na drugim szczurku, ponieważ obecnie jest znacznie większy od Oskara. Gdy już ktoś zdecydowałby się zaopiekować Oskarkiem zalecam aby trzymał go samego albo ze starszymi szczurkami. Niestety nie mam warunków aby trzymać dwie duże klatki....

Więcej info. tutaj:
http://tablica.pl/oferta/szczur-dumbo-ID3d9Sr.html
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oskar

Post autor: Wilczek777 »

Jak głębokie były rany drugiego szczurka? Czy od początku były razem czy zostały połączone?
Agresja może wynikać z dojrzewania lub nieprawidłowego łączenia...
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Oskar

Post autor: Morgana551 »

Kupiłam je jak miały ok. miesiąc. Z 2 różnych miotów (jeden to rex drugi drugi dumbo). Przez 4 miesiące było ok. Później zauważyłam ranke. Wyglądała na zwykłe zadrapanie. Nie widziałam żeby po tym incydencie szczurki wciąż się biły. Mało tego zachowywały się normalnie. Uznałam to za jednorazową bójkę. Jednak po kilku dniach pojawiła się następna ranka. Poszłam do weterynarza on oczyścił ranki i okazało się, że są naprawdę poważne. Rozdzieliłam szczurki. Maks (pogryziony szczur) znacząca stracił na wadze, jest osowiały i otępiały. Przed nim jeszcze przynajmniej jedna wizyta u lekarza i otrzymywanie leków doustnie... Miałam już 7 szczurów. Łączone zazwyczaj były w bardzo młodym wieku. Nigdy nie zdarzył się aby po kilku miesiącach nagle zaczęły się atakować. Mało tego szczur, który zaatakował nie miał ani jednego małego zadrapania.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oskar

Post autor: zocha »

Nie osądzam i się nie czepiam, ale mam małe pytanie - czy widziałaś jak się tłuką i kłócą? Może on ma te rany z innego powodu. Szczególnie, że piszesz że jest osowiały, schudł ??? A ten Twój weterynarz to jakiś sensowny, zna się na szczurach? Chociaż tak sobie myślę, że rany po ugryzieniu raczej ciężko pomylić z innymi ::)

Szczurek piękny, zresztą obaj cudnie wyglądają.
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oskar

Post autor: smeg »

Niektóre samce w wieku ok. pół roku bardzo burzliwie przechodzą okres dojrzewania, mogą wtedy stać się agresywne dla ludzi lub/i innych szczurów. Rozwiązaniem jest kastracja, po kilku tygodniach od zabiegu szczur powinien się uspokoić. Na pewno oddawanie zwierzaka z powodu jednej bójki nie jest zbyt odpowiedzialną decyzją, a już tym bardziej skazywanie obu na samotność przez resztę życia.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Oskar

Post autor: Morgana551 »

Nie widziałam żeby się biły na poważnie. Zwykłe szczurze zabawy. Obejrzałam dokładnie klatkę i sprawdziłam czy mógłby o coś ostrego zahaczyć ale nic takiego nie znalazłam. Rana definitywnie wygląda na pogryzienie. Obstawiałam także chorobę skóry i szczurek mógłby podrapać się za bardzo lub ugryźć jednak fizycznie to było niemożliwe. Więc jedyne wyjście to atak drugiego. Od czasu gdy je rozdzieliłam nie pojawiły się nowe ranki. W moim mieści trudno o takiego weterynarza. Chodzę do prywatnego i on chyba jest najlepszy w mojej okolicy. Szczurek dużo spał, mniej jadł, pewnie bardzo go bolało. Później doszły zastrzyki przeciwbólowe. Może przez nie jest otępiały. Zastrzyk dostał wczoraj. Nic nie jadł przez parę godzin ale później wtrąbił całą miseczkę :)
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Oskar

Post autor: Morgana551 »

Tą jedną bójką prawie zabił swojego towarzysza. Maks stracił dużo na wadze. Wszystkiego się boi. Nie pozwala się dotykać. Kiedy wkładam delikatnie rękę do klatki staje na tylnych łapach i przednimi odpycha moje palce, pręży się i napina.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Oskar

Post autor: Morgana551 »

Muszę dodać, że Oskar nie przejawia agresji wobec mnie. Tuli się i prosi o mizianie częściej niż wcześniej. No ale to zapewne przez to, że nagle odebrano mu przyjaciela...
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Oskar

Post autor: ol. »

Czy rany wymagały szycia ? czy zaropiały ? widziałaś żeby szczurek stracił dużo krwi ?
Po ugryzieniach nie daje się zwykle przeciwbólowych leków (ew. osłonowo antybiotyk). Jakie leki podaje ten lekarz ?

Po prostu wszyscy myślimy, że warto wyjaśnić do końca co tak naprawdę dzieje się z chorym szczurkiem i jaki ma w tym udział jego towarzysz, zanim zdecydujesz się na tak drastyczny krok jak ich rozdzielenie...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oskar

Post autor: smeg »

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2119&start=0 - poczytaj tutaj. Czasem problemem jest właśnie szczur, który obrywa w bójkach. Piszesz, że stał się panikarzem (być może na skutek dojrzewania), może tym prowokować drugiego ogona do ataków. W takich sytuacjach pomaga też kastracja panikującego szczura, przynosi mu ulgę, odcinając dopływ hormonów, które nie pozwalają mu się uspokoić.

Utraty wagi nie wiązałabym bezpośrednio z bójką - chyba, że jeden szczur terroryzuje drugiego przez dłuższy czas i np. nie pozwala mu schodzić na piętro z jedzeniem. Szczur może być na coś chory i powinien być prawidłowo zdiagnozowany. Najlepszy weterynarz w mieście od psów i kotów może niestety nie mieć pojęcia o gryzoniach, dlatego ważne, żebyś poszukała takiego, który zna się na szczurach.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Oskar

Post autor: ol. »

a jeszcze - czy na wybiegu nie ma czegoś o co szczurek mógłby się zachaczyć ? przemyśl wszystkie możliwości , nawet te najdziwniejsze
mi kiedyś szczur zrobił sobie szramę na plecach wymagającą szycia - od wygryzionego spod gąbki spinacza od tapicerki, dopóki go nie odkryłam za tapczanem kilka dni później, też myślałam że to wynik szczurzej sprzeczki; innym razm szukałam winnego rozpłatania ogona innemu szczurowi, tak że potrzebna była amputacja, a to... któryś zrzucił doniczkę tak nieszczęśliwie...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oskar

Post autor: smeg »

Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Oskar

Post autor: Morgana551 »

Na razie szczurki są w osobnych klatkach. Ran nie trzeba było szyć. Mają dość dużą powieszchnie (jedna ok 1cmx1,5cm). Lekarz powiedział, że wstrzykuje mu lek, który przyśpieszy gojenie i nie będzie go tak boleć. Nie widziałam czy stracił dużo krwi, ponieważ wyjechałam na 3 dni. Szczury zostawiłam pod opieką mamy. Ona je tylko karmiła. Gdy przyjechałam szczur miał już ranę. Widziałam trochę krwi w domku i na trocinach. Ranę musiał umyć.
Jedna z ran wygląda tak ( zdjęcie sprzed 5 minut ):

http://i43.tinypic.com/smu7no.jpg

Zakrywa ją sierść. Nie chciałam go dotykać i niepotrzebnie stresować i sprawiać ból. Szczur nie mógł o nic zahaczyć. Sprawdzałam wiele razy.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Oskar

Post autor: Morgana551 »

Zaczął się bać dopiero gdy został pogryziony.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oskar

Post autor: smeg »

Napisałaś:
Morgana551 pisze:pogryzł mojego innego szczurka, który ma już za sobą parę bolesnych zastrzyków
A te rany wyglądają dokładnie jak martwica skóry po zastrzykach. Na pewno nie jest to pogryzienie, często takie rany powstają w miejscu zastrzyku, gdy lekarz podaje źle rozcieńczony antybiotyk albo czasem nawet bez większego powodu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”