bobik

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Frankuś
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 2:42 pm

bobik

Post autor: Frankuś »

Tak się ostatnio zastanawiałam jedząc bób, czy szczurki mogą go wcinać? :)
Franka + & Mańka
Awatar użytkownika
SweatNothing
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 22, 2013 4:52 pm
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle- Opole

Re: bobik

Post autor: SweatNothing »

Moim zdaniem nie ma przeciwwskazań, tylko podawać ugotowany ;p
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: bobik

Post autor: nienazwana »

Bób jest z pewnością zdrowy a już zwłaszcza młody. Posiada jedynie właściwości wzdymające, więc ja na początku dałabym niewielką bardzo ilość i obserwowałabym czy po jakimś czasie nie będzie się coś w tej kwestii z ogonami działo.No i gotowany bez soli i bez masła ;D
Frankuś
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 2:42 pm

Re: bobik

Post autor: Frankuś »

Dziękuję :)
Zjeść zjedzą na pewno, nie mają umiaru, ale dam im tak na razie tylko trochę :)
Franka + & Mańka
kaska55
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 01, 2013 7:13 pm

Re: bobik

Post autor: kaska55 »

moje wcinają aż im się uszka trzęsą :) bardzo im smakuje ale tylko niesolony no i oczywiście podawany z umiarem. czy Wasze szczurki to obżartuchy? czy moje są wyjątkiem? :)
Frankuś
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 2:42 pm

Re: bobik

Post autor: Frankuś »

oj nieeee, na pewno nie są wyjątkami :D moje mogą jeść i jeść bez umiaru, a najbardziej lubą zabieać sobie jedzenie na zasadzie "bo ona ma lepsze" :)
Franka + & Mańka
boczek12
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 02, 2013 2:00 pm

Re: bobik

Post autor: boczek12 »

Właśnie jedzą wszystko:)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: bobik

Post autor: nienazwana »

A moje panny są wybredne. Istnieją smakołyki, za które by się sprzedały, np kaszka ryżowa bobovita, albo świeża bułka, burak, ziemniak, psie żarcie ;) . Wtedy miłość siostrzana zanika i pierze fruwa jak jedna próbuje zabrać drugiej (choć obydwie swoje dostają ;D ). Ale co do innych rzeczy ich gusta są indywidualne. Helenka lubi oprócz w/w banana, kapustę pekinkę, brokuła i inne warzywa a Zosia gustuje w nabiale. Na szczęście nie mają (albo też ja nie mam właściwie) problemów z nadwagą, więc mogę im dosmaczać do woli, uważając tylko na nadmiar białka i inne zasady zdrowej dietki dla szczuraków ;D.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: bobik

Post autor: Megi_82 »

Obżartuchami to są chyba wszystkie, aczkolwiek niektóre wybiórczo :P Moja najżarłoczniejsza baba nie tyka np. większości serów. Z twarogu/wieśniaka wyliże tylko śmietankę/jogurt, a jak jej się do pyszczka dostanie kawałek sera, to pluje :P Jej siostra zresztą też. Inna z kolei jest wybredna strasznie, nie chce nawet spojrzeć na wiele rzeczy, za którymi szczury ponoć się zabijają, tudzież tego, co lubiła jeszcze wczoraj, dziś już nie lubi ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
jarek.boss@o2.pl
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 05, 2013 5:24 pm

Re: bobik

Post autor: jarek.boss@o2.pl »

nic nie powinno się im stać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”