2 szczurki i walka ;(

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Redzix
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 7:18 pm

2 szczurki i walka ;(

Post autor: Redzix »

Witam. Może się przedstawię. Mam na imię Radek, 12lat. Do szczurków zachęciła mnie siostra (24lata). Zakupiłem je jakoś w Maju. Od razu były w jednej klatce. Tak się z nich cieszyłem. Pod koniec wakacji zaczęły się kłócić. Nami (tak nazwałem jedną szczurzycę :) ) zaczęła skakać na Kemi (inny szczurek, samica) przewracała ją i wąchała... Wiecie co :D A ta zaczynała piszczeć i uciekać z klatki. 3 dni temu umyłem klatkę i znowu wrzuciłem je razem. Do tej pory Nami była w klatce, Kemi w akwarium. 2 dni spokoju i dziś rano to samo... Nie wiem co robić! Chcę by były razem! Tak pięknie razem wyglądają.

Pozdrawiam. Radek!
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 szczurki i walka ;(

Post autor: Malachit »

Skoro szczurzyce mieszkały jakiś czas osobno to musisz je od nowa połączyć:
Po 1 - przeczytać dokładnie cały pierwszy post http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149
Po 2 - podstawowa zasada łączenia - nie ingerujemy, dopóki nie leje się krew lub nie lata futro, piski trzeba przeczekać ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Redzix
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 7:18 pm

Re: 2 szczurki i walka ;(

Post autor: Redzix »

Wiem, jak łączyć szczurki :D Trzeba wymyć klatkę i na nowo posłanie wyłożyć. Ale problem jest taki, że klatka jest dosyć duża i ma trochę sporawe otworki. Szczurek - Kemi jeszcze się przez nie mieści i gdy Nami atakuje ona po prostu ucieka i to bardzo irytuje. Już pogryzła mi gumkę, dywan i zasłony. Gdy Nami jest spokojna to Kemi nie ucieka. A gdybym chciał dać je we dwie do akwarium to brakło by im miejsca ;/
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 szczurki i walka ;(

Post autor: Malachit »

No właśnie tak nie do końca.
Jakiej wielkości jest to akwarium? Czytałeś o łączeniu w transporterze albo małej klatce? W tym wypadku może sprawdzić się także akwarium.
Jak szczurzyce zachowują się w stosunku do siebie poza klatką? I jak dokładnie wygląda walka?
Wyszukiwarka nie gryzie
Redzix
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 7:18 pm

Re: 2 szczurki i walka ;(

Post autor: Redzix »

Akwarium: 16x42cm.
Poza klatką Zbytnio na siebie uwagi nie zwracają.
Nami przewraca Kemi i wącha czy co tam robi pochwę. Kemi piszczy i odskakuje.
Redzix
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 7:18 pm

Re: 2 szczurki i walka ;(

Post autor: Redzix »

Refresh
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: 2 szczurki i walka ;(

Post autor: Megi_82 »

Redzix pisze:Akwarium: 16x42cm.
Poza klatką Zbytnio na siebie uwagi nie zwracają.
Nami przewraca Kemi i wącha czy co tam robi pochwę. Kemi piszczy i odskakuje.
Akwarium maleńkie... To, co piszesz, nie wygląda na jakieś specjalne walki, wąchanie, przewracanie i, jak to określiłeś "wiecie co" ;) występują również w zżytych już stadach, drobne przepychanki i kłótnie też.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: 2 szczurki i walka ;(

Post autor: Morgana551 »

Niepotrzebnie je rozdzielałeś. Czasem dochodzi do agresywniejszych starć jeżeli szczurki są już większe. Zasada jest jedna - jeśli nie leci krew i sierść to nie ingerujemy i nie wkraczamy pomiędzy 2 szczurki.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: 2 szczurki i walka ;(

Post autor: akzi »

moim zdaniem zbytnio panikujesz,
ze szczury piszczą przewracają sie na plecy i trochę ganiaja to normalne, daj im sie poznac dotrzeć i nie przeszkadzaj, bo bardziej szkodzisz niż temu pomagasz.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”