Szczur boi się wchodzić na półki

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Szczur boi się wchodzić na półki

Post autor: sliwkowapanna »

Boi się wejść na jakiekolwiek piętro. może to kwestia czasu? Ale trzy dni a on ucieka jak poparzony...ani hamak, ani półki, sznur-nic. próbowałam go zachęcić smakołykami, ale porywał je i zeskakiwał na dół:(
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur boi się wchodzić na półki

Post autor: Osna »

Pojawienie się w zupełnie nowym miejscu zawsze jest stresujące dla szczura. Jest to zwierzę z natury bardzo ostrożne, więc nie biega na hura gdzie popadnie. Poznaje nowe miejsca na zasadzie "dwa kroki do przodu i jeden do tyłu".
Gdy przenosiłam swoje do nowej klatki z zupełnie nowym wyposażeniem, dostały takiej paniki, że nie chciały puścić mojego ubrania. Na siłę ładowałam je do środka- jednego wpakowałam, to przy pakowaniu drugiego ten pierwszy wskakiwał od razu na mnie. Płacz jak, jak w pierwszy dzień pobytu w przedszkolu. Dopiero położenie brudnych, śmierdzących, zasikanych szmatek, które w kącie leżały w planie do prania, pomogło. Skończył się lament, przestały histeryzować, tylko z zaciekawieniem zajęły się obszukiwaniem klatki, jakby były zaskoczone, że czują swój zapach, sugerujący im, że już tu były, ale tego nie pamiętają. Od tego momentu zadomowiły się bez problemu.
Dostały wczoraj zupełnie nowe sputniki i też podchodzą do nich z rezerwą na razie, więc zamierzam naładować tam jakieś ich zasikańce.
Spróbuj ulokować w nowe miejsca jego brudne szmatki, to może pomoże jak w przypadku moich szczurów.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Szczur boi się wchodzić na półki

Post autor: sliwkowapanna »

no klatka była "stara" mieszkał już tam z 2-3tygodnie, potem chwilę w innej, bo wróciłam do domu rodzinnego, a potem wróciliśmy do tej klatki, nawet jej specjalnie nie sprzątałam by czuł swój zapach, nawet właśnie dałam jego gratki tam, ale nic:( chociaż już na jednej był nawet dobrą minutę i byłam z niego taka dumna, z trafnym Twym porównaniem pierwszego dnia w przedszkolu:)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
wampsonka
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 21, 2013 2:05 pm

Re: Szczur boi się wchodzić na półki

Post autor: wampsonka »

Jeszcze nie czuje się swobodnie, daj mu trochę czasu ;) Postaraj się, żeby zadomowił się w mieszkaniu. Pozwalaj mu pobiegac, poznać otoczenie i poświęcaj mu sporo uwagi. Możesz też go zachęcić do zabawy jakimiś smakołykami, mój szczur lubi snacksy multi fit. Wysypuje kilka na drabince, a on się po nie wspina :)
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczur boi się wchodzić na półki

Post autor: draakhul »

Moja Morgana, która od urodzenia spędziła 5 miesięcy w sklepie, też nie wiedziała jak zejść na dół, do kuwety. Dopiero jak podpatrzyła, jak robią to starsze szczurki, to sama spróbowała.
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”