4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
zazula2007
Posty: 49
Rejestracja: sob wrz 21, 2013 7:02 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Post autor: zazula2007 »

Witam,
mam do oddania 4 samiczki. We wrześniu kupiłam zaciążoną Mini. Piszczała gdy brałam ją na ręce co jak się okazało było wynikiem ciąży. Od czasu urodzin maluch (18.09) aż do wczoraj (06.10) nie była brana na ręce, gdyż bałam się, że ucieknie.

Mini (ur. w lipcu, dokładnie nie wiem którego) sama wchodzi na rękę na bardzo krótko i zaraz ucieka z powrotem do klatki, ale myślę, że jest to spowodowane macierzyństwem. Jest nadzwyczaj energiczna, liże po dłoni i "zwiedza" mnie całą (rękawy, dekolt, kieszenie).

Obrazek
Obrazek

Misia jest troszkę bardziej przytulaśna od pozostałych maluchów.

Obrazek
Obrazek


Hinduska (tymczasowe imię ze względu na kropkę na czole :) )

Obrazek
Obrazek

I jeszcze jedna z uszkami dumbo:

Obrazek
Obrazek


Szczurki do odebrania w drugiej połowie miesiąca. Najchętniej oddam wszystkie razem lub po dwie. Obowiązuje standardowa ankieta dostępna na forum w postaci PW.

Jako, że maluchy dopiero kształtują swoją osobowość a Mini sama dopiero poznaję będę aktualizować wątek o poznane cechy. Wszystkie szczuraski są brane po kilka razy dziennie na ręce, odżywiają się suchą karmą VitaPol oraz: warzywa surowe i gotowane (oprócz Mini, ona na razie w ogóle nie dotyka warzyw), jaja, mięso drobiowe, makaron, mniszek, papier toaletowy (mają w gnieździe i wszystkie go poskubują z mamą włącznie?!), ryby, ziemniaki, herbatniki, suszony chleb/bułkę...
Awatar użytkownika
SzczurekNiunia
Posty: 47
Rejestracja: czw sie 16, 2012 7:28 pm

Re: 4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Post autor: SzczurekNiunia »

Szkoda, że tak daleko. ;/
muminek
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 03, 2009 8:08 pm

Re: 4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Post autor: muminek »

Czy istnieje możliwość zaadoptowania wyłącznie mamy maluchów? Mam 2 szczurzyce: jedną dorosłą ok. 1-roczną i małą 4-miesięczną i mała męczy strasznie starszą, która jest chora na płuca, a poza tym już nie jest tak ochocza do zabaw. Dlatego chciałabym znaleźć dla małej jakieś towarzystwo w podobnym wieku. Jeśli byłaby taka opcja, to jeszcze potrzebny byłby jakiś transport, bo mieszkam w Warszawie.
Awatar użytkownika
zazula2007
Posty: 49
Rejestracja: sob wrz 21, 2013 7:02 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: 4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Post autor: zazula2007 »

Możliwość zawsze jest, na razie zarezerwowane są 2 małe, jeśli znajdzie się chętny na jeszcze jedna mała to mamcia jak najbardziej będzie do oddania samotnie. No z tym transportem to faktycznie problem, trzeba złapać okazję, a nóż ktoś będzie jechał...
Awatar użytkownika
zazula2007
Posty: 49
Rejestracja: sob wrz 21, 2013 7:02 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: 4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Post autor: zazula2007 »

Prę fotek słodkiej gromadki
Wspólne jedzonko, akurat się zebrały wszystkie dziewczynki :) (od lewej: Misia, Hinduska, Uszata i Mini)
Obrazek
Leniuchujemy :)
Obrazek
Jak dobrze mieć siostrę!
Obrazek
Awatar użytkownika
zazula2007
Posty: 49
Rejestracja: sob wrz 21, 2013 7:02 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: 4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Post autor: zazula2007 »

A i jeszcze przed chwilą złapałam Misię podczas... modlitwy? ;)
Obrazek


Na chwilę obecną zarezerwowane 3 małe panienki, mamy tylko nadzieję, że transport się znajdzie :)
muminek
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 03, 2009 8:08 pm

Re: 4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Post autor: muminek »

Czyli, że mama jest do wzięcia?
Awatar użytkownika
zazula2007
Posty: 49
Rejestracja: sob wrz 21, 2013 7:02 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: 4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Post autor: zazula2007 »

Na chwilę obecną wszystkie panienki zarezerwowane, jesteśmy w trakcie organizowania transportu.
Awatar użytkownika
zazula2007
Posty: 49
Rejestracja: sob wrz 21, 2013 7:02 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: 4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Post autor: zazula2007 »

Tyle krzyku o to by nie kupować szczurków w sklepie tylko adoptować lub kupić za kolosalne pieniądze z hodowli. W Polsce jest za mało "przyjaciół" tych zwierząt. Szczurki w potrzebie tygodniami szukają nowego domu, młode z kinderniespodzianek są rozchwytywane ale trzeba mieć szczęście, żeby takowego "upolować" w dodatku w swojej okolicy. I z drugiej strony trzeba mieć szczęście żeby znaleźć na nie chętnych gdy nie mieszka się w dużym mieście. Walczyłam jak lew by uratować miot mojej zaciążonej samiczki ze sklepu tylko po to by mieć teraz stado szczurów, z którymi nie mam co zrobić... Chętnych na przygarnięcie maluchów jest tylko kilkoro a moje ogłoszenie ma przecież zasięg na całą Polskę, w dodatku wszyscy chętni mieszkają daleko ode mnie. Szukałam transportu po wszystkich forach, stronach na fb, przez blablacar... Wszystko na marne. Brak mi na to wszystko sił, zaczynam dzwonić po sklepach, mam nadzieję, że ktoś przyjmie "darmową" dostawę szczurków.
Temat do zamknięcia.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Post autor: noovaa »

Po to walczyłaś jak lew, żeby teraz je tak po prostu wywalić ?

To że kupiłaś zaciążoną samiczkę to nie wina forum, ani ludzi z forum. Za swoje czyny powinno się ponieść konsekwencje, w Twoim przypadku, powinnaś zająć się małymi i szukać im bezpiecznego domu aż do skutku.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: 4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Post autor: emi2410 »

Pewnie, najlepiej iść na łatwiznę i oddać szczury byle gdzie, żeby się problemu pozbyć...
Po dwóch tygodniach stwierdzasz, że "nie masz siły"? To w takim razie po co brałaś na siebie taką odpowiedzialność? Ludzie nieraz miesiącami szukają szczurom domu. Większość z nas ma już u siebie przepełnienie, nie każdy ma możliwość brania nowych ogonów.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
vernice
Posty: 64
Rejestracja: ndz lip 07, 2013 8:42 pm

Re: 4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Post autor: vernice »

Ja bym była zainteresowana dwoma samiczkami...
Jestem z Radomia, ale transport wstępnie jest...
Awatar użytkownika
cirilla
Posty: 95
Rejestracja: ndz lip 07, 2013 8:38 am

Re: 4 dziewczynki [Gorzów Wlkp.]

Post autor: cirilla »

Wezmę dwie szczurzyczki. Jestem z Opola.
szczęśliwe ze mną Jamajka i Pinezka , Drzazga oraz mysie Kulka i Pchełka Muszka za TM Pinezka[*] ha i psy rzecz jasna:) Roy, Aria, Kędzior.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”