helooo!!!!

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
miraaa1983
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 02, 2013 9:54 am

helooo!!!!

Post autor: miraaa1983 »

hej!!jestem tu nowa.nigdy nie myslalam ze kiedykolwiek znajde sie na forum dla szczurolubnych^^ a jednak.
to byl poniedzialek..będąc w zoologicznym(zaznaczam ze mieszkam w UK i zoologi wyglądają tutaj schludnie a zeierzaki zadbane i szczesliwe)..wybieralam cos dla moich pyszczaków(mam akwarium)i suczki boxerka....
....i wtedy wpadl mi do glowy jeden z moich wdpanialych pomyslow!!
stojąc przy klatkach ze szvzurkami w 5 minut pozbylam sie mojej połowy tygodniowej pensji....
klatka hamaki domek rury o wiele innych + dwie wspaniałe 8miotygodniowr szczurzyce^^...pierwszy dzien minal tak jak sie spodziewalam.poznawanie terenu.jedna caly czas siedziala w kąciku...druga bardziej odwazna zaciekawiona tym co sie dzieje bacznie sie mi przygladala...drugi i trzeci dzien lepiej i lepiej.....
ale wczoraj doznalam szoku w pozytywnym tego slowa znaczeniu....
otwieram klatke i co widze?kto zwcxyna sie ze mna drocxyc?bawic?wskakiwac na reke i zeskawiwac?ta wlasnie niby niesmiala co to w ukryciu 3 dni spedzila...zakochalam sie w niej wczoraj!!jestem teraz w pracy i az sie nie moge doczekac powrotu do domu.
...na imie im...Stefan i Ryszard(wiem wiem...ale te imiona do nich naprawde pasują^^)
ps.jest tutaj ktos z Londynu bądz okolic?
pozdrawiam bardzo serdecznie
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: helooo!!!!

Post autor: Dulcissima »

Witamy na forum i zapraszamy do korzystania, zdobywania wiedzy i chwalenia się swoimi ogonami ;D
Awatar użytkownika
Evilka
Posty: 171
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 12:01 pm
Numer GG: 6273947
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: helooo!!!!

Post autor: Evilka »

witamy witamy! i czekamy na fotki przystojniakow;)
'I należysz do mnie, choć to nie kwestia posiadania.'
Neo, Doc i Aki
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: helooo!!!!

Post autor: noovaa »

Fajne imiona dla samiczek ;D

Witaj!

Nie wiem jak to jest w Londynie, ale upewnij się że sprzedali Ci odpowiednią rozmiarowo klatkę.
Ponieważ jest to problematyczne ( jak zauważyłam za granicą bardziej niż u nas ), zawczasu zorientuj się też, gdzie znajdziesz weterynarza znającego się na szczurkach.

Poza tym, zachęcam gorąco do czytania, czytania, czytania i jeszcze raz czytania forum i poszerzania swoich informacji o opiece nad szczurkami, bo to wcale takie proste jak się niektórym wydaje, nie jest ;) . Koniecznie też przeczytaj temat o pierwszej pomocy ( jak się coś dzieje, to nie ma czasu na czytanie ).

Uff.. mam nadzieję że Cię nie wystraszyłam. Ogólnie szczurki to masa radości! Powodzenia ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
miraaa1983
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 02, 2013 9:54 am

dzięki!!

Post autor: miraaa1983 »

dziękuje za rady!!zdjątka wrzuce w swoim czasie...nie posiadam komputera a z telefonu nie probowalam jeszcze zrzucac zdjęc....weta mam dobrego bo i boxerke mam od dwoch lat...jest dla mnie jak córka wiec o zwierzaki potrafie dbac:D..bardziej nawet niz o siebie...
....i za radą poczytam zaraz o pierwszej pomocy w razie W...mam nadzieje ze nie bedzie mi to potrzebne.
miłego dnia wszystkim!!^^
Awatar użytkownika
Evilka
Posty: 171
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 12:01 pm
Numer GG: 6273947
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: helooo!!!!

Post autor: Evilka »

pamiętaj tylko o tym, że jak wet genialnie zajmuje się psami nie musi to wcale oznaczać, że zna się na wszystkich zwierzakach.
moja wet się otwarcie przyznaje, że jeśli chodzi o psy i koty to ona zawsze, ale ze szczurkami wysyłała mnie gdzie indziej.
'I należysz do mnie, choć to nie kwestia posiadania.'
Neo, Doc i Aki
Awatar użytkownika
Ruda52
Posty: 78
Rejestracja: pt paź 11, 2013 1:18 pm
Lokalizacja: Berno/ CH

Re: helooo!!!!

Post autor: Ruda52 »

Novaa ma racje, co do klatek w innych krajach.

Mieszkam w Szwajcarii i przy zakupie klatki dla dwóch szczurków panie mi powiedziały, że minimimum dla dwóch to klatka, która w Polsce (według kalkulatora klatek) pomieści 17 szczurów. Nawet nie chciałyby mi sprzedać mniejszej, a sprawdzałam w kilku zoologach
Więc LOL:)
Magda jestem :)

"Kto nie szanuje zwierząt to i nie będzie szanował drugiego człowieka"
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: helooo!!!!

Post autor: noovaa »

Ruda, akurat chodziło mi o to czy nie jest za mała :)

A korzystamy z kalkulatora ogólnoświatowego ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: helooo!!!!

Post autor: Saaa »

Ruda to jaka one Ci klatke oferowaly?
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Ruda52
Posty: 78
Rejestracja: pt paź 11, 2013 1:18 pm
Lokalizacja: Berno/ CH

Re: helooo!!!!

Post autor: Ruda52 »

NOOVA, to miałam na myśli:D



Saaa, klateczke z Ferplastu wysoką na 161 cm.

Tą zresztą im kupiłam:D Niech mają małą wille:D

Dzisiaj dokupiłam im kilka półek, koszyków, dwa hamaki, i szaleją:D
Magda jestem :)

"Kto nie szanuje zwierząt to i nie będzie szanował drugiego człowieka"
miraaa1983
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 02, 2013 9:54 am

Re: helooo!!!!

Post autor: miraaa1983 »

no wiec jezeli chodzi o veta....to duza klinika zadbana...w samej tylko recepcji siedzą trzy miłe panie....weterynarzy tam jest kilku wiec mysle ze problemu nie bedzie.a nawet jesli to sklep w ktorym kupilam Stefana i Ryśka(PET AT HOME) posiada swojego weta wiec tam to juz chyba na bank znają sie na szczurkach.mam tylko nadzieje ze nie bedxie mi to potrzebne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”