[Niszczenie]jak oduczyć niszczenia? Czy to w ogóle możliwe?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alchemyx
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 01, 2007 10:27 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Odp: szczur niszczyciel - gryzie rzeczy

Post autor: alchemyx »

Jakby nie mogli wykorzystywać tej swojej inteligencji bardziej produktywnie.
U mnie cwaniaki też kombinują i jak wciskam koc w szpary łóżka, to we dwóch
staja i rolują :). Albo pomagają sobie łapą i podważają koc żeby zobaczyc czy
się tam da wejść. Nie wspominając o spychaniu poduszek na środek łóżka żeby
łatwiej jej było gryźć.
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Zjada ?ciany!

Post autor: Akka »

A znacie jakiekolwiek sposoby zniechęcania szczurków do gryzienia tapet? Moje drą te tapety niemiłosiernie - to ich ulubiona rozrywka :-\ wynajmuje to mieszkanie tylko do okresu wakacji więc mogę mieć problemy z tego powodu :-[ może jest coś co by bardziej dziewuchy zainteresowało i odciągnęło od tapet?? :)
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Zjada ?ciany!

Post autor: pin3ska »

Co do tapet to chyba sprawa jest niestety przegrana - moje robią to samo i nic nie jest w stanie tego zmienic...

Jedyna rada - pozasłaniać tapety do pewnej wysokości, np. jakimis deseczkami.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Zjada ?ciany!

Post autor: Izold »

Moje też obgryzały ściane ale wyposażyłam się w dwa wapienka (Bo one się kłócą nawet o ziarenko w miseczce i kazdy musi miec swoje)i problem ustał. ;D
Ale przykrywanie deseczkami na dłuższą mete jest bez sensu :
Ogony są bardzo sprytne -próbowałam przykrywać małymi panelami ale szybko zębami je odsuwały. ;]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Zjada ?ciany!

Post autor: yss »

akka: no cóż. prucie wykładzin i zrywanie tapet to dla niektórych zwierzątek najlepsza zabawa :)
może trzeba obić blachą?
albo niestety wytapetować chatę na nowo przed wyprowadzką.

jak się mówi ludziom, żeby przemyśleli sobie dobrze, czy stać ich na zwierzaka, który potrafi tyle niszczyć, to się zawsze oburzają :P a potem panika bo szczur coś ważnego zeżarł.
nie mam konkretnie ciebie na myśli, tylko tzw ogół :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Zjada ?ciany!

Post autor: Akka »

ehhh i tak bym nie zrezygnowała z tych małych kruszynek :) po prostu myślałam że ktoś z was ma jakiś sposób ::)
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Zjada ?ciany!

Post autor: Izold »

yss pisze:jak się mówi ludziom, żeby przemyśleli sobie dobrze, czy stać ich na zwierzaka, który potrafi tyle niszczyć, to się zawsze oburzają :P a potem panika bo szczur coś ważnego zeżarł.
Dokładnie.
Moja koleżanka kupiła sobie szczura,wszystko ładnie pięknie aż do czasu gdy pogryzł jej bluzke gdy położyła ją koło klatki.Po prostu ciekawe zwierzątko wyszarpneło przez pręciki materiał i zrobil sobie gniazdko.
Potem upierała się że to wina szczura a nie jej.Ale czy to szczur położył tam bluzke?
Przez moich ogonow straciłam już 2 bluzy bluzke i pare spodni (Ponieważ mieszkały na pólce a nad nimi była szafa z ciuchami a moj cudowny tatuś tak pieknie posklejał meble że przez tyły szafy mozna by bylo coś wyjąć.No i ciuchy wypadały a szczurasy-ryn do siebie. :D
Ale nie wkurzyłam się.To tylko ciekawe zwierze,kiedy ja bym siedziała w klatce i sie nudziła to też bym starała się znaleźć sobie jakąś ciekawą rozrywke.;D
Awatar użytkownika
Tamersa
Posty: 69
Rejestracja: pt mar 20, 2009 12:31 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Jelenia Góra

Re: Zjada ?ciany!

Post autor: Tamersa »

Moja szczurka wygryzła mi kiedyś dziurę w kapelutku ale jej za to nie winiłam:) była z tego kupa śmiechu za to - w końcu nikt nie ma takiego drugiego:P
A co do tapet... Raz na noc klatkę podsunęłam za blisko do ściany... rano była tylko wygryziona łatka ^^'
"Nie masz szkodnika nad przyrodnika." - stare powiedzenie uniwersyteckie
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zjada ?ciany!

Post autor: tamiska »

Moje mi zzarly dwa plecaki, dwie pary butow, kilka kabli, kawalek biurka itd. :P hehe trzeba sie z tym liczyc po prostu
Awatar użytkownika
vanili
Posty: 144
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 9:41 pm
Lokalizacja: Poznań/Białystok

Re: Zjada ?ciany!

Post autor: vanili »

moje masowo zdzierają tapetę, wapnem ściennym gardzą ale za to tapetka schodzi kawałami. Ostatnio pomyślałam, ze może w miejscach juz zdartych jaką kafelkę/płytkę nakleić czy cuś... muszę to przetestować bo ściany przy podłodze mają wygryzione zaokrąglenia:)

A z wapienek to najchętniej jabłkowe szamają.
z nami:Rex, Atom, Muody
za TM:Leon, Erna, Berta, Mika, Kropek, Milka, Korek, Misiak, Myk, Pawik, Kruszyna, Siwek, Garp...:*
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: Zjada ?ciany!

Post autor: Mja »

Muszę wybadać teren.

Czy komuś z was kiedykolwiek szczur nadgryzł tapetę, która była dokładnie doklejona? I końce te na dole schowane pod listwę?

Niedługo prawdopodobnie będę mieszkać w wynajętym pokoju, gdzie są tapety. Oglądałam i nie ma tam absolutnie żadnego "punktu zaczepienia" - gładka ściana, więc nie potrafię sobie wyobrazić jak miałyby sobie z tym poradzić. No ale jak wiadomo szczury potrafią być nieobliczalne... myśl o ponoszeniu kosztów trochę mnie przeraża :-X
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
EMKA1234567
Posty: 62
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:53 pm

dziury na łózku :(

Post autor: EMKA1234567 »

Wiatm
Mam wielki problem gdyż moja 2- letnia szczurka zrobiła mi 2 dziury na łózku i nie wiem co zrobic gdyz jeszcze w tej chwili mieszkam z rodzicami i jak to zobaczą to nie wiem czy nie będę musziała wydac moich najkochanszych szczurków moze wiecie co moge im powiedziec co wymyslec przekleiłam tam podobny materiał ale widać to bardzo :( ;(
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: dziury na łózku :(

Post autor: lavena »

Niestety mając szczury trzeba się liczyć z takimi wypadkami.
Rodzicom możesz jedynie powiedzieć że to Twoja wina bo nie przypilnowałaś szczurów i że na przyszłość będziesz ostrożniejsza.
A co do wydawania... no to już raczej po ptakach, szkoda zrobiona więc pozbycie się zwierzaków niczego nie naprawi.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: dziury na łózku :(

Post autor: yss »

ale co to za dziury? w materacu? w poszewce na kołdrę?
jeśli w materacu, kup taką nakładkę na materac, w ikei na pewno mają. w necie bywa. albo w hipermarketach. taka osłonka materaca. wtedy jak będą dalej gryźć, to nakładkę a nie materac.
poszewki można zaszyć albo olać :D
a ja tylko ostrożnie spytam: czego innego się spodziewałaś, biorąc do domu szczuraśne, szczególnie samiczki? O0
ten się nie myli, kto nic nie robi
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: dziury na łózku :(

Post autor: Rhenata »

cokolwiek by to nie było,materac,łóżko,kanapa, poszewki- możesz naszyć laty, kupić pokrowiec i nie robić z tego afery
im bardziej ty histeryzujesz tym gorsza będzie reakcja rodziców
o swoje rzeczy warto dbać ale z czasem wszystko się niszczy, starzeje czy psuje i nie jest to koniec świata..czasami po prostu kosztuje nas ciężko zapracowane pieniądze
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”