częste drapanie i kichanie oraz brzydka sierść

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Maciej88
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 21, 2014 9:00 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: częste drapanie i kichanie oraz brzydka sierść

Post autor: Maciej88 »

Cześć wszystkim!

ostatnio zauważyłem u swoich ogonków częste drapanie i strupki na skórze. Po wizycie u weta zdiagnozowano pasożyty - wszoły oraz świerzb. Co prawda tylko jeden miał objawy obydwa są leczone. Generalne porządki, wyparzanie klatki, wygotowywanie i zamrażanie możliwych źródeł w trackie. Ściółka w śmietniku ( od dziś tylko syntetyczna - droga ale czego się nie robi dla tych małych pupili :)) Powiedzcie mi proszę czy według was zastosowane leki będą skuteczne ponieważ nie widzę na karcie żadnego przez was polecanych i trochę mnie to zastanawia.

Zastosowane leki:
Paramectin 1% 100ml
immunactiv - kapsułki do podawania 1/2 na szczurka dziennie przez tydzień
Hexoderm - szampon do kąpieli dla tego z podrażnioną skórą ( już jest po pierwszej z dwóch zalecanych kąpieli)
Dexafort 0,1 ml
Obecnie z nami: Mała Mi, Perełka, Lunka (Ściurki)
Za Tęczowym Mostem: Lucky(piesek)[*], Bąbel[*], Ziomcio[*]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: częste drapanie i kichanie oraz brzydka sierść

Post autor: nienazwana »

Paramectin 1% 100ml - ważne aby preparat na pasożyty zawierał iwermektynę - ten ma, pamiętaj tylko o konieczności powtórzenia zabiegu 2-3 razy w odstępach zaleconych przez weta. Klatkę wyszoruj (domestos np.), dokładnie wypłucz i wyparz wrzątkiem, co się da z wyposażenia wyparz, wyczyść lub wyrzuć. Wszystko w otoczeniu (np. jakieś dywaniki po których szczury mogły chodzić i zostawić pasożyty lub larwy) wyczyść, wyparz lub wyrzuć ;) .
Immunactiv - na wzmocnienie -dobre - zawiera betaglukan.
Hexoderm - wspomagająco przy leczeniu przyczynowym bakteryjnych i grzybiczych stanów zapalnych skóry- dobre. (szczury zbytnio nie lubią kąpieli i to dla nich duży stres),
Dexafort 0,1 ml - steryd na wzmocnienie - leczenie stanów zapalnych i alergicznych -dobre.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”