Pomocy, nie wiem co robić :(

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Marika »

Mój szczurek (samiczka, wiek około 19 miesięcy) zatacza się, traci równowagę, stracił apetyt. Jest w trakcie leczenia ropienia (nie wiem czy używam prawidłowego nazewnictwa, ale szczurek miał obok ucha pęcherz wypełniony ropą, przez około dwa tygodnie przyjmował antybiotyk, ranka została oczyszczona z ropy i smarowana maścią od weterynarza, goi się ładnie). Szczurek stracił też futerko na karku i części grzbietu (wcześniej miewał z tym problemy, ale objawy szybo mijały). Przed wyrośnięciem ropienia też tracił równowagę, ale po rozpoczęciu leczenia wróciła mu energia i koordynacja ruchowa. Ale wtedy nie było z tym tak źle jak teraz, bo jedynie znosiło go lekko na jeden bok, aktualnie ma problem z tym żeby w ogóle ustać w miejscu. Szczurka karmię różnymi mieszankami dla szczurów, dodatkowo warzywa i owoce, przekąski dla gryzoni, woda z dodatkiem mieszanki mineralno-witaminowej, oprócz tego szczurek ma w klatce wapienko. Nie wiem czy jutro uda mi się odwiedzić weterynarza (w niedziele zwykle nie przyjmuje, ale czasem zrobi wyjątek - nie jest to jednak specjalista od szczurów). Co może być mojej małej..? Pomóżcie!
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Wilczek777 »

Jak najszybciej do weta! To może być cośz układem nerwowym + mózg albo guz przysadki mózgowej... Ostre zapalenia uchu lub ropień w uchu też mógł narobić szkód.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Marika »

W mojej okolicy nie znam żadnego specjalisty od szczurów, boje się że mój wet niewiele on zdziała... ale pojadę na pewno.

Jest możliwość że to nie jest poważna choroba? Nie zlekceważę tych objawów, ale myśl że to może być coś niegroźnego pomoże mi jakoś funkcjonować, bo od kilku godzin siedzę ze łzami w oczach :(
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Marika »

Z moją małą jest już bardzo źle :( cały dzień ją noszę owiniętą w szalik i karmię.Włożona do klatki tylko le
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Marika »

... tylko leży na boku i prawie się nie rusza :( boję się że nie wytrzyma do jutra...

Przepraszam za kilka postów pod rząd, piszę chaotycznie jedną ręką, drugą trzymam szczurka, a nie wiem jak się tu edytuje posty.
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Paul_Julian »

Jesli masz mozliwosc podjechac do weta - poproś o steryd działajacy kilka dni i kroplówkę.
Wet bedzie wiedział co podać.
Tylko steryd i wit B moze pomóc w tym przypadku. Jesli steryd nie pomoze, to wtedy nic.
A czas jest bardzo wazny .

Postów nie da sie edytować, nic się nie przejmuj pisaniem kilku postów pod rząd jesli sa usprawiedliwione.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Marika »

Czy zwykły, nie-szczurzy weterynarz będzie miał taki steryd? Może uda się zadzwonić i wybłagać możliwość wizyty w niedzielę.
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Paul_Julian »

Kazdy wet ma steryd. bez obaw. Zwykle jesli wet sie nie zna i widzi oslabione zwierzątko to poda steryd w najmniejszej dawce.

Steryd działający kilka dni to dexametazon. Ale jesli nie ma tego, to moze podac inny np. Rapidexon.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Marika »

Weterynarz da radę dopiero po 15. A szczurek zaczął wydawać raz na kilka oddechów takie dziwne dźwięki. Jest bardzo osłabiony, ale dwa razy mi się nagle zrywał, próbował chodzić po łóżku.
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Paul_Julian »

Do 15 jeszcze 2 godziny. Sama nic nie zrobisz, mozesz ją tylko trzymac w cieple i żeby miała dostęp do powietrza.
Ten opis co piszesz dla mnie nie brzmi dobrze, ale mam nadzieję, ze się mylę, i da sie uratować szczurzynkę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Marika »

Oby jakoś z tego wyszła... Póki co obdzwaniam wszystkich okolicznych weterynarzy, czy ktoś nie da rady wcześniej. Bo nawet jeśli Perełka wytrzyma te dwie godziny do ja nie dam rady :( Zaledwie paręnaście dni temu straciłam mojego Pana Mysza, teraz szczuras... nie zniosę tego :(
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Marika »

Teraz zauważyłam że denerwuje się gdy dotykam jej uszu, przeciera je wtedy łapkami.
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Paul_Julian »

A to moze być zwykła reakcja. Bądź przy niej, bo to najwazniejsze. Czasem tak jest, ze szybko tracimy naszych futrzanych przyjaciół. Trzymaj się mocno!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Marika »

Wezwały mnie inne codzienne obowiązki, musiałam ją na razie włożyć do klatki. Nieco się ożywiła wtedy, próbowała obgryzać wapienko. Później weszła do domku, dałam jej kawałek jabłka, zaczęła jeść. Jeszcze minimum godzina do weta... Musze czekać :(
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Re: Pomocy, nie wiem co robić :(

Post autor: Marika »

Właśnie wróciłam od weterynarza. Szczurek dostał steryd, bodajże sól fizjologiczną oraz wodę (był bardzo odwodniony). Prawdopodobnie do jutra wszystko się rozstrzygnie... Pozostaje mieć nadzieję, że będzie dobrze, trzymajcie kciuki za mojego szczurasa!
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”