Doszczurowiłam się :)

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Doszczurowi?am si? :)

Post autor: Pleiades »

Witam !

No więc w końcu zdecydowałam się. Od środy w moim domu jest drugi szczurek, dziewczynka husky. Zdjęć jeszcze nie mam, ale mam nadzieję, że wkrótce jakieś zrobię.
Urządziłam komfortową klatkę dla szczurków, w której docelowo obie dziewczynki będą mieszkać. Klatkę kupowałam głównie z myslą, aby moja Rosie miała wreszcie mieszkanko z prawdziwego zdarzenia, ale uznałam, że towarzystwo również się jej przyda.
Malutka po przybyciu do mnie w zeszłym tygodniu była mocno zestresowana, bała się podejść do ręki, uciekała, dlatego też postanowiłam, że póki się nie przyzwyczai, dziewczyny będą mieszkać osobno. Nowa zamieszkała w nowej klatce, Rosie - przebywa na razie w starej. Nie zapoznawałam ich w trakcie świąt, ponieważ ze względu na nasze ciągłe wyjścia do rodziny nie miałabym czasu obserować zachowań obu szczurków, a bałabym się je zostawić same na tak długo razem.
W wolnych chwilach skupiłam więc swe wysiłki na przyzwyczajaniu nowej szczurzyczki do domu i do naszego towarzystwa. Malutka już po 3 dniach przestała się bać i przychodziła do ręki, ale nie bardzo kwapiła się do wyjścia, więc po prostu łapałam ją i brałam na tapczan, gdzie spędzała ze mną dużo czasu, nawet mi spała pod bluzką.
Ale nie o oswajaniu chciałam tu pisać, ale o łączeniu.
Ponieważ mała przyzwyczaiła się nieco i już się tak wszystkiego nie boi, postanowiłam, że zapoznam oba szczurki.
Wykorzystałam "instrukcję" zamieszczoną w pierwszym temacie na tej stronie. Z tym, że na razie chcę ograniczyć spotkania do terenu neutralnego, bo boję sie pakować szczurki od razu do jednej klatki (tej dużej, nowej), ponieważ z tym może się wiązać zarwana noc i obserwowanie szczurków, a na to mogę sobie pozwolić dopiero za kilka dni. Byłam jednak niezmiernie ciekawa, jak nowe szczurki na siebie zareagują.
Wypuściłam je na 2 złączonych ze sobą fotelach, gdzie ani jedna ani druga szczurzyca nigdy nie była. Nowa wcisnęła się w oparcie i jakoś nie specjalnie chciała biegać, zwłaszcza będąc "na widoku" w jasnym pokoju (to zrozumiałe, nie jest w końcu jeszcze za bardzo oswojona).
Rosie natomiast po wypuszczeniu na fotel zdawała się zupełnie nie interesować nowo przybyłą. Bardziej skupiła swoje wysiłki na dostaniu się na moje ręce, bo jednak na fotelach, których nie zna, nie czuła się zbyt komfortowo.
Po zachowaniu małej widac, że lgnie do innych szczurków - wykazała zainteresowanie, sama podeszła do Rosie i zaczęła się pakować pod jej brzuch. Co oznacza to zachowanie ?
Rosie natomiast uciekała od "natręta", nadal próbując dostać się na moje ręce. W zasadzie mała szczureczka w ogóle jej nie interesowała, a jak już mała sama zaczęła się pod starą pakować, to Rosie zachowała po prostu bierną obojętność, starając się małej unikać. Oczywiście, był czas, że obie szczurki się chwilę obwąchały, ale po kilku sekundach Rosie straciła zainteresowanie nową i wykazałą zdumiewającą bierność.
Czy to dobry znak ?
Dziewczyny biegały sobie po fotelach z jakieś 45 minut. Później włozyłam je z powrotem do ich klatek. Jutro powtórzę to spotkanie, pojutrze też, a dopiero w środę będę mogła wymyc tę dużą klatkę i obie już zamknąć razem, bacznie je obserwując..
Bedę Was informować o postępach. Mam nadzieję, że ta neutralność Rosie i przyjazne lgnięcie małej to dobry znak i że oba szczurki jakoś się razem zgodzą...
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Doszczurowiłam się :)

Post autor: myszka »

napewno wszystko będzie dobrze :D i gratuluje nowego lokatora :)
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

Doszczurowiłam się :)

Post autor: Kacha »

a może jakieś zdjęcia? :)
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Doszczurowiłam się :)

Post autor: Anita »

[quote="Pleiades"]sama podeszła do Rosie i zaczęła się pakować pod jej brzuch. Co oznacza to zachowanie ?[/quote]

Pewnie chciała się przyssać, w końcu to dzidziuś :)
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Doszczurowiłam się :)

Post autor: Pleiades »

[quote="Anita"][quote="Pleiades"]sama podeszła do Rosie i zaczęła się pakować pod jej brzuch. Co oznacza to zachowanie ?[/quote]

Pewnie chciała się przyssać, w końcu to dzidziuś :)[/quote]

No w sumie ta mała to już nie taki dzidziuś :) Ma ponad 2 miesiące (urodziła się gdzieś w połowie października). Ale cały ten czas do momentu jak ja wzięłam, to przebywała razem z mamusią i siostrzyczkami, więc mozliwe, że jest trochę "dziecinna" :)


[quote="Kacha"]a może jakieś zdjęcia? [/quote]

Będą może jutro, jak małą wypuszczę na tapczanik, żeby sobie pobiegała i oswajała się ze mną :)
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Doszczurowiłam się :)

Post autor: Mycha »

Okazywała uległość :)
Czekam na zdjęcia :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Doszczurowiłam się :)

Post autor: Pleiades »

No, nareszcie są fotki :)

Oto nowa szczurzyczka:
http://hobbiton.neostrada.pl/scur1.jpg
http://hobbiton.neostrada.pl/scur2.jpg

A to zdjecia ze spotkania dwóch panienek:
http://hobbiton.neostrada.pl/scury1.jpg
http://hobbiton.neostrada.pl/scury2.jpg
http://hobbiton.neostrada.pl/scury3.jpg
http://hobbiton.neostrada.pl/scury4.jpg

Ogólnie dzisiejsze spotkanie obu dziewczyn minęło spokojnie. Rosie nadal wykazuje dość dużą obojętność. Mała jest dość nachalna i pcha się pod ogon i między tylne nogi starej. Rosie natomiast trochę wierzga tymi tylnymi nogami, jakby chciała odpędzić małą. Może ze dwa razy straciła cierpliwość i małą przewróciła na grzbiet, ale na tym był koniec kłótni. Później obie się już trochę zmęczyły i ułozyły się na drzemkę, odwrócone plecami do siebie, co widać na ostatnim zdjęciu. Ale mała zaczeła myć ogonek Rosie, a Rosie jej nie odpędzała :)

PS. Ojej, musze wstawić fotkę tej nowej szczureczki w mój podpis, bo się trochę zdeaktualizował :)
PS2. Czasem serwer Neo nawala. Jakby zdjęcia były niewidoczne, to odczekajcie trochę czasu...
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Doszczurowiłam się :)

Post autor: jokada »

cudna szczura :D
śliczna ma łatki :D 8)
koteczek
Posty: 468
Rejestracja: sob gru 20, 2003 9:13 pm

Doszczurowiłam się :)

Post autor: koteczek »

jezuss jakie slicznosci!! a jak maja slodko porozkladane latki :)
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Doszczurowiłam się :)

Post autor: Gosik »

Ależ Ty masz piękne te zwierzole :!: :D Skąd się ich dorobilaś? :wink:
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Doszczurowiłam się :)

Post autor: Dixi »

Moze i sie zaakceptuja, jesli klatka bedzie dobrze wymyta, tak zebynie bylo zadnego znanego im zapachu. Trzymam kciuki!
Pozdrawiam,
Aguśka
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Doszczurowiłam się :)

Post autor: roenna »

przesliczne :) obydwie :)
zawsze podobały mi sie husky.... :twisted:
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Doszczurowiłam się :)

Post autor: Anita »

Skąd ty bierzesz takie śliczności? :)
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Doszczurowiłam się :)

Post autor: Pleiades »

No Rosie jest ze sklepu zoologicznego, a ta nowa mała jest od znajomego, który właściwie też prowadzi sklep zoologiczny, ale miałam ją już od 2 miesięcy zarezerwowaną :)

PS. No i mam nowy podpisik :)
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Doszczurowiłam się :)

Post autor: myszka »

:shock: pięne :D jeszcze takiech nie wiedzialam :) Gratuluję 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”