Gdzie jest Tima Rattima?!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: devlish »

Karmię moje przytulaki karmą Tima Rattima. Moje panny ją uwielbiają i chętnie zajadają. Kończy mi się właśnie worek, więc jak zwykle zaczęłam się zbierać do zamówienia karmy w zooplus.pl
Jakież było moje zdziwienie, kiedy nie znalazłam już karmy w ofercie strony! Myślałam, że może po prostu akurat zabrakło w magazynie, ale karma po prostu zniknęła z oferowanych produktów.
O co chodzi? Co się stało? Wiecie coś? Nie będzie już w ogóle tej karmy w sprzedaży?

Jeśli był już ten wątek, to przepraszam, ale szukajka nic mi nie odpowiedziała.
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Awatar użytkownika
souris
Posty: 134
Rejestracja: czw lis 10, 2011 8:44 pm

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: souris »

też nią karmię i ciekawi mnie ten fakt , wie ktoś coś?
Tout comrendre c`est tout pardonner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: Paul_Julian »

hm, moze lepiej zapytać w Zooplusie ? zwykle bez problemu odpowiadają nastepnego dnia :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: devlish »

Wysłałam im maila. Czekam na info. ;)
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Kultowa
Posty: 19
Rejestracja: czw wrz 15, 2011 6:35 pm
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: Kultowa »

Daj koniecznie znać, bo również karmię Timą Rattimą i mi się kończy - dzisiaj zajrzałam do zooplusa i również nie mogłam jej znaleźć. Moje ogony będą niezadowolone :P
Mieszko oraz Bolesław i Aleksander [Bolo i Olo] :)
[*] Zygmunt i Władysław
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: Paul_Julian »

Spokojnie mozecie zakupić Vilmie jakby coś.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: smeg »

Tima została wycofana ze sprzedaży, ale bardzo podobna do niej jest karma Vilmie Premium. Moim zdaniem nawet lepsza, bo mniej tłusta i tucząca. Skład może nie jest zbyt bogaty, ale ja dosypuję do niej trochę JR Farm Food Adult (wyjmuję banany), czasem dodatkowo jeszcze JR Farm Ratatouille i wtedy jest super :) Wszystkie te karmy są dostępne w zooplusie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: ssylvusia »

Uważajcie przy zakupie Vilmie, ostatnio zdarzyło się bardzo wiele przypadków moli w karmie, dodatkowo zmienił się jej zapach i kolor, a to też daje do myślenia. Ja ją kupowałam regularnie w zestawach 10kg, w tej chwili z niej niestety zrezygnowałam (ostatnia partia poszła w znacznej mierze dla ptaków - ilość moli była zatrważająca).
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: Megi_82 »

Pierwszy raz zamawiałam Vilmie w maju ubiegłego roku i od tamtej pory do ostatnich zamówień nie zauważyłam zmiany koloru ani zapachu, mole owszem, trafiłam na niteczki w jednym opakowaniu, ale z tego co słyszę, mnóstwo osób ma ostatnio z tym kłopot, całe zamolone partie.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: Magdonald »

Też zauważyłam, że zmienił się zapach Vilmie (na początku się nim zachwycałam, teraz nie mogę powiedzieć o nim tego samego).
Dodatkowo w jednym z ostatnio zamówionych worków miałam mole.
Ostatnio było na zooplusie dużo ofert i wyprzedaży tej karmy w różnych złożeniach 10 kg (z tego co pamiętam: 5*2kg, 7kg+3 gratis, itp.) w coraz niższych cenach. Wydaje mi się, że może właśnie próbują się jak najszybciej pozbyć tej karmy z magazynu, albo przez jej gorszą/zepsutą jakość, albo przez te mole (bo nie każdy reklamuje)... Też przez jakiś czas karmiłam nią stadko, ale chyba będę zmuszona znów się przerzucić na coś innego... :/
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: klimejszyn »

ja Vilmie już od jakiegoś czasu nie kupuję, bo paczka w paczkę miałam mole.
i to nie tylko niteczki, z jednego worka (specjalnie przesypałam do szczelnego wiadra i obserwowałam) tyle larw się wyłoniło, że dziękuję.

z karmą z zooplusa jest o tyle dobrze, że wystarczy zdjęcie moli/nitek/posklejanej karmy + nr serii i data ważności, a kasę bez problemu zwracają.
więc można przy okazji zamówienia zayzykować i mieć nadzieję, że moli nie będzie.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: Megi_82 »

Ode mnie nie chcieli żadnych fotek, tylko podałam numer serii i datę ważności. Chyba bym puściła pawia, jakbym im miała foty larw robić :o ;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: klimejszyn »

ja fotki robiłam, właśnie dlatego, że paczka za paczką były mole i nie chciałam, żeby ktoś mnie oskarżył, że zjadamy karmę, a potem spisuję numer i odzyskuję kasę ;D
tata mi kazał robić, żeby tego właśnie uniknąć ;D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: Paul_Julian »

Kupiłem z pół roku temu 10 kg Vilmie, była w porządku. teraz jestem w połowie drugiej partii, równiez jest w porządku, chociaz mam wrazenie, ze Malwina jej dużo wiecej je. Identyczną sytuację miałem z Timą rattimą, jak Tima zmieniła skład.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Gdzie jest Tima Rattima?!

Post autor: fidusiowa »

U mnie też w Vilmie mole i więcej nie zamawiam chyba mimo że chłopakom bardzo smakowała.
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”