nie wiem co robić.

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
outcaast
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 13, 2014 1:18 pm

nie wiem co robić.

Post autor: outcaast »

Witam,mam starszą samiczkę (ok.6 miesięcy) i wczoraj przyjechał do nas nowy samczyk (ma dopiero zaledwie 3-4 tygodnie)
Widać,że starsza zmieniła swoje zachowanie,jest bardzo zainteresowana nowym przybyszem. Gdzie mały nie był,ona leci za jego zapachem,wchodzi do niego do klatki,obwąchuje wszystko,w jego kocyk wchodzi i wącha,wszędzie gdzie młody postawił łapkę.
Domyślam się,że jest to normalne zachowanie u szczura,ale nie wiem czy Eddie (tak się nazywa młodszy) nie jest jeszcze za mały na łączenie? Poza tym moja starsza jeszcze nigdy nie ugryzła nikogo,ale boję się że padnie właśnie na niego.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: nie wiem co robić.

Post autor: nienazwana »

Co to znaczy na łączenie?? Planujesz mieć bardzo szybko stadko chorowitych maluchów? Czy samiczka jest sterylizowana??? Jeśli nie to ciąża będzie bardzo szybko. Rozdziel je.
outcaast
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 13, 2014 1:18 pm

Re: nie wiem co robić.

Post autor: outcaast »

nie planuję,nie w tym rzecz. chcę żeby żyły w zgodzie,samiczka będzie sterylizowana. nie wiem jak się do tego zabrać,bo Eddie jest jeszcze bardzo młody.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: nie wiem co robić.

Post autor: akzi »

dopóki nie wysterylizujesz samicy nie możesz jej kontaktowac z samcem nawet tak młodym.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: nie wiem co robić.

Post autor: nienazwana »

Natychmiast trzeba je rozdzielić i wysterylizować samicę przed połączeniem . Szczury szybko osiągają dojrzałość płciową. Bywa, że płodne są już maluchy mające 5-6 tygodni. A samiczka zapewne niedługo dostanie rujki w obecności samca. Maluch jest za młody na kastrację ale samiczka już mogłaby być sterylizowana chyba. Trzeba weta zapytać. Ale przede wszystkim do czasu zabiegu muszą być osobno. Inaczej będziecie mieć szybko hodowlę i mnóstwo problemów.
outcaast
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 13, 2014 1:18 pm

Re: nie wiem co robić.

Post autor: outcaast »

czyli póki co nie mogę ich postawić na neutralnym gruncie itd.? co z klatką małego,gdzie ma stać,daleko od dużej?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: nie wiem co robić.

Post autor: smeg »

Zapłodnienie trwa u szczurów kilka sekund, więc nie możesz ich spotykać nawet na chwilę. Nie będziesz w stanie ich upilnować. Najlepiej, żeby klatki stały jak najdalej od siebie, bo szczury denerwują się czując obcego na swoim terenie, a już tym bardziej, gdy obcy jest innej płci - są wtedy na tyle pobudzone, że mogą próbować przegryźć lub otworzyć klatkę, byle tylko dostać się do samca/samicy. Najlepiej, jeśli będą stały w osobnych pomieszczeniach. Po sterylizacji samicy i zdjęciu szwów (ok. 7-10 dni po zabiegu) możesz już łączyć szczurki :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
outcaast
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 13, 2014 1:18 pm

Re: nie wiem co robić.

Post autor: outcaast »

dziękuję,zaraz będę dzwonić do weta i popytam go tam trochę :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”