dwa samce w różnym wieku -łączenie. POMOCY!

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sujcia
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 16, 2014 2:36 am

dwa samce w różnym wieku -łączenie. POMOCY!

Post autor: sujcia »

Hej :) wiem, że ten temat poruszany jest już po raz miliardny, ale chciałabym żeby ktoś doświadczony przyjrzał się sprawie moich szczurków i coś mi poradził. Więc tak..
Denis -ma 10 miesiący. Od początku pobytu u mnie jest sam. Mam go już ponad pół roku. Wiem, wiem.. Szczurów nie powinno trzymać się pojedynczo, ale do dokupienia mu przyjaciela zabierałam się tyle czasu, że dokupiłam go dopiero dwa tygodnie temu. Denis jest bardzo spokojny, ciągle tylko siedziałby u mnie na kolanach, albo leżał pod kołderką. :D mam dwa psy, na które zawsze reaguje pozytywnie. Potrafi łazić po nich, wciskać się między łapki kiedy śpią i tak dalej.. Bywało i tak, że pies z radości wszedł dwoma łapkami do jego klatki, ale Denisowi to nie przeszkadzało. Może to i głupie myślenie, ale miałam nadzieję, że skoro w ten sposób reaguje na inne zwierzęta to i reakcja na nowego szczurka będzie pozytywna.

Dwa tygodnie temu przywiozłam do domu półtora miesięcznego szczurka, również samca. Drugiego dnia zaczęłam zapoznawać je na obcym terenie, w wannie na ręczniku. Było okej, zero agresji, nic. Denis nieco olewał małego, a ten łasił się do niego, łaził po nim, ale Denis nie reagował. Przez kolejne dni było to samo. Z przełożeniem ich do nowej klatki czekałam aż 10 dni. Pod koniec Denis sam zaczął przymilać się do małego. Zazwyczaj starał się wejść pod jego brzuszek, zamykał oczka i zabierał się do spania. Były też spotkania na obcym łóżku, na którym oboje nigdy nie byli, na fotelu. i nic! wszytsko okej. aż do dzisiaj. kuwetę Denisa dokładnie umyłam, zmieniłam ściółkę na żwirek (wcześniej mieli trociny), porobiłam w klatce hamaczki, domki itp itd. Najpierw wpuściłam małego, po kilkunastu minutach Denisa. Denis zaczął się nastawiać. Niby obojętny, ale co mały do niego podszedł siedział wkurzony, oczka mu pulsowały, mały piszczał bez powodu :D Denis upatrzył sobie mieszkanko na takim futerku w kąciku, gdzie nie pozwala zbliżyć się małemu. Pierwszy raz łącze szczury, nigdy nie miałam też dwóch na raz, więc nie jestem pewna co do zachowania Denisa, czy to zmierzało do bójki, czy to była bójka, czy może pokazanie swojej wyższości i ustalanie hierarchii? Tak więc Denis kilka razy dziabnął małego. Nic poważnego, żadnych ran. Wyglądało to nawet jakby to było takie "ugryzienie w powietrzu", bo nie raz nawet nie dotknął sierści czy skóry małego. Minęło pare godzin -mały ciągle siedzi na górze, a Denis na dole. Nie dopuszcza małego do zejścia na dół. Nie śpi, leży jakby spał, ale oczy ma ciągle otworzone i obserwuje, a kiedy mały chce zejść na dół Denis wstaje, stykają się pyszczkami, a mały odpuszcza i wraca na górę przestraszony.

Czy powinnam je rozdzielić? Niby nie polała się krew, ale boję się co będzie jak zasnę. (Jeżeli w ogóle mi się to uda)
Czy zrobiłam coś nie tak podczas łączenia?
Czy powinnam powyciagać z klatki domki, hamaczki i co najważniejsze 'łóżko' Denisa?

BARDZO PROSZĘ O POMOC! i przepraszam, jeżeli niepotrzebnie stworzyłam nowy temat, ale bardzo zależy mi na odpowiedzi.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dwa samce w różnym wieku -łączenie. POMOCY!

Post autor: akzi »

nic nie rozdzielaj masz jak na razie łączenie na 5 :)
szczury muszą się przyzwyczaić do swojego towarzystwa musza ustalić hierarchię i po prostu muszą się poznać co wolno jednemu co drugiemu, spokojnie jak na wojnie nic kompletnie się nie dzieje u ciebie , sielanka :P

daj im czas, wszystko będzie dobrze :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: dwa samce w różnym wieku -łączenie. POMOCY!

Post autor: IHime »

Na początek lepiej wyjąć wszystkie skrytki, domki i zabawki, a oddać im dopiero, jak się dotrą.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dwa samce w różnym wieku -łączenie. POMOCY!

Post autor: akzi »

tez racja, niech pożyją sobie trochę na parterze klatki.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
sujcia
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 16, 2014 2:36 am

Re: dwa samce w różnym wieku -łączenie. POMOCY!

Post autor: sujcia »

o to super, ulżyło mi :D dzięki bardzo za pomoc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”