BYDGOSZCZ weterynarz poszukiwany(podejrzenie swierzbu)

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
hanasatana
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 16, 2013 6:07 pm

BYDGOSZCZ weterynarz poszukiwany(podejrzenie swierzbu)

Post autor: hanasatana »

Podejrzewam, ze moje małe maja swierzb...bylam juz u 2 weterynarzy ( w Korze i w klinice na Bełzy) niestety zaden z tych doktorow nic nie wykryl..malym narosle na uszkach robia sie coraz wieksze i chcialabym juz rozwiazac ten problem...zatem czy moze ktos polecic weterynarza znajacego sie na szczurkach? Bede wdzieczna za odpowiedz.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: BYDGOSZCZ weterynarz poszukiwany(podejrzenie swierzbu)

Post autor: akzi »

narosle na uszkach to na pewno pasożyt
idź do pierwszego lepszego weta i popros o ivermektynę dla szczurów

po prostu idź i powiedz
moje szczury mają swierzba i chcę dla każdego dawke ivermektyny
pani daje zastrzyk każdemu i idziesz do domu

w domu wyparzasz cała klatke wrzątkiem, co możesz wyrzuć co możesz wypierz wygotuj, żwirek i karmę wsadź do zamrażalki na 24 h
powtórz czyszczenie przez jakieś 2 dni pod rząd
po 7- 10 dniach odziesz znów po zastrzyk
i znów po 7-10 idziesz na 3 zastrzyk.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
hanasatana
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 16, 2013 6:07 pm

Re: BYDGOSZCZ weterynarz poszukiwany(podejrzenie swierzbu)

Post autor: hanasatana »

A powiedz mi prosze..ile taki zastrzyk jeden kosztuje ?
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: BYDGOSZCZ weterynarz poszukiwany(podejrzenie swierzbu)

Post autor: 5zczurzyca »

Niewiele jeżeli to istotnie świerzb - znacznie mniej niż leczenie ze świerzbu całego domu. Gdyby to był świerzb to ciebie i resztę domowników zaczęłoby swędzieć i musielibyście zażywać specjalnych odkażających kąpieli. Dom i wszystko co w nim należałoby zdezynfekować - wypranie zwykłym proszkiem podobno nie pomaga.
Ja w zeszłym tygodniu za ivermektynę na cztery szczury płaciłam 42 złote (za jedną serię, jeszcze drugie tyle prawdopodobnie pójdzie w tym tygodniu i kolejne tyle w przyszłym - razem w sumie może wyjść jakieś +/-126 zł), ale podobno "wetka" zawyżyła cenę. Twój weterynarz również może sobie zażyczyć mniej lub więcej, wszystko zależy od kliniki.
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: BYDGOSZCZ weterynarz poszukiwany(podejrzenie swierzbu)

Post autor: ssylvusia »

5zczurzyca, zawyżyła to delikatnie powiedziane ;) Ja za 3 serie leczenia świerzba u stada 5 chłopa zapłaciłam 30zł. Iwermektyna jest bardzo tania. I to nie jest tak, że świerzb przejdzie na Ciebie, raczej nie ma takiej możliwości ;) Porządnie trzeba wysprzątać wszystkie miejsca, w których przebywają szczury, ale to przede wszystkim po to, żeby ogony po raz kolejny po leczeniu czegoś nie podłapały.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: BYDGOSZCZ weterynarz poszukiwany(podejrzenie swierzbu)

Post autor: 5zczurzyca »

Cóż... ta pani "weterynarz" (chyba na stażu była? O.o) mnie tak nastraszyła, że pasożytami zewnętrznymi szczury mi cały dom zarażą plus wszystkich domowników, jak jakąś zarazą :P Mam ochotę się delikatnie poskarżyć na tą cenę... znajoma za ivermektynę na 3 króliki mniej zapłaciła, dlatego mi ta cena nie daje spokoju... To w ogóle jest nie fair. Jak w piątek przy kolejnej wizycie dostanę inny rachunek to wspomnę o poprzednim, bo tak nie można wyłudzać od ludzi >.<
Na internecie widziałam ceny iver. po 5 zł+
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
hanasatana
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 16, 2013 6:07 pm

Re: BYDGOSZCZ weterynarz poszukiwany(podejrzenie swierzbu)

Post autor: hanasatana »

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Ja dzwonilam ostatnio do medvetu czy jakos tak...powiedzieli ze za jednego szczurka koszt 20 za wizyte czyli jesli mam 4 to wyjdzie 80 zl + za zastrzyki i to wszystko razh trzy..czyli by pewnie kolo 300 zl mi wyszlo..nie mam tylu pieniedzy wiec faktycznie sie chyba udam do lecznicy na ulicy groblej.
hanasatana
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 16, 2013 6:07 pm

Re: BYDGOSZCZ weterynarz poszukiwany(podejrzenie swierzbu)

Post autor: hanasatana »

Czy w tej lecznicy "filia" sa duze kolejki? Bo w "centrum" ostatnio czekalam 2 h...zwierzaki sie juz denerwowaly..a nie chce ich na taki stres narazic znowu..
April46
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 08, 2015 11:40 pm

Re: BYDGOSZCZ weterynarz poszukiwany(podejrzenie swierzbu)

Post autor: April46 »

hanasatana, byłaś w tej "Filii"? Jak oceniasz weterynarzy? Jaki był koszt ewentualnego zastrzyku?

Pytam, bo mojemu szczurowi pojawiło się właśnie coś dziwnego na uszku i nie chce się goić. A mieliśmy w weekend jechać po kolegę dla niego, a teraz to nie wiem...
hanasatana
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 16, 2013 6:07 pm

Re: BYDGOSZCZ weterynarz poszukiwany(podejrzenie swierzbu)

Post autor: hanasatana »

Dawno temu bylam z dziewuszkami w filii wiec nie pamietam ile dokladniej placilam..wiem ze bardzo malo w porownaniu do Centrum...dziewuszki zostaly wyleczone..polecam ;)
April46
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 08, 2015 11:40 pm

Re: BYDGOSZCZ weterynarz poszukiwany(podejrzenie swierzbu)

Post autor: April46 »

Dopiero po wysłaniu wiadomości spostrzegłam, że wcześniejsze wpisy były z zeszłego roku, więc nie dziwię się, że nie pamiętasz :)

Również odwiedziłam to miejsce. Lecznica nazywa się Fila - akurat trafiłam na polecanego Pana Bartka - wyjaśnił na czym polega działanie leku, co zrobić w domu z klatką i całym otoczeniem i kiedy postarać się o kolegę dla ogonka i skąd to dziadostwo mogło przywędrować. Za pierwszą wizytę zapłaciłam 20zł, a za trzy kolejne po 15zł, więc cała "terapia" dla jednego szczura wyniosła 65zł także jak na moją kieszeń to tanio nie było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”