Stadko-pierwsze łączenie, problem

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nyabinghi
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 14, 2014 11:24 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Stadko-pierwsze łączenie, problem

Post autor: Nyabinghi »

Cześć, wczoraj byłam odebrać nową szczurkę, dzisiaj łączyłam ją z samiczką, która jest u mnie od ok. miesiąca. Obie samiczki są dość młode. Z początku nowa samica zachowywała się bardzo spokojnie, gdy wypuściłam je obie po raz pierwszy na łóżko, nowa samica wykazywała dość spore zainteresowanie starszą, chodziły za sobą, leżały obok siebie na łóżku, ogólnie zapowiadało się dobrze. Gdy wpuściłam nową samiczkę do klatki, dostała tzw. "szaleju", zaczęła biegać po klatce, i "naskakiwać" na starszą samicę, tak, jakby chciała ją gryźć, zwłaszcza, gdy obie wchodziły do domku... Gdy słyszę jakieś popiskiwanie od razu reaguję-a one wtedy od razu przestają... Ogólnie nie wyglądają na dwa gryzące się szczury... Młodsza samica po prostu wbiega na grzbiet starszej i wygląda to tak, jakby chciała ją gryźć... Ale oglądałam ją i nie ma śladów zębów ani krwi, więc zastanawiam się co robić, samiczki są ze sobą dopiero ok. 3 godzin, nie bardzo wiem czy mam je zostawić, czy rozdzielić? Dodam, że stosowałam się do wszystkich zaleceń jakie wyczytałam tu na stronie.
Obrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Stadko-pierwsze łączenie, problem

Post autor: akzi »

zostaw, piszczą bo szczury piszczą
wskakują na siebie bo się dominują to tez normalne, zostaw dziewczyny niech się dogadają
od pisków i dominacji jeszcze nikt nie umarł :)

daj im się dotrzeć :)
jeżeli nie gryzą się futro nie zostaje w zębach bądź nie ma krwi to nie interweniuj, jak widzisz jednak ze szaleją zbyt z dominacją możesz odwrócić ich uwagę np stukając w pręty lub dmuchac na nie ale nie wsadzaj łapy i nie rozdzielaj one muszą się poustawiać
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stadko-pierwsze łączenie, problem

Post autor: Buba »

Szzurek może skakać na drugiego bo ma za dużo energii :)
Pozwól im poszaleć codziennie ( ze 2-3h) po pokoju, żeby wyładować energię.
Moje biegają z 5 godzin dziennie, a i tak toczą w klatce bójki ;D
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”