Gryzienie stóp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

gryzie w stopy!!!

Post autor: Fam »

moja male bardzo mie lubi i praktycznie caly dzien ze mna spedza, nie gryzie mnie wogule (tylko tak iska czasami i lize) ale ma brzydki nawyk gryzie mnie bolesnie w stopy, moze to blatego ze chodze boso po podlodze i czuje zapach psa, chociaz z psem sie lubi to czasem gryzie ja, kiedy Aza robie sie zbyt nachalna i Karola ma jej dosc, nie wiem, dostaje prztykale za gryzienie stup, ale dalej to robi, moze ktos wie o co chodzi? pewnie raczej nie, ale nie zaszkodzi spytac, co?
za tęczowym mostem: Karolcia
n-boh
Posty: 42
Rejestracja: pt sty 14, 2005 8:50 am

gryzie w stopy!!!

Post autor: n-boh »

No wiesz moj ogonek też podgryzuje mi stopy i ma słabość do śmierdzących skarpetek :lol:
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

gryzie w stopy!!!

Post autor: Fam »

moze to i to zboczenie takie male, milosc do brzydkich zapachów :D
za tęczowym mostem: Karolcia
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

gryzie w stopy!!!

Post autor: ESTI »

U mnie też podgryzają mi stopy, ale tylko w skarpetkach. Gołe ich nie interesują. Ale zapach nie ma znaczenia. :wink:
Obrazek
kamila
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 1:34 am

gryzie w stopy!!!

Post autor: kamila »

niom moje wszystkie ogonki
lubily i lubia podgryzac stopy
w skarpetkach koniecznie :)
marmojada
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 5:08 pm

gryzie w stopy!!!

Post autor: marmojada »

moja to samo...gryzie stopy w skarpetkach...za to gołych stóp i samych skarpetek bez znaczenia czy noszonych czy nie nie rusza...tak samo ma coś do mojej pidżamy...ktorej spodnie mi gryzie...no i nie wiem czemu uwielbia podgryzać kolana i łokcie...to dopiero dziwoląg...:D
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

gryzie w stopy!!!

Post autor: Nakasha »

Haha a moje wprawdzie stóp nie gryzą, ale lubią na nie włazić i wspinać się po łydkach, co przyjemne nie jest ;) czasem liżą moje place u stóp - ot taki dziwny nawyk.....

Za to gryzą wszystko, co ma mój zapach (upranych lub nie noszonych już nie) i próbują to wciągać do klatki. Szczególnie, jak mam to jeszcze na sobie :lol: Podobnie gryzą moje włosy i próbują je "zanieść" do klatki ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

gryzie w stopy!!!

Post autor: Fam »

moja tez gryzie w skarpetach nawet jak są czyste (i skarpety i stopy), ale ostatnio uzarla mnie w bose, tak juz chyba bedzie wiec zaczne nosic kapcie i tyle, a swoja droga to szczurasy miewają dziwna nawyki, bo moja nie tylko moich stup sie czepia, ostatnio ciąga moją suczke za pazury ud lap skubanica robi toa tak sprytnie ze aza nie moze nawet tej lapy jej wyrwac z pyszczka
za tęczowym mostem: Karolcia
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

gryzie w stopy!!!

Post autor: martwa »

..u mnie tylko Biżu ma obsesję na punkcie stóp i paluchów - obojętnie, czy akurat stoję, czy sobie leżę, zawsze głównie tylko to ją interesuje - żeby skubnąć w piętę, czy duży paluch - ale podejrzewam, że to dlatego, iż mam tendencję do chodzenia boso po domu, a podłoga kuchni zwykle zawalona jest resztkami kociego żarcia, kurczaka, ryb - może to dlatego Biżu tak przepada za moimi stopami, ale dziwne - że tylko ona :lol:
czasami po prostu brakuje kamieni
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

gryzie w stopy!!!

Post autor: mrylka »

Moja tez ma upodobanie w moich palcach, w skarpetkach koniecznie :lol:
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
Ry5i3k
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 22, 2005 4:11 pm

gryzie w stopy!!!

Post autor: Ry5i3k »

I mi Czarna gryzie stopy, poprzednia tego nie robiła.
Sbna
Posty: 36
Rejestracja: czw cze 23, 2005 10:42 am

gryzie w stopy!!!

Post autor: Sbna »

hmm... Ep też gryzie moje stopy. Zawsze tak robiła. a kiedy leżę na łóżku razem z nią i "biegam" stopami szczurcia biegnie za nimi, podgryza i ucieka. A ręki gonić nie chce... :?
oktan
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 16, 2013 9:55 pm

Szczur gryzie!

Post autor: oktan »

Witam wszystkich,

Zacznę od krótkiego wprowadzenia. Zanim zacząłem czytać forum z moją córą kupiliśmy sobie szczurka w zoologu. Mamy już go dobre 2 tygodnie i w tym czasie stosujemy się do znalezionych tutaj rad (w szczególności nie karmimy z ręki i przez kratki). Niestety mimo iż ma bardzo ciekawskie (i wydawałoby się przyjacielskie) usposobienie szczuras rzuca się do gryzienia. Początkowo gdy podsuwałem mu rękę do oswojenia wąchał i delikatnie skubał. Teraz jednak wystarczy na sekundę wsadzić palec przez pręty i pewne mamy ugryzienie - do krwi (ofiary już są trzy!) Na razie jest mały (ma ok. 8 tygodni) i jest to chyba samiczka (widać rzędy sutków przez futerko?!). Nie mniej nie wiem czy robi to agresywnie czy traktuje rękę jak kawał ciepłego jedzenia? Bać się go i czekać aż się bardziej oswoi czy wyciągać z klatki i (licząc na drobne obrażenia) próbować głaskać i podnosić?

Z góry dziękuję za rady

ps. z tym podnoszeniem mam problem. po wyjęciu z klatki wrócić nie chce, a że gryzie kupiłem takie cienkie rękawice w Castoramie. Trochę je przepociłem i wsadziłem mu do klatki aby się do nich przyzwyczaił, ale nie wiem czy to dobry pomysł na siłę go w nie łapać?
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Szczur gryzie!

Post autor: Ensui »

Czemu nie można karmić z ręki?
Jeśli gryzie tylko przez pręty, to po prostu przestańcie tak robić. Upewnijcie się, jakiej jest płci. Jeśli to samiczka, to jest ryzyko ciąży, a one wtedy robią się agresywne. No i jak najszybciej znajdźcie mu towarzysza! :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczur gryzie!

Post autor: ssylvusia »

Jeśli jest w ciąży towarzysz niedługo znajdzie się sam ;)

Oktan karmienie szczura z ręki, to nic złego. Jest to jeden ze sposobów na zdobycie zaufania zwierzaka. Poczytaj sobie o treningu zaufania. Tak jak pisała Ensui, jeśli szczurka jest z zoologika istnieje ogromne ryzyko, że jest w ciąży i stąd ta agresja. A nawet jeśli nie, jest to kolejny dowód na to, żeby zwierząt w takich miejscach nie kupować. Rzadko kiedy zdarza się żeby zwierzaki ze sklepu nie bały się ludzi, nie były agresywne lub chore.

Przy okazji powiem, że warto by było iść do dobrego szczurzego weta, który sprawdzi, czy czasem szczurcia nie ma jakiś pasożytów (zdarza się bardzo często) lub innego choróbska.
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”