Gryzienie stóp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: POMOCY szczur gryzie

Post autor: Wilczek777 »

Dominacja nie jest łatwa zwłaszcza, że boimy się ugryzień. Gdyby szczurek chciał to by przebił paluchy na wylot - nie mamy futerka i takiego progu bólu. Dla niego to mogło być ostrzeżenie :) Daj mu jeszcze czas i obserwuj.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: POMOCY szczur gryzie

Post autor: diana24 »

Dlatego właśnie nie mam samców :P Nie przeżyłabym tej burzy hormonalnej w okresie dojrzewania ;)
Jest wiele takich przypadków u samców, że w trakcie tego okresu gryzą właścicieli. Musisz obserwować, czekać jak się nic nie zmieni to jajcięcie, proponuje jednak dać mu trochę czasu ;)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: POMOCY szczur gryzie

Post autor: Wilczek777 »

Taki offtopic:
Ja sobie nie wyobrażam samic! Sporo dziewczynek mocno przeżywa ruję :P U faceta hormonalne szaleństwo trwa to dłużej ale potem mam naleśnika do głaskania a baby pozostają szalone przez całe życie :P Lubię moich jajcarzy za spokój i nikłą chęć do niszczenia (jak na szczury). Przez całą moją szczurzą karierę tylko jeden ogon nadgryzł kuwetę w klatce (dziurka tak mała, że małego palca się nie przełoży) a dziewczyny zjadają kuwety dość często (wnioskując bo tematach w których ludzie piszą o kuwetach z metalu).
Chłopcy mają swoje plusy a laski swoje :) Mi u dziewczynek podoba się delikatne futerko i niesamowita sprawność fizyczna. Chociaż może lepiej odpuśćmy sobie tę sprawność :P przynajmniej nie muszę stawiać ponad metrowej barykady na wybiegu!
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Hidzia
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 21, 2013 4:11 pm
Numer GG: 46042753
Kontakt:

Re: gryzie w stopy!!!

Post autor: Hidzia »

Mój Stefan ma jakieś 3 miechy i jest w sumie grzeczny. Czyści mi paznokcie jak mam brudne, dużo mnie liże i ogółem jest bardzo milutki, ale ma jedną wadę. Grysie mnie w palce u stóp! Bardzo boleśnie i do krwi. Na początku leżałam na łóżku, a on biegał pod kołdrą. Chwycił mnie za palca, ale ruszyłam stopą i uciekł. Potem chwycił mnie za tego samego palca w lewej stopie i ugryzł do krwi, a kiedy podciągnęłam stopę do siebie, to on sunął wgryziony w nią po pościeli. Próbowałam go położyć na plecy i lekko trzymałam go za skórę na karku, bo podobno szczury tak robią. Dzisiaj za to schowałam stopy, ale na chwile się rozluźniłam i było widać duży palec u prawej stopy, a on łaził koło mnie i mnie ugryzł dość mocno, bo kiedy go kładłam na plecki zauważyłam, ze prześcieradło jest mokre, a później na podłodze jak stałam może z kilkanaście sekund zostały plamy krwi. Nie wiem co mam robić :( To mój pierwszy szczurek i bardzo się denerwuję, szczególnie, że bardzo dużo chorował :/ :'(
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: gryzie w stopy!!!

Post autor: Ensui »

Szukałam na forum jakiejś porady, co do gryzienia stóp, ale widzę, że na to nie ma rozwiązania. Moje dziewczynki zaczynają na mnie polować, Lilith ostatnio skradała się do mnie pod kocem i jak trzepnęłam jedną nogą, to mnie okrążyła i zaczęła podgryzać drugą. Zawsze siedziałam w skarpetkach, spróbuję teraz je zdejmować, mam nadzieję, że to pomoże ???
Obrazek
Obrazek
Ivrea
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 11, 2013 10:57 pm

Gryzie do krwi! :(

Post autor: Ivrea »

Hej, mam problem z jednym z moich szczurków, od kilku dni zaczął gryźć do krwi, normalnie podbiega specjalnie do rąk i gryzie jak wariat :( nigdy tego wcześniej nie robił - ma jakieś niecałe pół roku. Ma dużą klatkę, zawsze miał dużo biegania itd. Od kilku dni boję się go wypuszczać. Wypuszczam na jakiś czas tylko i siadam na biurku bo boję się chodzić po pokoju a przecież go nie zamknę całkowicie, potem go łapię w ręcznik bo gołymi rękami się nie da. Nie wiem już o co chodzi, nigdy się tak nie zachowywał :( dodam że mam drugiego szczurka, który się zachowuje normalnie (bracia z jednego miotu). Można coś na to poradzić?
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Gryzie do krwi! :(

Post autor: sciurus vulgaris »

Wiek wskazuje na to, że może zaczynać się u niego burza hormonalna. Niestety w tym okresie zdarza się, że poziom agresji u samca rośnie. Duża ilośc samczego łoju i ciemniejący ogon mogą potwierdzić "diagnozę" . Najlepszym rozwiązaniem aby nie męczyć ani szczurka ani stada ani siebie w takim przypadku jest kastracja.
Ivrea
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 11, 2013 10:57 pm

Re: Gryzie do krwi! :(

Post autor: Ivrea »

Ma dokładnie to co mówisz, jaki jest koszt kastracji? Powinnam się jakoś przygotować do tego? mieć oddzielną klatkę na potem na przykład?
Jakby mi ktoś jeszcze polecił weterynarza we Wrocławiu to byłoby super ;)
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gryzie do krwi! :(

Post autor: madziastan »

Wrocław to dr. Piasecki :) Tak, powinnaś mieć drugą klatkę, chorobówkę żeby młody doszedł się do siebie i pilnować trzeba szwy przez okrągłe 3 doby ew. możesz trzymać szczurka w kołnierzyku ale istnieje ryzyko, że szczurkowi głowa spuchnie.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Gryzie do krwi! :(

Post autor: sciurus vulgaris »

A co do kosztów to niestety różnią się w zależności od miasta i lecznicy. Najlepiej zadzwonić wcześniej, zapytać i mieć z głowy . :)
Ivrea
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 11, 2013 10:57 pm

Re: Gryzie do krwi! :(

Post autor: Ivrea »

O tego pana chodzi? --> http://www.znanylekarz.pl/tomasz-piasec ... rz/wroclaw
Dzięki Wam wszystkim za pomoc :)
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gryzie do krwi! :(

Post autor: madziastan »

Tak, o tego.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Zgaga
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 2:41 am
Lokalizacja: Wawa, Lublin

Re: gryzie w stopy!!!

Post autor: Zgaga »

Mój Czesio od paru dni mnie podgryza i zaczyna mnie to do szału doprowadzać. Ciekawa jestem czym to zachowanie jest spowodowane.
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: gryzie w stopy!!!

Post autor: Ensui »

U mnie bez zmian, nic nie pomaga. Nie jest to żadne gryzienie do krwi, ale zwykłe szczypnięcia, jak tylko któraś ze szczurzyc znajdzie się koło stopy. Jeśli je wcześniej zobaczę, to po prostu przeganiam.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: gryzie w stopy!!!

Post autor: fidusiowa »

Widzę, że nie tylko moje szczury mają taki dziwny fetysz ::) U mnie nie zdarza się to często, ale jak już się któryś usra to nie odpuści i tak podgryza mi te stopy co chwilę :P
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”