Psia karma

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Venice »

Nie wiedziałam że Whiskas uzależnia koty... Kiedyś podałam swojemu trochę Whiskas i mnie zdziwiło odrobinkę jego zachowanie... Ale nie wiedziałam, że uzależnił. Jak widać, koty też mają nałogi. :D
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
Epinux
Posty: 131
Rejestracja: pt lip 20, 2012 12:11 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Epinux »

Ok, dzięki bardzo.
Mam nadzieję, że po kilku malutkich kawałkach (2 albo 3) nic się nie stanie, ale już nigdy więcej nie podam..
Przepraszam za offtop
Obrazek
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: emi2410 »

Uzależnia bardzo... Moja miała niestety parę razy, Potrafiła wyjąć i rozwalić całą torbę z karmą. Ciężko ją było przerzucić na coś innego, bo nie chciała jeść.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: smeg »

Poza tym w tych saszetkach dla kotów tanich firm jest jakaś minimalna ilość mięsa, gorzej niż w parówkach. Najlepiej to widać, kiedy się je podgrzeje - cała galareta się rozpływa, a "mięsa" zostają jakieś nędzne kawałeczki, na dodatek żeby to chociaż jeszcze było mięso... :P Szczury ogólnie nie powinny jeść kociej karmy, bo ma za dużo białka, ewentualnie można czasem podać trochę psiej. I to też głównie młodym szczurom, nie starszym niż 1,5 roku, bo na starość lepiej oszczędzać ich nerki ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Venice »

Moje szczury kiedyś dobrały się do karmy Pedigree (?) i zaczęły ją chrupać. Natychmiast wzięłam je z kartonika i przeniosłam w inne miejsce (o bałaganie i powywalanej karmie nie wspomnę xD). Nie wiedziałam czy mogą jeść, czy nie a z racji tego że nie było mnie wtedy na forum poprzestałam na NIE. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale wolałam nie ryzykować. Wiecie jak to jest, kiedy ktoś nie znający się na szczurach bierze je, a potem nie wie co mogą a co nie. Na szczęście edukacja trwa. :P
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: smeg »

Pedigree to też jedna z gorszych karm dla psów, tak jak pozostałe kocie i psie reklamowane w telewizji ;) Chociaż spotkałam się kiedyś z opinią, że właśnie tanie psie karmy np. z Tesco są lepsze dla szczurów (ale nie dla psów), ze względu na mniejszą ilość mięsa i skład bardziej odpowiadający szczurzym potrzebom. Czytałam nawet wypowiedzi osób, które karmiły szczury wyłącznie tanią psią karmą, bo była podobnie zbilansowana, jak pokarm dla szczurów, ale to dość kontrowersyjna metoda żywienia. Oczywiście przy okazji dobrze by było, gdyby zamiast mięsa nie były napakowane chemią (a myślę, że Pedigree może taka być).
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: smeg »

http://ekozwierzak.blogspot.com/2011/02 ... etowe.html - tu jest fajny artykuł porównujący skład Pedigree i Whiskas z porządnymi karmami dla psów i kotów ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: alken »

hm, ale psia karma nawet gorszej jakości z mniejszą ilością mięsa chyba i tak ma za dużo białka. ja dosypuję czasem szczurom wegańskiej karmy Ami dla psów i ona ma 26% białka, uwielbiają ją ale pewnie gdybym traktowała to jako karmę podstawową to bym je przebiałczyła. no ale nie wiem ile białka ma kiepska karma ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: ssylvusia »

Ja bym nie ryzykowała, w końcu Whiskas nie ma nic wspólnego z mięsem, a wartości odżywczych chyba w tym nie uświadczysz.

U nas zupka wciągnięta nosem, najwięcej zjadły małolaty, ja nie wiem gdzie one mieszczą takie ilości jedzenia ::) Potem na noc dostaną jeszcze po kawałeczku suchego chlebka. Czyżby szykowała mi się noc przy akompaniamencie chrupania? :D
ObrazekObrazek
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Venice »

Ojej, ja już się pogubiłam... Myślałam, że najlepsze i najwspanialsze karmy to są właśnie te wszystkim znane i tak bardzo reklamowane w telewizji. Hmmm...psia karma lepsza dla szczurów? A może kocia karma lepsza dla psa? A karma dla szczurów najlepsza dla człowieka? :P No nie wiem, nie wiem ludzie... Ale jak poznawać która karma jest ok a która nie? Bo nie wiedziałam, że te zwyczajne karmy (nie reklamowane) są lepsze od droższych a tych gorszych. ???
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: klimejszyn »

Venice pisze:Ale jak poznawać która karma jest ok a która nie? Bo nie wiedziałam, że te zwyczajne karmy (nie reklamowane) są lepsze od droższych a tych gorszych. ???
sprawdzać skład karmy ? ma miec jak najwięcej mięsa, te wszystkie reklamowane w telewizji, pedigree, chappi i inne tanie karmy to śmieci wrzucane w psa.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: alken »

klimejszyn pisze:
Venice pisze:Ale jak poznawać która karma jest ok a która nie? Bo nie wiedziałam, że te zwyczajne karmy (nie reklamowane) są lepsze od droższych a tych gorszych. ???
sprawdzać skład karmy ? ma miec jak najwięcej mięsa, te wszystkie reklamowane w telewizji, pedigree, chappi i inne tanie karmy to śmieci wrzucane w psa.
no i to nie jest tak jak piszesz Venice - że sa jakies zwyczajne i lepsze od droższych. dobre karmy są droższe, dużo droższe od tych reklamowanych w tv, nie mówimy tu o takich "no name" karmach z marketu. tak jak pisze klimejszyn, trzeba czytać składy, masz tu np. skład dobrej karmy http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... dult/51495. w kiepskich masz odpady z rzeźni które zazwyczaj stanowią jakies 4% a reszta to zapychająca brzuch kukurydza. lepsze karmy wydają się drogie ale pies zje mniej takiej dobrej karmy bo sie nią szybciej nasyci. natomiast gorszej zje więcej, przeleci przez niego jak przez sito bo jego przewód pokarmowy nie potrafi strawić takiej ilości ziarna, i znowu będzie głodny.

a i jeszcze tak dla uściślenia -absolutnie nie dajemy szczurom KOCIEJ karmy. tauryna jest szkodliwa dla gryzoni.
edit: co do tej tauryny to w sumie walnęłam bez pokrycia bo nie mogę znaleźć artykułu tudzież wątku w którym o tym czytałam, więc proszę wziąć na to poprawkę (chyba że ktoś coś znajdzie za lub przeciw, to proszę dopisać)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: last.drop.of.blood »

Ja tam wolę ugotować kociakowi wątróbki, serduszek, bądź piersi z kurczka i raz na jakiś czas suchej karmy z Puriny/Perfecty.
A dla psów... po prostu salseson. :P A co do Whiskesu... booże dałabym sobie rękę uciąć, że to dobra firma. :o
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: alken »

no, poza tym warto też zwrócić uwagę na to, że sporo karm tych najpopularniejszych jest testowanych na zwierzetach. i nie są to testy pt. "damy pieskowi do miseczki i patrzymy czy smakuje" tylko przymusowe karmienie rurą a potem wiwisekcja. najczesciej sa uzywane do tego naczelne i bezpanskie psy/koty.
przykłądowqe testujące firmy:
Nestlé Purina/Friskies:
Alpo, Bonio, Felix, Go Cat, Gourmet,
Omega Complete, Proplan, Spillers, Vital Balance, Winalot.
Pedigree, Masterfoods (Mars Inc):
Bounce, Cesar, Chappie, Frolic, James Wellbeloved, Katkins,
Kitekat, Pal, Pedigree Chum, Royal Canin, Sheba,
Techni-cal (US & Canada), Whiskas.
IAMS / Eukanuba owned by Procter & Gamble
Hills Science Diet owned by Colgate Palmolive
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Venice »

Dzięki alken. Teraz będę wiedziała jakie karmy podawać swoim zwierzakom i na co będę zwracać uwagę.
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”