Psia karma

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
bunia00
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Knurów - Gdzieś na Śląsku

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: bunia00 »

Mój Edek dostaje Royal dla małych psów codziennie razem z normalną karmą. Nie ma żadnych żołądkowych kłopotów, nie rzuca się też na to tak jak na początku - był to wielki przysmak. Teraz traktuje to jak normalną karmę. Kostki wapiennej nie ruszy - czasem kupuję mu za to twarde przysmaki dla psów - kostki ze skóry albo chrupki, ząbki się na tym ścierają świetnie, a szczuras ma radochę jak nie wiem :). Jak dotąd (odpukać) nic mu się jeszcze w związku z dietą nie przydarzyło, zaczynam dochodzić do wniosku, że ma stalowy żołądek :).
Jeśli otworzysz swój umysł zbyt szeroko...
...wypadnie ci mózg.
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: StasiMalgosia »

hm codzienie karma psia to raczej nie dobrze możesz go przebiałczyć plus to są dość tłuste karmy więc możesz mu wątrobę wykończyć

aa i tak na marginesie czy ja dobrze rozmiem że masz tylko jednego szczura?
Obrazek
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: macik001 »

Odświeżam.
A co sądzicie o Gourmet[?] taką w małych puszkach? Można podawać? W sesnie....czy warto wydać te 3,5.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: Magamaga »

Ja od czasu do czasu podaję Gourmet Gold lub Shebę.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: sheila. »

Powiedzcie mi co sądzicie o karmie dla psów Royal Canin Hypoallergenic ?
chodzi mi czy będzie dobrze dla szczurów ? dostałam próbki ;)
sheila&mysia <3
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: alken »

ok, tylko nie dawaj za dużo, bardziej w charakterze przysmaku kilka granulek (o ile im smakuje ;) )
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Koko
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 12, 2011 1:46 pm

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: Koko »

Moje chłopaki nie chcą jeść suchej karmy dla kotów. Mokrej wolę im nie dawać, bo zaczną wybrzydzać i nie będą chciały jeść nic innego. A nadmiar takiej karmy zdrowy nie jest. Mięso jak wiadomo ma dużo białka łatwiej przyswajalnego (hemowe), dużo tłuszczu i soli co może im zaszkodzić, oczywiście mam na myśli duże porcje :)
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: macik001 »

No ale przeciez podstawowym jedzeniem szczura są te ziarenka. Kocie/mięso i inne to raczej w ramach urozmaicenia, a nie jako częste jedzenie. Nie sądzę, żeby zaczęli wybrzydzać, jeśli dasz im raz na jakiś czas :)
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: KITEgirl »

ja moim dziewczynom dałam jakiś czas temu po kuleczce whiskasa i zjadły łapczywie. następnym razem nie były już zainteresowane. za to mokrą karmę wciągają na raz ;)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: Sky »

Ja swoim podaję suchą karmę kocią czasami jako urozmaicenie, jak zostanie mi jakaś garstka, to czasem wrzucam do mieszanki, ale bez przesady.
Kiedyś, na początku znajomości ze szczurami, Cookie dostawał najtańszą psią karmę(firmy Tesco, Aro czy inne Eco). Też jako dodatek do mieszanki.

Mokre podaje raz na jakiś czas, ale wyłącznie Shebe, bo widzę, co tam jest, a nie jakiś gniotowaty mus Whiskasa czy innej firmy.
Za to kot dostał smakołyki dla szczurów, serowe toasties z VL - im nie smakowały, on z radością szama(trafił mi się dość specyficzny kociak).
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: sheila. »

alken pisze:ok, tylko nie dawaj za dużo, bardziej w charakterze przysmaku kilka granulek (o ile im smakuje ;) )
alken dałam ;D
nawet nie wiesz jak bardzo smakuję !!!
palca mi prawie użarły jak trzymałam chrupek ;)
daję tak gdzieś 5 małych chrupków na dzień :)
naprawdę zabijają się o to >:D
sheila&mysia <3
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: Afera »

Moje ogonki nie bardzo przepadają za mokrą i suchą karmą dla psów czy kotów. Jedzą bez szału... gerberki szybciej znikają. :)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: aneczkaa »

Dostałam trochę próbek Royal Canin psich i kocich, widzę, że niektórzy dają od czasu do czasu, więc dziś sprawdzimy czy moje stadko polubi ;)
Awatar użytkownika
Epinux
Posty: 131
Rejestracja: pt lip 20, 2012 12:11 pm
Lokalizacja: Katowice

co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Epinux »

Napiszcie mi proszę, czy whiskas dla kotów z saszetki (kurczak, jagnięcina) można podać raz na jakiś czas???
Obrazek
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

psia/kocia karma

Post autor: Arau »

Możesz podawać kocie jedzonko, ale błagam, nie whiskas, Kitekat, ani inne tego typu badziewie... Whiskas jest potwornie nafaszerowany ulepszaczami w dodatku uzależnia koty. Jeśli kotom po tym siada wątroba i nerki to co dopiero z takim małym ciałkiem?
Dobre karmy są drogie, ale z drugiej strony szczury dużo jej nie zjedzą, jedna puszka starczy na kilka razy, więc koszty nie są takie straszne.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”