Psia karma

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: Sky »

pisałam o Shebie w puszeczce, mokrej ;) Raz na jakiś czas kupuje moim malcom dla smaku, jako urozmaicenie, bo naprawdę warto.
Co do suchych, to też purina, ogólnie niskobiałkowa karma na wagę przy okazji - dorzucam do mieszanki (ziarna od ojca z piekarni, VL rat complete i różności, takie jak makaron, płatki kukurydziane). To jest Sheba sucha? ;D
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Beta
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 18, 2010 12:13 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: Beta »

Przymierzam się do kupna mokrej karmy i nie wiem, którą wybrać, dla kociąt, dorosłych kotów czy może light?

Royal Canin Kitten Instinctive (białko 12%, tłuszcz 4%)
Royal Canin Instinctive (białko 12%, tłuszcz 2.8%)
Royal Canin Ultra Light (10.2%, tłuszcz 2.2%)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: Kameliowa »

Mnie się wydaje, ze ostatnia jest najlepsza. Nie jest przesadnie tłusta i białka też ma mniej.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
doda960
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 13, 2010 3:12 pm

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: doda960 »

ja swojemu ogonkowi daję suchy pokarm Chappi dla psa, bardzo mu to smakuje i nie widzę żadnych dolegliwości po tym
Awatar użytkownika
wesola
Posty: 262
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 7:21 pm
Lokalizacja: Yorktown Heights, NY USA

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: wesola »

Ja moim specjalnie nie daję, ale one same uwielbiają Scoobiemu podkradac suchą karmę IAM i nie zauważyłam żadnych dolegliwości.
Z nami: Velma, Daphne, Jannette Jr., Midnight, Galileo, Secret, Astrid, Swiftstick
Po drugiej stronie: Jannette...
Człowiek zrównoważony ma szczury na obu ramionach
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: Magamaga »

Ja swoim dosypałam do karmy odrobinę jakiegoś RC i widzę, że najpierw łapią się właśnie za te chrupki.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: IHime »

Pierwszy raz widziałam u mojej szczurci wyraz bezgranicznego obrzydzenia właśnie w reakcji na kocie jedzenie. Dostałam w sklepie reklamówkę pasztecików Whiskas. Większość dostały koty rodziców, ale postanowiłam poczęstować moje szczurki. Blondysia zaniosła za kanapę, nie wiem czy wszamała, ale nie protestowała. Natomiast Gadusia wykonała ten szczurzy gest z otwartym pyszczkiem pt. "obrzydlistwo, zabieraj to ode mnie". Zaskoczyła mnie taka gwałtowna reakcja na coś, co - teoretycznie - nadaje się do jedzenia, ale szczurcia na pewno ma rację. :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: alken »

IHime pisze: Natomiast Gadusia wykonała ten szczurzy gest z otwartym pyszczkiem pt. "obrzydlistwo, zabieraj to ode mnie". Zaskoczyła mnie taka gwałtowna reakcja na coś, co - teoretycznie - nadaje się do jedzenia, ale szczurcia na pewno ma rację. :)
moja pierwsza szczura jak zobaczyła kocie żarcie to była ciężko przerażona ;D
obecne nie dostają, chociaż kiedys miały trochę RC to jadły chętnie.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
DGiS
Posty: 85
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 5:04 pm

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: DGiS »

A można im dawać też pychotki dla psów? Firmy Hills.
Szczurki są takie piękne jak w huraganie wiatr.
Jak wiosna w naturze, jak cały piękny świat.
Autorstwa mojej siostry
Awatar użytkownika
Shigella
Posty: 183
Rejestracja: sob maja 22, 2010 1:59 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: Shigella »

Wracam do tematu - mam pytanie odnośnie kostek do czyszczenia zębów - odwiedziła mnie rodzinka i psiaki zapomniały zabrać jednej kostki - nie widziałam jej i Tadzio mi się do niej dopadł. Zabrałam mu jak zobaczyłam po dużych protestach z jego strony. No i tak się zaczęłam teraz zastanawiać - twarde to, ząbki ściera, czyści...
Z nami Czaruś i Aruś - http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36300
************
Za TM - Tadzio i Denis <3
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: Tili »

Generalnie karmy psiej czy kociej nie daje sie za czesto i w malych ilosciach, wiec z gruzakami czy "slodyczami" moze byc podobnie. Tez zaczelam sie zastanawiac nad kupnem takiej malutenkiej kosteczki, bo dziady gryza mi wszystko.
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: tahtimittari »

I jak się sprawa ma z takimi kosteczkami? Mi ostatnio też w oko wpadły.. I nie wiem czy to dobry pomysł.
agata-air
Posty: 24
Rejestracja: pn cze 07, 2010 9:21 pm

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: agata-air »

Moje ogonki uwielbiają psią karmę. Daje każdej po dwa chrupki dziennie. Karma ma tylko 18% białka a skład: bataty, świeży pstrąg, suszony łosoś, skrobia ziemniaczana, olej z łososia, wątroba z łososia, włókna grochu i Spirulina, listownica palczasta, algi Dulse, porost irlandzki, trawa morska, sałata morska, głóg pospolity, tauryna, lizyna, minerały i witaminy (włącznie z DL-metininą, substancjami probiotycznymi typu oligosacharydy fruktozy i oligosacharydy mannanu), wyciąg z juki schidigera, L-karnityna, beta-karoten- karma ma conajmniej 50%

Czy nie przesadzam z ilością karmy? Dziewczy trakują to jako smakołyk ale boje się, że przedobrze a może wręcz przeciwnie i przy takim składzie można więcej?
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: sasza&masza »

Ja swoje szczuraski mam dopiero od wczoraj. i Też na dobry początek dostały na spróbowanie suchej psiej karmy PROFILUM. i bardzo im smakowala;)
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
DGiS
Posty: 85
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 5:04 pm

Re: Karmy psie i kocie

Post autor: DGiS »

Można dawać psie smakołyki firmy hills? A psie i kocia karmy trzeba dawać wyznaczonych firm?
;)
Szczurki są takie piękne jak w huraganie wiatr.
Jak wiosna w naturze, jak cały piękny świat.
Autorstwa mojej siostry
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”