Witajcie :)))

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nofciaaa
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 07, 2014 4:27 pm

Witajcie :)))

Post autor: nofciaaa »

Witajcie, mam na imie Klaudia i posiadam 3 ogonki .. od tygodnia. Wcześniej żyłam sobie z moim Puckiem typu husky. Tydzien temu dołączyły do niego dwie samiczki Siwa - w typie niebieskim i Myszata - czarna :) Nie planowalam ich jednak kolezanki siostra sie nimi znudziła i chciała je przeznaczyc na karme dla węża. Oczywiscie nie mogłam na to pozwoli no i tak oto moje stadko sie powiększyło.
Szczurki mieszkają w jednym terarium.. bałam sie nadmiernego rozmnażania, aczkolwiek od początku po dziś dzień Pucek nie wykazuje ŻADNEGO zainteresowania dziewczynami, zapewne przez to ze jest juz troszke stary i przyzwyczajony do samotności, one natomiast są, mlode, szybkie i dosłownie wchodzą mu na głowe :) To chyba tyle..

Witajcie :)
nofciaaa
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 07, 2014 4:27 pm

Re: Witajcie :)))

Post autor: nofciaaa »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Witajcie :)))

Post autor: Morgana551 »

Ooo matko dziewczyno.... Szybko rozdziel te 2 samiczki od samca. Samce do końca życia są płodne. Jaki wiek jest samiczek? Może są jeszcze za młodę na ciąże... oby... Kopulacja szczurów trwa kilka sekund. Możesz nawet tego niezauważyć.
Po drugie szczury nie moga żyć w terariach tylko w klatkach.
-nie mają prętów żeby się wspinać
-mała cyrkulacja powietrza
-trudność zwieszenia np. hamaków, które są bardzo ważne w wyposarzeniu klatki.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
nofciaaa
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 07, 2014 4:27 pm

Re: Witajcie :)))

Post autor: nofciaaa »

Nie są za młode, mają juz ok 5 miesięcy, wiem ze pare sekund ale coś bym zauważyła. jakieś zainteresowanie lub coś innego. A tu nic, wiem ze dziwne ale jednak. Terarium napewno lepsze niz akwarium . Ma wenstylacje na całej długości od góry, i jeszcze z przodu. A hamaczek np jest przymocowany na ssawkach :) także źle nie mają
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Witajcie :)))

Post autor: Morgana551 »

W tym wieku szczury sa już dawno gotowe do rozrodu. Siedziałaś z nimi i w nocy? Samiczki mają ruje co ok. 4 dni. Zalecam rozdzelić samca od samic. Chyba,że chcesz zamiast 3 szczurów mieć 30.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witajcie :)))

Post autor: Buba »

Jejku ty tak na poważnie?
Przecież nie bedzie siedział na nich 24/24..
Twoje samice są już prawdopodobnie w ciąży.. Gratuluję
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witajcie :)))

Post autor: Barakuda »

Obawiam się że za około 3 tygodnie będziesz się mocno udzielała w wątku adopcyjnym... Mi jak się zachcialo mieszanego stada to wykastrowalam samca, odczekalam ponad 3 tygodnie i dopiero laczylam stado bo mam też dwie samice. Warto też wiedzieć że wykastrowany samiec w ciągu 8 dni po kastracji może nadal skutecznie kryć samice. Ja odczekalam aż ponad 3 tygodnie, żeby mu też hormony nieco odpuscily by nie denerwował moich dziewczyn nagminnym bezskutecznym kryciem.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”