Robi kupki na opiekuna :/

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Robi kupki na opiekuna :/

Post autor: Gosik »

Tagi: załatwianie, potrzeb, potrzeby, ubranie, właściciela, człowieka


Jak oduczyć szczurka, żeby się na mnie nie załatwiał. I nie mówię, tu o kupkach ze strachu czy coś...Wszystkie moje szczurki, jak chcą siusiu (czy nawet czasem kupkę) to wracają do klatki. Jak nie mają możliwości...to po prostu trzymają - jak gdzieś z nimi jade to potrafią i pół dnia utzrymac. A Skręt śpi sobiena kolanach pół godziny, budzi się, wygodnie usadawia i załatwia swoje :?
Jak mogę go tego oduczyć :?: :!: Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, więc nie mam pojęcia co zrobić.

Piszę to, bo właśnie po raz kolejny obsikał mi spodnie :evil:
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Robi wszędzie :/

Post autor: Anita »

Jedna z moich panienek też do końca tego nie łapie... lepiej jej nie trzymać długo na ramieniu... :? Nigdy nie nabobczyła na mnie ale sikać owszem i to całe wiadro... pozostałe nigdy tak nie robią.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Robi wszędzie :/

Post autor: AngelsDream »

Szczurek zesikal się na mnie tylko dwa razy... ae jak dla mnie o dwa za dużo - osobiscie staram sie mu pokazać, że klatka do tego służy - jesli zrobi kupkę jest latwiej... Z siusiu to taki problem, ze raczej nie zanieszesz go do klatki i nie wlozysz do kuwety, a poza tym samce muszą znaczyc teren co czas jakiś...Trudna sprawa...
Wyjątki i dwa psy.
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

Robi wszędzie :/

Post autor: Gumcia »

oj, mam ten sam problem...moj samczyk caly czas siusia-znaczy teren-ale musi znaczyć go na mnie?? ehh, taki los. Kupka gdzie popadnie-sama nie wiem jak go tego oduczyć...ma klatke otwartą to czemu kupka po całym moim pokoju? :(
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Robi wszędzie :/

Post autor: AngelsDream »

Myślę, ze to załatwianie się, gdzie popadnie jest cechą charakteru... I trzeba nad tym regularnie pracować. Moje szczurki, choc oba dośc młodziutkie już czasem potrafią pokazac, że chcą do klatki wrócic, żeby załatwić potrzebę...
Wyjątki i dwa psy.
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

Robi wszędzie :/

Post autor: Gumcia »

Angelsdream, szkoda że mój szczuruś taki nie jest....najbardziej mnie wkurza jak się skupka na mnie....wrrrr....moglby zejść przynajmniej ze mnie ;) hehe, no nic, szczurek to szczurek....
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Robi wszędzie :/

Post autor: AngelsDream »

[quote="Gumcia"]Angelsdream, szkoda że mój szczuruś taki nie jest....najbardziej mnie wkurza jak się skupka na mnie....wrrrr....moglby zejść przynajmniej ze mnie ;) hehe, no nic, szczurek to szczurek....[/quote]

Ze zwierzęciem trzeba pracować - samo nie zrozumie, że robi źle: zupełnie tak jak dziecko... Osobiście, że szczurka wielu rzeczy mozna przynajmniej sprobować nauczyć :)
Wyjątki i dwa psy.
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

Robi wszędzie :/

Post autor: Gumcia »

Angelsdream nio da się nauczyć, ale on chętny do nauki nie jest...ehh....wogle taki nie teges jest po śmierci kumpla z ZOOlogicznego akwarium i kompana w kochającym domu przez 2 lata........
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Robi wszędzie :/

Post autor: AngelsDream »

Tym bardziej trzeba z nim pracować, skoro to ogonek po przejściach... nauka naprawdę może być zabawą.
Wyjątki i dwa psy.
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Robi wszędzie :/

Post autor: ajlii »

A w jakim wieku jest Twój szczurek...? Bo moje starsze też załatwiały się gdzie popadnie, później podrosły i grzecznie idą do toalety (choć nie koniecznie w miejscu które mi się podoba). Malutka Neli załatwia się kiedy po prostu chce... ale mam nadzieje ze jak starsze ogony też za jakiś czas przesranie :)
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

NIe przejmuj si?!

Post autor: Maksym »

Jeśli masz samca to normalne że sika...Chyba że ma cosik z pęcherzem jak nie to ijnaczej znaznacza teren. Z kupkami miałem taksamo a nawet gorzej tylko ,że parszywkowi przeszło...Mój robił to ze strachu ale jak napisałaś twój nie...sprubuj dać mu węgiel...PRzemyć go w kawałku banana albo rozkrusz i mu jakoś daj ;) Jak niepomorze to niwiem...Mam nadzieje że się uda :D 3maj się!
Patty
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 17, 2005 9:14 am

:|

Post autor: Patty »

Tego sie chyba nie da oduczyć :twisted:
Chyba że przed wzięciem na ręcę szczurka, dasz mu sie załatwić (ale jak to wyczyć że mu sie chce :? )
Sama mam z tym problem :evil: :evil: :evil:
I Love My Rat :))
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

Robi wszędzie :/

Post autor: douchee »

Moja starsza siusia do kuwetki, jeśli takowa znajduje się w pobliżu. Jeśli nie, to trzyma tak długo, aż ją odłożę do klatki, w najgorszym wypadku scodzi ze mnie i leje tam, gdzie akurat trafi. Jeśli chodzi o znaczenie, to jest tragedia. Gdy tylko jest w doskonałym humorze i się ze mną bawi, to za każdym razem, gdy przechodzi mi przez dłoń zostawia kropelki. Młodsza jeszcze się nauczyła...
:)
szczu*milka
Posty: 142
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Podgrodzie/Szczecin

Robi wszędzie :/

Post autor: szczu*milka »

moja niunia nie załatwia się już na mnie :D na początku robiła to owszem, ale potem przeszło jej to samoczynnie. ostatnio zeszła sobie ze mnie na moją siostrę tam załatwiła potrzebę i wróciła na ramię.
Ze mną: Albi ^_^
Po drugiej stronie mostu:
Kami :* [+]23.08.2008[+]
Wacek[']26.06.2004[']
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Robi wszędzie :/

Post autor: L. »

Moje szczurki tylko ewentualnie zostawiały na mnie kropeli, co wg. mnie jest normalnie ze troche popusci. Obecie Yuki (2,5 miecha) nawet w klatce zalatwia na sie na wymiara 2x2cm z czego jestem niezmiernie dumna ;] na wolnosci czasami kupknie (ale nie centralnie na mnie) ale to dlatego ze nie długo jest u mnie i sie wszytkiego na nauczyła.
Śp. Sami jak podrosła w ogóle poza klatką nie kupkała i jak w/w tylko kropelki moczu ewentualnie zostawiała.

Wg. powinnas popracowac nad swoim szczurkiem. Jak tylko widzisz, ze zbiera mu sie na conieco wsadzaj do klatki i jak juz tam zrobi dawaj smakołyk.
Dla mnie ze szczurami w nie których sytuacjach nalezy postępowac jak ze psim szczeniakiem.
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 7:44 pm przez L., łącznie zmieniany 1 raz.
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”