Robi kupki na opiekuna :/

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Klein
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 12, 2008 2:21 pm

Re: Robi wszędzie :/

Post autor: Klein »

Mój szczurek znaczy teren ale małymi kropelkami. Ale mój pierwszy ogonek jakiego miałem to mi sie zsiusiał na pościel :-\ .

To już ich taka natura
Awatar użytkownika
sylwiaiiwo8
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 22, 2008 8:37 pm

Re: Robi wszędzie :/

Post autor: sylwiaiiwo8 »

moja Tośka identycznie. Ita spokojnie wbiega do klatki i załatwia swoje potrzeby ale Tosia co ma to zostawia na łużku chociaż klatka stoi otwarta tuż obok.taki urok tej panny wtedy mokra ścierka i czyścimy pozostawione plamy :D
<:3)~Tośka <:3)~Ita <:3)~Cezar
za tęczowym mostkiem <:3)~Brutus
http://s10.bitefight.onet.pl/c.php?uid=149994
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Robi wszędzie :/

Post autor: pin3ska »

Moi dwaj stasi chłopcy tez sikają wszedzie, a w zasadzie znaczą teren kropelkami albo robią długą smugę z siuśków ;D Rano ledwie wyszlam z wanny, usiadlam na kanapie, patrze, a juz Gruby przylazł na kolana, wdrapał sie na ramię. Wącha, wącha... Cos mu nie pasuje... >:D No i zaraz zrobil mi kilka kropel na ramieniu, a potem dokonczył piękną smugą od łokcia do ręki ;) Potem jeszcze noga i obowiązkowo świeża bluzka. Ja juz sie przyzwyczaiłam i wrazenia zadnego to na mnie nie robi. ;D
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
blueangel28
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 02, 2009 5:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Robi wszędzie :/

Post autor: blueangel28 »

Mam dwie szczurzyce : Belle i Aste :)
Bella jak do mnie przyszła, to wiedziała, żeby na mnie nie sikać.
A Asta sika cały czas na mnie... bo ona jeszcze do końca nie jest oswojona...
Czy powinnam ją napierw oswoić ? Czy odrazu uczyć, żeby nie sikała? Bo nie wierzę w to, żeby nauczyła się od Belli :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Robi wszędzie :/

Post autor: ol. »

Jest sikanie i sikanie ;) .

Jeśli robi to ze strachu (choć częściej zdarza się kupkanie ze strachu), przejdzie jej po oswojeniu.

Jeśli robi to bo nie jest nauczona - jedynym wyjściem jest w miarę częste odkładanie jej do klatki, żeby tam załatwiła potrzebę. Szczury zwyczajowo opróżniają pęcherz po przebudzeniu, poczekaj na ten moment i wtedy ostrożnie do klatki, albo kiedy widzisz, że tak charakterystycznie przykuca. Ważne, żeby nie robić tego gwałtownie, bo będzie zdezorientowana i wystraszona, miej klatę pod ręką, albo chociaż kuwetę z taką samą ściółką jak w klatce i do niej ostrożnie odkładaj szczurkę.

I jest też jeszcze zostawianie kropelek moczu na rękach, na ubraniu dla oznaczenia terenu. Tego raczej się nie oduczy, spróbuj więc przyjmować to jako komplement ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Robi wszędzie :/

Post autor: Paul_Julian »

Obserwuj jak sie zachowuje przed kupkowaniem . Moje niektóre charakterystycznie przykucały i tak tupały w miejscu . A Pati jak chciała z wybiegu wrócić do klatki to kreciła sie bardzo niespokojnie po okolicy i włozona do klatki-zrobiła jakies nerwowe kółka naokoło i w koncu znalazła miejsca na siku. Ulga w jej oczach-bezcenna !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
szczurzycaxdd
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 10:47 am

Re: Robi wszędzie :/

Post autor: szczurzycaxdd »

Stosuje się do waszych rad bo moja Fruźka mi ciągle leje ale to jakos nic nie daje zawsze gdy na mnie nasika a robi to w nietypowy sposób ( przechodzi przez moją ręke no i już mokro mi na ręce i śmierdzi :( ) wynoszę ją wtedy do jej domku ale to nić nie daje no i co ja mam robić macie jakieś rady ????????????????





PS.... Jestem tu nowa i mam od września 2009 r pierwszego szczura więc jeszcze wiem mało no ale po to jest ten blog :)
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Robi wszędzie :/

Post autor: Astry »

szczurzycaxdd pisze:Stosuje się do waszych rad bo moja Fruźka mi ciągle leje ale to jakos nic nie daje zawsze gdy na mnie nasika a robi to w nietypowy sposób ( przechodzi przez moją ręke no i już mokro mi na ręce i śmierdzi :( ) wynoszę ją wtedy do jej domku ale to nić nie daje no i co ja mam robić macie jakieś rady ????????????????





PS.... Jestem tu nowa i mam od września 2009 r pierwszego szczura więc jeszcze wiem mało no ale po to jest ten blog :)
To normalne, szczur znaczy teren ;). Szczur to zwierzę stadne, zaadoptuj Fruźce koleżankę. A to nie blog, tylko forum ;D
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
Lwica
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 11:01 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Robi wszędzie :/

Post autor: Lwica »

To pytanie jeszcze inne ale temat właściwy,

Co zrobić jak moje dwie szczurki upodobaly sobie do sikania półki w klatce, nie pomaga ustawiona kuwetka, sciółka w klatce też nie, tylko te plastikowe półki. Ja rozumiem znaczenie terenu itd ale one sobie tam toalete zrobily.

Jak mozna tego oduczyć? Przyznaje ze sa młode maja 3 miesiące a u mnie są od niecałego tygodnia.

Niezmiernie będę wdzięczna za rady.
____________________________________
Ze mną: Kropka i Kreska
Za TM: Kłopotek, Szajba i Bajzel
[*][/color][/size]
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Robi wszędzie :/

Post autor: Kameliowa »

Szczurki mają to do siebie, że siuśkają pod siebie i niestety raczej ich tego nie oduczysz. Kupkać do kuwety to jeszcze. Na siuśki rady nie ma, trzeba bardzo często czyścić półki.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
yoanna
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 16, 2010 6:22 pm

Re: Robi wszędzie :/

Post autor: yoanna »

nie wiem, moze spsobujcie z jakims warunkowaniem jak pawlow psa;) np. kupcie gwizdek czy uzywajcie jakiegos innego instrumentu/bodzca ktorego szczurki nie lubia. jak tylko zrobi kupe; dzwiek. albo jak tylko sie zalatwi - szybko szczura do klatki. mozemy to wzmocnic; jak widzimy ze zalatwia sie w klatce akurat; dajemy maly smakolyk.
Awatar użytkownika
Bastet83
Posty: 142
Rejestracja: wt lip 13, 2010 10:10 am
Lokalizacja: ŁÓDż

Re: Robi wszędzie :/

Post autor: Bastet83 »

Moje starszaki leja gdzie popadnie...kupkaja do klatki(choc ostatnio Zwir mi sie rozleniwil i upodobal sobie walenienie w poblizu kompa) za to maluchy...szkoda slow...wala wszdzie i w ilosciach hurtowych..
Ze mna : Stworek,Żwirek,Muchomorek,Syriusz,Jowisz,Samael,Radegast,Krówson,Velvet(zwany Ufokiem)Lestat I Louis
Frodo
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 5:39 pm

robi kupkę na rękę

Post autor: Frodo »

Mam szczura od półtora tygodnia, zachowuje się normalnie, tylko za każdym razem gdy wyjmuję go z klatki, robi mi kupę na rękę.
Trochę mnie to denerwuje. Wiecie co z tym zrobić???
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: robi kupkę na rękę

Post autor: zuzka-buzka »

Jejciu, masz szczura 1,5 tygodnia!!! to normalne, on najzwyczajniej w świecie boi się Ciebie... ::) Przeczytaj dział OSWAJANIE
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Robi kupki na opiekuna :/

Post autor: `naatka »

moje mnie tak obkupkały na początku że szok, a teraz to już sporadycznie ;).
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”