Namisiowe maleństwa

Tutaj dzielimy się radością powitania nowego życia. ;)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Giorgis
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 01, 2014 5:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Namisiowe maleństwa

Post autor: Giorgis »

Dzisiaj rano potwierdziły się moje podejrzenia, że Namiśka jest kinderniespodzianką. Wczoraj przez cały dzień robiła raban w klatce, zrzucając wszystko z półek, tylko po to żeby wciągnąć parę ręczniczków papierowych na najwyższe piętro i tam urodzić przy samych kratach. Początkowo myślałam, że są tylko 3 maleństwa, ale okazało się, że reszta jest jeszcze w drodze, przed zakryciem klatki potworków było już 8. Tylko nie wiem, co zrobić z faktem, że Namiśka poukładała maluchy przy kratach i dwa już zbierałam, ręcznicznikiem z klatki, z dywanu i odstawiałam do góry.
A tu mama z pierwszymi maleństwami:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e96 ... 18ec6.html
Ze mną: Namiśka i Malutka + 9 bezimiennych ;)
Odeszły: Nana, Gigi, Vivka, Frutka
kymio19922
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 11, 2014 3:25 pm

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: kymio19922 »

spróbuj je przenieść na dół, wrzuć chusteczki porwane bo z tego pienterka to wyleca miedzy tymi szczebelkami
Awatar użytkownika
Giorgis
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 01, 2014 5:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: Giorgis »

Mają na dole chusteczki, ręczniczki, szmatki, ale Namiśka chyba zlała kompletnie sprawę gniazda i taka prowizorka jej odpowiada, a nie chce jej przenosić maluszków, żeby się nie zestresowała za bardzo. No nic, na razie przełożyłam kartki między prętami, może nie będzie ich ruszać .
Ze mną: Namiśka i Malutka + 9 bezimiennych ;)
Odeszły: Nana, Gigi, Vivka, Frutka
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: PaniCiurowa »

Jeśli samiczka ci ufa to chyba nie powinno być problemu z przeniesieniem klusek, pięterko jest dla nich bardzo, ale to bardzo niebezpieczne! Pomyśl co będzie, jak same zaczną pełzać na wszystkie strony i zaczną spadać...
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
Giorgis
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 01, 2014 5:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: Giorgis »

Puściłam Namiśkę na wybieg z Malutką i zniosłam całe gniazdo na dół, Nami chyba trochę zgłupiała i się zestresowała, bo zaczęła z jednym maluszkiem latać w te i we wte, z góry na dół, jednego odniosła do gniazda, wzięła następnego i to samo , ale teraz przenosi właśnie dzieciaki do domku. I wygląda na to, że mamy dziesięć małych potworków.
Ze mną: Namiśka i Malutka + 9 bezimiennych ;)
Odeszły: Nana, Gigi, Vivka, Frutka
Awatar użytkownika
Giorgis
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 01, 2014 5:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: Giorgis »

Półeczkę musiałam wyjąć, bo Namiśka uparła się, że małe mają być tam i koniec ;D Teraz nie siedzi już z nimi tyle, co wcześniej, kiedy zaczyna się jakiś ruch w pokoju zaraz wychodzi z gniazda i domaga się wypuszczenia z klatki :)
A oto maluszki:
Obrazek
Ze mną: Namiśka i Malutka + 9 bezimiennych ;)
Odeszły: Nana, Gigi, Vivka, Frutka
Awatar użytkownika
Giorgis
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 01, 2014 5:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: Giorgis »

Potworki rosną, jak na drożdżach, a Namiśka szaleje, jak nigdy :)
Wrzucam zdjęcia maluszków
Obrazek
Obrazek
Ze mną: Namiśka i Malutka + 9 bezimiennych ;)
Odeszły: Nana, Gigi, Vivka, Frutka
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: aniaj93 »

jakie śliczne murzynki :D
Awatar użytkownika
Giorgis
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 01, 2014 5:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: Giorgis »

Dziękujemy :D
Jutro będzie już 10 dzień potworków ;) Coraz trudniej zrobić im zdjęcie, bo strasznie ruchliwe się zrobiły. Przeliczyłam je dzisiaj i wychodzi, że maluszków jednak jest 9... Nie wiem, czy źle je wcześniej policzyłam (nie chciałam na początku za bardzo rozgrzebywać gniazda) czy Nami "pozbyła się" jednego dzieciaczka... Ale czy wtedy nie byłoby jakiś śladów krwi? Mam jeszcze pytanie, czy mogę wyjąć już maluszki i wyrzucić "starszą część" gniazda? Wyczytałam, że mama powinna wypychać zużyte ręczniczki i szmatki, ale Namiśka najwyraźniej postanowiła zbudować bunkier i upycha wszystko, jak leci w coraz bardziej zbitą kupę, a zapachy niestety nie są zbyt piękne :D
Ze mną: Namiśka i Malutka + 9 bezimiennych ;)
Odeszły: Nana, Gigi, Vivka, Frutka
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: aniaj93 »

Moim zdaniem nic by się już raczej nie wstało jakbyś im wymieniła :)
Awatar użytkownika
Giorgis
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 01, 2014 5:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: Giorgis »

Wymiana się udała, maluszki mają się dobrze, chciałam dzisiaj sprawdzić orientacyjnie jakiej są płci, ale za malutkie są i nie widzę różnicy :) Mamusia zaczęła spędzać z nimi dużo więcej czasu, pewnie dlatego, że wszystkie chcą już wyrwać się z gniazda na zwiedzanie ;D
Takie jesteśmy aniołki:
Obrazek
Zastanawiają mnie jednak 3 jaśniejsze maluszki, które wydają się mieć strasznie pomarszczoną i wysuszoną skórę (na zdjęciu dwa na samym wierzchu)
Obrazek
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi czym to może być spowodowane? Może są niedokarmione albo coś?
Ze mną: Namiśka i Malutka + 9 bezimiennych ;)
Odeszły: Nana, Gigi, Vivka, Frutka
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: PaniCiurowa »

Porób im zdjęcia podwozi i tu powstawiaj, pomożemy w poseksowaniu maluszków.
U samiczek widać suteczki, u samców nie. ;) To taki najłatwiejszy do zauważenia znak.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
Giorgis
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 01, 2014 5:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: Giorgis »

Czyli wychodzi na to, że są tylko 2 albo 3 samiczki. Co do tych jaśniejszych nie mam pewności, bo mają takie brzuszki jakby trochę prześwitujące. Ale jutro spróbuję wstawić zdjęcia, chociaż łatwe to nie będzie, bo potworki wiją się strasznie ;)
Ze mną: Namiśka i Malutka + 9 bezimiennych ;)
Odeszły: Nana, Gigi, Vivka, Frutka
Awatar użytkownika
Giorgis
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 01, 2014 5:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: Giorgis »

Namiśka była gotowa przegryźć pręty żeby tylko wyjść na spacer, więc miałam chwilę żeby zrobić zdjęcia :D Ostatnie trochę rozmazane już wyszły, bo maluszki chyba rozbudziły się na dobre przy końcówce, ale może chociaż orientacyjnie uda się określić, które są które (numer 3 i 4 to chyba ten sam maluszek, albo inny ma dwie fotki, pomieszało mi się już trochę później, o jednego jest za dużo, ale nie mogę dojść, który jest nadprogramowy)
Numer 1
Obrazek Wydaje mi się, że to będzie dziewczynka
Numer 2
Obrazek Tu obstawiam chłopca
Numer 3
Obrazek
Numer 4
Obrazek
Numer 5
Obrazek Tu bym stawiała na dziewczynkę
Numer 6
Obrazek
Numer 7
Obrazek Tu już nie dało się wyraźniej zrobić
Numer 8
Obrazek
Numer 9
Obrazek
Numer 99
Obrazek A to najdrobniejszy maluszek, wydaje mi się, że to dziewczynka ;)
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc w określeniu płci, jeśli będzie trzeba mogę jeszcze jutro spróbować zrobić lepsze zdjęcia ;)
Ze mną: Namiśka i Malutka + 9 bezimiennych ;)
Odeszły: Nana, Gigi, Vivka, Frutka
Awatar użytkownika
Giorgis
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 01, 2014 5:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Namisiowe maleństwa

Post autor: Giorgis »

I mam jeszcze pytanie, kiedy będę mogła wpuścić drugiego szczurka do reszty? Szkoda mi jej strasznie, musiałam przenieść ją do malutkiej klatki, śpi ze mną, jest kochana i przytulaśna, ale kiedy puszczam ją z Namiśką na wybieg od razu odżywa, widać, że nie chce być sama...
Ze mną: Namiśka i Malutka + 9 bezimiennych ;)
Odeszły: Nana, Gigi, Vivka, Frutka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Narodziny”