Mięso,jajka,może przepisy?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Zuzanna (Chiyo)
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 2:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Mięso,jajka,może przepisy?

Post autor: Zuzanna (Chiyo) »

Witam!
Nie jestem pewna,co powinno znaleźć się w szczurzej diecie,a co nie :/ Mam właściwie kilka pytań:
1.Czy szczur może jeść jajka?Jak tak,to surowe,czy może też gotowane?
2.Jakie mięso mu podawać?
3.Jakie warzywa i owoce są wskazane?
4.Jakieś produkty w stylu; chrupki,można?
5.Jogurty?
6.Jakieś polecane karmy?(Fajnie by było,gdyby można dostać je w Kakadu (Arkadia).

Jejku,jaram się jak stodoła,wreszcie znalazłam fajną klatkę! ^^ (50X80X100,mam nadzieję że taka jest dobra... ??? ).

Dziękuję! :D
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Re: Mięso,jajka,może przepisy?

Post autor: dominick_black »

Tak, ta klatka jest odpowiednia nawet dla kilku szczurków. Mam nadzieję, że adoptujesz lub kupisz minimalnie dwa szczurki tej samej płci. W klatce powinny się znaleźć hamaki, koszyczki, pięterka, legowiska, rury, sznury, poidełko, miski i inne takie duperele, ale to już w szczegółach :).


1. Tak, jajka można dawać spokojnie, zawiera dużo białka, ale nie można z nim przesadzać, lepiej żeby było dodatkiem 2-3 razy w tygodniu :)
2. Mięsa nie powinno się podawać nieoswojonym szczurkom, gdyż mogą zdziczeć, a przynajmniej tak krążą plotki. Więc lepiej dmuchać na zimno :D
3. Warzywa praktycznie wszystkie, niektóre ugotowane, a niektóre surowe. Natomiast z owoców nie powinno się podawać cytrusów, podobno są rakotwórcze. Powinnaś poza tym poczytać jeszcze na forum o karmieniu szczurków. :P
4. Chrupki są kaloryczne i zawierają dużo konserwantów, nawet te, przeznaczone dla gryzoni dlatego powinny być rzadkim dodatkiem w diecie szczurka.
5. Jogurty można podawać, ale też nie za często ze względu na białko :)
6. Polecane karmy to Versele Laga, Vitacraft, JR Farm, Beaphar. Nie wiem czy wszystkie rodzaje znajdziesz w Kakadu, ale Versele Laga powinna być. :).

W diecie szczurka także podstawą są wszelkiego rodzaju ziarna. Możesz też np. robić sama jakieś potrawy, bez przypraw. Możesz np. zmiksować gotowanego ziemniaka, ryż, kukurydzę i marchewkę i dać to dla ogonków, moje to uwielbiają. :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mięso,jajka,może przepisy?

Post autor: Paul_Julian »

Dominick_black, nie zgodzę sie z Tobą nt. jajek i mięsa.

Białko można dawać tylko raz w tygodniu. Inaczej można przebiałczyć. Tak jest najbezpieczniej. Do białek wliczamy : jajko, mięso, sery żółte i białe.
A ten mit o zwiększonej agresji pod wpływem jedzenia mięsa to ma na pewno 30 lat :D Słyszalem go już jak byłem malym kajtkiem.

Oczywiście, że mozna dawac mięso, ale najlepiej gotowane. Oczywiście bez przypraw.

A co do reszty to zgadzam sie jak najbardziej, no i jest cały dział o karmieniu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”