Najszybsze łączenie jednak dziwne zachowanie

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Najszybsze łączenie jednak dziwne zachowanie

Post autor: Anna_Ch »

Opiszę sytuację.
Mam trzy szczury, dwa mają 6 tygodni jeden 8 tygodni. Moje miękkie serce dołożyło dzisiaj dwa 6 tygodni i jednego 10 tygodni, jest to taki wiek który nie wymaga jeszcze specjalnego łączenia tym bardziej że one wcześniej były razem ( to rodzeństwo ).
Włożyłam po prostu do klatki, wszystkie się obwąchały ładnie, poganiały, poiskały i wylądowało wszystkich sześć w jednym domku.
Po jakimś czasie ... Najstarszy szczur z tych co już u mnie były zaczął "gwałcić" nowego :/ rozdzieliłam tamten uciekł.
Znowu za chwilę, później mniejszego i tak biega i tylko szuka okazji wąchając im odbyt. Co to do cholery znaczy ???
Tamte były karmione inną karmą przez co mają dość intensywny zapach odchodów czy to może mieć jakieś znaczenie ?
Pomóżcie ...
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Najszybsze łączenie jednak dziwne zachowanie

Post autor: Morgana551 »

Krycie innych szczurów to oznaka dominacji. Całkiem normalne zachowanie.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najszybsze łączenie jednak dziwne zachowanie

Post autor: Anna_Ch »

Po jakim czasie to minie ?
Tamte wyraźnie się podporządkowują bo schodzą z drogi.
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Najszybsze łączenie jednak dziwne zachowanie

Post autor: Morgana551 »

Nie jest powiedzane kiedy :) U mnie Blue gdy miał ok 8 tygodni notorycznie krył 8 miesięcznego Gizma. Trwało to może tydzień.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najszybsze łączenie jednak dziwne zachowanie

Post autor: Anna_Ch »

Sytuacja się uspokoiła :)
Mój zboczeniec śpi pyszczek w pyszczek z nowymi lokatorami ... Pełna integracja ! ;)
Temat można zamknąć, dziękuję Morgana za informacje :)
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najszybsze łączenie jednak dziwne zachowanie

Post autor: Buba »

Póki tematu nie zamknięto, to pogratuluję "bezstresowego" łączenia. No i zazdroszczę Ci tak ogromnego stada ;D
Pamiętaj, że do takiej ilości samców szczurów potrzeba ogromnej klatki.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”