Szczurza pamiec

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szajbofury
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 08, 2014 8:56 pm

Szczurza pamiec

Post autor: szajbofury »

mialem dwie szczurzyce jedna niestety odeszla jakis czas temu ze starosci..... wiec druga zostala sama
po czasie kupilem z dziewczyna trzy nowe mlode szczurzyce wszystko jest w porzadku mieszkaja juz ze soba od 3 tyg w jednej klatce nie ma agresji wiadome mlode lubia pogonic starsza bawia sie jedyne co mnie ciekawi to czy moja stara szczurzyca pamieta poprzedniczke...

po smierci z jednej szczurzyc ta bardzo sie zmienila ( wiadomo ZAWSZE byly dwie i zawsze razem) wiec nie wiedziala co to samotnosc, dlatego postanowilismy jej umilic klatke 3 nowymi ogonkami : ) i tak jak mowie jest wporzadku , myja sie spia razem widze ze to byla najlepsza decyzje lecz czasem jak obserwuje wydaje mi sie ze mimo wszystko czasem i tak zdaje sie byc smutna a moze poprostu mam swiecie w glowie nawet tak jakby przejela pare nawykow tej ktora juz odeszla.....

chcialbym poznac opinie , jaka szczury maja pamiec? czy taka 2 letnia szczurzyca mimo tego ze minal miesiac od smierci tamtej i poznania 3 nowych mordek ciagle ja pamieta? na poczatku bez watpienia tesknila byla sama a teraz?
z gory dzieki nie jest to wazny post lecz jednak od paru dni po glowie mi chodzi to pytanie
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurza pamiec

Post autor: IHime »

Nikt tak na 100% Ci nie powie, bo nikt nie siedzi w szczurzej głowie, ale ja myślę, że pamięta. Moje baby nie widziały mnie prawie 4 miesiące i poznały natychmiast, czyli pamiętały. Jednak szczurki nie rozpamiętują tak jak ludzie, czas ma dla nich inny wymiar i biorą życie takim, jakim jest.
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurza pamiec

Post autor: Buba »

Myślę, że pamięta, ale nie podchodzi do tego jak człowiek. Było jej pewnie samotnie gdy była sama, ale teraz ma nowe stado. U zwierząt to jest normalne. Teraz kocha nowe koleżanki. Na pewno nie łapie "doła" po nocach, a pewnie o to się boisz.
Pozdrawiam :)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”